Melbourne Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

Melbourne, Avustralya’nın ikinci büyük şehri ve Victoria eyaletinin başkentidir. Rahatlatıcı bir iklime, ormanlara, dağlara ve ayrıca mükemmel eğlenceye ve spor olanaklarına sahiptir. Sayısız bahçeleri ve parkları, baş döndürücü modern gökdelenleri ve zarif kulelerin silueti şehre ferahlık ve keyif vermektedir.

Melbourne’de Eurocentres, International House, Embassy CES ve Universal Institute of Technology gibi birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır.

Melbourne’de dil eğitimi fiyatları seçilen okula göre değişmekle birlikte haftalık ortalama 398 AU$’dır. Melbourne’de konaklama ücretleri merkeze yakınlığa ve konaklama tipine göre değişkenlik göstermektedir ve haftalık ortalama 285 AU$ civarındadır.

Melbourne’de dil eğitimi için giden öğrencilerin çalışma izni bulunmaktadır. En az 12 hafta dil okulu kaydı bulunan öğrencilerin haftalık 20 saat part-time çalışabilirler. Avustralya’da hizmet sektörü çok gelişmiş ve pahalıdır. Vasıfsız işlerde dahi saatlik alınan ücret oldukça tatmin edicidir. Sağlık sisteminin çok gelişmiş olduğu ülkede öğrencilerin gitmeden önce zorunlu sağlık sigortası yapılmış olması gerekmektedir.

3 ay ve daha kısa süreli eğitim almayı planlayan öğrenciler için turist vizesi yeterlidir. Turist vizesini Avustralya'da öğrenci vizesine çevirmenize izin verilmemektedir. Avustralya'da 3 aydan daha uzun süreyle eğitim almayı planlayan öğrencilere verilir. Bu vizeyle öğrenci olduğunuz sürece Avustralya'da kalma hakkınız vardır.

Melbourne’de görülecek yerlerin başında özellikle Rialto Towers, Victorian Arts Centre, St. Paul Katedrali, Collins Street, Parlamento binası, Captan Cooks Cottage, Melbourne Museum, Kensington, Queen Victoria Marketi, Melbourne Akvaryumu ve Kraliyet Botanik Bahçeleri gelmektedir.

Melbourne’de aktivite denilince akla sayısız imkan gelmektedir. Katamaran turları, balon turları ve helikopter turları bunlardan bazılarıdır. Avustralya'nın spor kenti olarak adlandırılan Melbourne, ülkenin büyük spor musabakalarına ev sahipliği yapar. Aynı zamanda müzik, drama, mimari, sanat, müzikal gibi pek çok alanda gerçekleştirilen büyük etkinlikleri ve festivalleriyle uluslararası kültür merkezidir. Sıklıkla "Avustralya'nın kültürel başkenti" olarak anılan Melbourne, Australian Film gibi kültürel kuruluşların da doğum yeridir.

2011 yılında The Economist dergisi tarafından yayınlanan Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde kültürel nitelik, iklim, yaşama ücreti, ve sağlık, suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birinci seçilen bu şehirde bir dil okuluna gitmek, size hem kültürel zenginlik hem de kaliteli bir eğitim fırsatı sunacaktır. Türk sayısının diğer ülkelere kıyasla az olması öğrenciler için en büyük avantajlarından biridir.

Avustralya dil okulları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız. Avustralya Dil Okulları