Kaplan Dil Okulunun En Popüler 3 Merkezi

Kaplan International English Logo
Kaplan Internaitonal English Dil Okulları, 75 yılı aşkın tecrübeye sahip, toplam 8 ülkede 40’ın üzerinde dil okulunu bünyesinde barındıran profesyonel bir kurumdur. Kurumun amacı sadece sınıfa kapanıp derslere ve kitaplara yoğunlaşmak değil, İngilizce’yi yeni kültürler keşfederek, yeni arkadaşlar edinerek ve yeni ortamlara girerek öğretmektir. Kaplan Dil Okulları’nın her biri, öğrencilerine konforlu ve güvenilir bir konaklama hizmeti sunmaktadır. Bunun yanı sıra birkaç hafta ile 1 sene arasında değişen genel İngilizce, sınava hazırlık için İngilizce (TOEFL, IELTS vb.), akademik İngilizce gibi çeşitli programlara sahiptir. Kaplan, yurtdışı dil eğitimi vermenin yanı sıra öğrencilerine “Üniversite Pathway Kursları” da sağlamaktadır. Pathway programı, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere üniversite eğitimi ile birleşik bir şekilde hazırlık eğitimi de sunan bir programdır. Bu programın temeli birçok ülkeden üniversite eğitimine gelen öğrencilerin seviyeleri farklılık gösterdiğinden öğrencilerin okula hazırlanmalarını ve üniversite için yeterli seviyeye gelmelerini amaçlar. Kaplan da, Amerika Birleşik Devletleri’nde öğrencilerine bu eğitimi sağlamak adına prestijli ve üst düzey bir kurum olan “Global Pathways” ile çalışmaktadır. Anlaşmalı olunan üniversiteler şöyledir: Pace University, Northeastern University, University of Tulsa, Merrimack University, Quinnipiac University. İngiltere’de ise bu kursları “Kaplan Higher Education” adıyla öğrencilerine sunmaktadır. Bournemouth University, Glasgow International College, KIC London City, University of London, University of Aberdeen, University of Nottingham International College, Liverpool International College. Avustralya’da Kaplan’nın bir pathway programı bulunmamakla birlikte aynı eğitimi kendi üniversitesi olan “Kaplan Business School Australia” adıyla bünyesinde bulundurmaktadır. Bu okul, iş ve muhasebe alanında eğitimler vererek öğrencilerini iş hayatına hazırlamaktadır.

Kaplan Okulları, büyük bir şehrin ortasında, küçük ve sakin bir sahil kasabasında veya üniversite kampüsünde olabiliyor. İşte, 150 farklı milletten öğrenciye kaliteli bir yurtdışı dil eğitim imkanı sunan Kaplan’ın %94 öğrenci memnuniyetine sahip olması bu yüzden. Yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyen herkes için çok farklı seçenekte şehir, konaklama ve eğitim programını barındıran Kaplan, uzun bir süre daha en çok tercih edilen okullardan biri olmaya devam edecektir. Kaplan’ın en çok tercih edilen dil okulları ise New York, London ve Sydney bölgeleridir. Şimdi bu bölgeleri ayrı ayrı inceleyip birbirlerinden artı ve eksilerini inceleyelim:

New York Kaplan International

Kaplan New York Dil Okulu

New York, dünyanın en ünlü şehirlerinin başında gelmektedir. Gecesi ayrı gündüzü ayrı güzellikleri barındıran bu eyalet asla kaybolmayan bir canlılığa sahiptir. 80’den fazla birinci kalite müzesi, 150’den fazla tiyatrosu, 30 konser alanı, onlarca alışveriş merkezi, barı , restoranı bulunan New York, hiç şüphesiz yurtdışı eğitimi almak isteyenlerin ayaklarına hiçbir zaman unatamayacakları deneyimleri serecektir. Kaplan’nın New York’da iki ayrı merkezde dil okulu bulunmaktadır. Okullardan biri Empire States binasındayken diğeri Manhattan’ın merkezindeki Soho’dadır. Şehirde bulunan tren, metro demir hatları ve şehir otobüsleri gibi ulaşım araçlarıyla her yere kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Eğer farklı insanları tanımaktan, kalabalık ortamlardan hoşlanıyorsanız ve hiç bitmeyen bir enerjiye sahip olsun istiyorsanız eğitim aldığınız yer, New York Kaplan kesinlikle size göre bir yer. New York’un olumsuz olarak değerlendirilebilecek tek özelliği ise bazen güvenlik problemi oluşturabilmesi. Çok farklı milletten insanın New York’a gelerek bir arada yaşaması, şehrin kendisinin başlı başına çok kalabalık olması, görüş ve yaşam şekillerinin çok fazla değişiklik göstermesi bu güvenlik sorununun önemli etkenlerindendir.

