San Francisco Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

San Francisco, California'da yer alan bir şehir ve vilayettir. Burası dünyada en üst sırada yer alan turizm merkezlerinden biridir ve Amerika Batı Sahilinin finans başkentidir. Yaşam kalitesi, Birleşik Devletlerdeki en temiz ilk beş şehir arasında yer almakta ve çevresel olarak bilinçli olan bu şehirde son derece önceliklidir. Golden Gate Köprüsü ile San Francisco – Oakland Körfezi Köprüsü arasında bulunan, Alkadraz dâhil, 14 küçük adaya ev sahipliği yapmaktadır. Amerika’da dil okulu denildiğinde akla ilk gelen lokasyonlardan birisi San Francisco’dur.

San Francisco’da EC, Embassy CES, ELS Language Centers, Kaplan International College, Intrax ve St. Giles gibi birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır.

San Francisco’da dil eğitimi fiyatları seçilen okula göre değişmekle birlikte haftalık ortalama 356 $’dır. San Francisco’da konaklama ücretleri merkeze yakınlığa ve konaklama tipine göre değişkenlik göstermektedir ve haftalık ortalama 258 $ civarındadır.

San Francisco’da dil eğitimi için giden öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. Fakat Amerika’da 9 ay ve üzeri akademik programa katılan öğrenciler ardından 1 yıl yaşama ve çalışma iznine sahip olurlar. Öğrencilerin gitmeden önce sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur.

San Francisco’da gezilecek yerler bölümüne gelirsek, Union Square adlı meydan şehrin kalbidir. Ünlü Cable Car, Powell Street’den kalkmaktadır ve binmek için biraz sıra beklemeniz gerekebilir. Fisherman's Wharf ise deniz kenarında hatıra dükkanlarının, mağazaların, balıkçı restoranlarının olduğu, renkli mi renkli bir yer. Deniz ürünleri yemeyi sevenler için bir cennet diyebiliriz. Pier 39 Fisherman’s Wharf bölgesinin en gözde mekanlarından. ''San Fracisco'ya geldim." demek için mutlaka görmeniz gereken yer ise Golden Gate Köprüsü. En önemli turistik aktivitelerden biri de Alcatraz Adası’dır. Golden Gate Park ise doğal ortamı, resim çizenleri, güneşlenenleri ile kıskanılacak güzellikte ve kocaman bir parktır. San Francisco'nun kıvrım kıvrım caddesi Lombart Street de görmeye değer. San Francisco'da da İstanbul gibi 2 adet köprü var. 2.sinin ismi Bay Bridge, San Francisco ile Oakland'ı bağlıyor. Şehir manzarası için çıkılması gereken Telgraph Hill ve Tween Peaks isimli tepeler var. Buralara çıkıp mutlaka günbatımı izlemelisiniz.

Yabancı dizi ve film izleyenler, yabancı müzik dinleyenler bilir, Kaliforniya eyaletinin çok farklı bir imajı vardır. Sıcak ikliminin yanı sıra eğlence sektörünün burada olması Kaliforniya'yı çok popüler kılmış. Şarkılarda oradaki özgürlükler övülmüş, buradaki yaşam stilleri pek çok diziye konu olmuştur. Müziğin, sanatın, eğlencenin vb. birçok kültürel aktivitenin doruk noktada yaşandığı kentlerden biri olan San Francisco’da İngilizce dil eğitimi almak oldukça cazip ve sıradışı bir hayat tecrübesi olacaktır.

Amerika’da dil okulları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız. Amerika Dil Okulları