Ukrayna Üniversiteleri YÖK Denkliği

Ukrayna Üniversiteleri YÖK  denkliği
Ukrayna'da eğitim almak ve istedikleri bölümlerde okumak isteyen öğrencilerin ve ailelerinin en çok kafasına takılan soruların başında denklik gelmektedir. Çünkü YÖK bazı ülkelerdeki üniversiteleri ülkemizdeki eğitime denk görmemekte ve bu yüzden de öğrencilerin diplomalarını geçersiz saymaktadır.

Ukrayna Avrupa'da en iyi üniversiteler listesine giren okullara sahip olmasının yanı sıra hem ülkemiz ile hem de Avrupa ile denk bir eğitim imkânı sunmaktadır. Ukrayna'da lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerin diplomaları YÖK tarafından denklik kapsamındadır ve Türkiye'de kolaylıkla iş bulma imkânına sahiplerdir. Türkiye'deki denkliğin yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin diplomaları Avrupa ülkelerinde de geçerli olmaktadır. Kısacası üniversite eğitimini Ukrayna'da alan öğrenciler Avrupa standartlarında bir eğitim alarak ister Avrupa ülkelerinde, isterlerse de Türkiye'de kariyerlerine devam edebilir ve geleceklerine yön verebilirler. Öğrencilerin tercih edecekleri tüm bölümlerde denklik bulunmakta ve uluslararası bir eğitim imkânına sahip olarak kendi tercih ettikleri alanda yetişmektedirler.

Öğrenciler üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra YÖK'e başvurarak diplomalarını onaylattıktan sonra Türkiye'de mesleklerini icra edebilir ve çalışma hayatına atılabilirler. Avrupa'da yaşamak ve çalışmak isteyen öğrencilerin diplomalarını herhangi bir kuruma onaylatmalarına gerek yoktur ve diledikleri Avrupa ülkesinde diplomaları ile sorunsuz bir şekilde çalışabilirler.

Ukrayna'da lisans için tıklayınız.
Ukrayna'da master için tıklayınız.