Londra Kaplan International

Kaplan Londra Dil Okulu

Londra’da tıpkı New York gibi dünyanın en büyük ve en bilindik şehirlerinden biridir. İnanılmaz bir tarihe, tarihi yapılara, zengin bir kültüre, çok milletli ve çok kültürlü bir toplum yapısına sahip olması onu hem turistler için çekici kılmakta hem de yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için iyi bir eğitim adresi konumuna getirmektedir. Tarihi tiyatrolar, bale ve opera salonları, her bütçeye uygun restoran ve barlar ve yemyeşil geniş arazi ve parklara sahip Londra 2 ayrı Kaplan dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Okullardan biri “London Covent Garden”, diğeri ise “Leicester Square” mevkiinde bulunmaktadır. Her iki Kaplan okulu da Londra’nın en bilinen yerlerinde yer almaktadır. Öğrencilerin Londra’daki okulları tercih etmelerinin sebebi olarak, en başta ülkemize New York ve Sydney’e nazaran çok daha yakın olması gösterilebilir. Sahip oldukları ve birçok öğrenciye çekici gelen aksanları, kalabalık olmasına rağmen New York’a göre daha güvenli olması diğer nedenler olarak sıralanabilir. Buradaki Kaplan okullarında öğrenciler herbiri 4 hafta süren “Career Essentials” sertifika programlarına katılarak “İşletme ve Pazarlama” alanında yeni tecrübeler ve beceriler kazanabilirler.

Sydney Kaplan İnternational

Kaplan Sydney Dil Okulu

Modern ve heyecan verici bir şehir olan Avustralya’nın başkenti Sydney rahat yaşam tarzı ve güneşli iklimi nefes kesen doğa güzellikleriyle bilinmektedir. Kaplan’nın ülke çapında akredite edilmiş 7 okulu bulunmakta ve bu okullardan ikisi Sydney’de yer almaktadır. Okullardan biri şehrin tam merkezinde diğeri Manly yakınlarında denize sıfır bir olarak kurulmuştur. Sydney için kısa dönemli eğitimler yerine uzun dönemli eğitimlerin tercih edilmesi yol, eğitim ve yapılan masraflar düşünüldüğünde çok daha mantıklı bir seçim olacaktır kesinlikle. Öğrencilerin Sydney’i tercih etmelerinin başlıca sebebi çalışma izni. Avustralya’da yurtdışı eğitimi almak isteyen öğrenciler için part-time çalışma izni veriliyor. Opera House, Harbour Bridge gibi şehri simgeleyen yapıların yanı sıra altın kumlar ve plajlar, masmavi denizler, büyüleyici kıyılar, barındırdığı egzotik canlı çeşitliliği kendine özgü kültür ve birbirine saygılı, her görüşe karşı anlayışlı, önyargısız, eşitlikçi bir toplum yapısı gibi sebeplerden dolayı Sydney, hem öğrenciler hem de aileler tarafında güvenle tercih ediliyor son dönemlerde.

Yukarıda bahsettiğim lokasyonlar, en çok ilgi gören Kaplan okullarının bulunduğu lokasyonlardır. Bu üçü dışında Kaplan’ın Boston, Los Angelas, Chicago, Washington, Seattle, Oxford, Manchester, Edinburgh, Liverpool, Toronto, Vancouver, Melbourne, Cairns, Dublin lokasyonlarında da okulları bulunmaktadır.