New York Dil Okulları ve Dil Eğitimi Fiyatları

New York, Birleşik Devletlerdeki en büyük ve en enerjik şehirdir. 20,000'den fazla eklektik restoranlarıyla, 150 tane birinci sınıf müzesiyle, 10,000'den fazla marka ismiyle dolup taşan mağazalarıyla ve dünya genelindeki alışverişleriyle, New York'un gerçekten de herkese göre bir şeyi vardır. Şehrin zengin tarihinden kaynaklanan kültürel zenginliği çok kültürlü bir başkent olarak önemine katkıda bulunmaktadır. New York, özellikle ilkbahar ve sonbaharda güzel olmasına rağmen, yılın herhangi bir zamanında ziyaret etmek için mükemmel bir yerdir. New York’da dil eğitimi alırken okulda öğrendiklerinizi günlük hayatta kullanmak için birçok aktivite şansı bulacaksınız.

New York’da EC, Embassy CES, ELS Language Centers, Kaplan International College, CPLC, LSI, St. Giles, Zoni ve Rennert gibi birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır.

New York’da dil eğitimi fiyatları seçilen okula göre değişmekle birlikte haftalık ortalama 372 $’dır. New York’da konaklama ücretleri merkeze yakınlığa ve konaklama tipine göre değişkenlik göstermektedir ve haftalık ortalama 381$ civarındadır. Yaşam giderleri İngiltere'ye kıyasla daha uygundur.

New York’da dil eğitimi için giden öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır. Fakat Amerika’da 9 ay ve üzeri akademik programa katılan öğrenciler ardından 1 yıl yaşama ve çalışma iznine sahip olurlar. Öğrencilerin gitmeden önce sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur.

Şehirde gezilecek o kadar çok rota var ki: Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Times Meydanı, Flatiron District, St. Patrick’s Kathedrali, Central Park Hayvanat Bahçesi, Metropolitan Müzesi, Guggenhein Müzesi ve Broadway Müzikali bunlardan bazılarıdır. Dünyanın 8. Harikası olan Brooklyn köprüsü en önemli yerlerin başında gelmektedir. Üzerinde yürürken harika Manhattan fotoğrafları çekebilirsiniz. Wall Street- World Trade center, İkiz kulelerin yıkılmasıyla eski tadı kalmasa da New York demek hala Wall Street demektir. Amerika’nın simgesi haline gelen Özgürlük Anıtı’nın bulunduğu adaya gitmek için tekne turlarına katılabilir, South Street Seaport’da küçücük alışveriş merkeziyle, sempatik limanıyla ve muhteşem manzarasıyla harika bir zaman geçirebilirsiniz. Ünlülerin favori mekanı Soho’yu da unutmamak gerekir. Little Italy, kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz Çin Mahallesinin hemen yanında kurulmuş bir İtalyan Mahallesi, harika bir lazanya ve tiramusu istediğinizde çok uzağa gitmenize gerek kalmayacak. China Town’da New York’un en renkli yerlerinden biridir. The Village, Cadılar Bayramı’na ev sahipliği eden, barları, cafeleri ve daha nice enterasan dükkanlarıyla New York’a gidip de mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir. New York'un en yüksek gözlem binası olan Empire State Bina'sı ise tüm şehri ayaklarınıza serecek.

New York’da dil eğitimi demek sadece İngilizcenizi ileri seviyeye taşımak anlamına gelmemektedir. Amerika bir rüyadır. Herkesin en az bir kere görmek isteyeceği bir rüya…New York ise Amerika der demez akla ilk gelen coğrafyadır. Gökdelenler arasında kaybolan şehir heybetiyle nefes kesmektedir. Ülkemize konum olarak uzaklığı düşünüldüğünde keşfetmek için her zaman fırsat bulamayacak ama bir dil okulu eğitimi sırasında bu şansı yakalayabileceksiniz. Unutulmaz bir tecrübe ve dil eğitimi için New York dil okulları, zaman sorunu olmayan öğrencilere hitap eden en iyi seçeneklerden biridir.

Amerika’da dil okulları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız. Amerika Dil Okulları