Amerika'da 3 Aylık Dil Eğitimi

Yurt dışında dil eğitimi almaya karar vermiş çoğu kişinin aklından ilk olarak Amerika’da dil eğitimi almak geçiyor. Bu sebeple dönem dönem yaşanan siyasi sorunların vizeye yansımasına rağmen Amerika’da dil eğitimi almak isteyenlerin sayısında belirgin bir düşüş yaşanmıyor, Amerika hala yurt dışında dil eğitimi için en çok tercih edilen ülke. Türkiye, dünya sıralamasında Amerika’ ya en çok öğrenci gönderen 15. ülkeyken, Avrupa’da ise İngiltere’den sonra ikinci sırada yer alıyor.

Yabancı dil öğrenmek için yurt dışındaki dil okullarını tercih eden öğrenciler eğitim almak istedikleri süreye bazı istisnai okullar hariç kendileri karar veriyor. Bu süre ilk tercih aşamasında 2 ile 52 hafta arasında değişiyor. Tabi en çok tercih edilen belirli hafta sayıları yani süreler var. Bunlar 3, 6 veya 9 ay. Yurt dışında 3 aylık dil eğitimi bazı kişiler için istedikleri seviyeye gelmek için yeterli olabilmekle birlikte eğer yeterli olmazsa Amerika’da vize süresine bakılmaksızın eğitimin uzatılabilme imkanı var. Ancak iyi bir İngilizce ile geri dönmek için minimum 6 veya 9 aylık dil eğitimi tavsiye edilir. 3 aylık dil eğitimini uzatmak ve direk 6 veya 9 aylık dil eğitimi almak arasındaki fark ise eğitim için ödeyeceğiniz haftalık birim fiyatlar.

Ülkemiz ile Amerika arasındaki mesafe sebebi ile genellikle Amerika’da dil eğitimi almak için tercih edilen süre minimum 3 ay. Amerika’da dil eğitimi için en çok tercih edilen yerler ise California(San Francisco, Los Angeles, San Diego), New York, Boston, Miami, Washington DC, Chicago. Bu noktada kararsız kalırsanız ve diğer tüm süreçlerle ilgili Tüm Academix ofislerindeki danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.