Yurtdışında Dil Eğitimi Ücretleri

Yurtdışında Dil Eğitimi Maliyetleri 

Yurtdışı dil eğitimi ile Türkiye'deki klasik dil okulları nitelik ve ulaştırdığı seviye açısından kıyaslanamayacak kadar farklıdır. Yurtdışında dil eğitimi almak sadece eğitim değil aynı zamanda yaşayarak öğrenmeyi kapsamaktadır. Ancak bütünü düşünüldüğünde maliyet açısından arada çok da büyük farklar oluşmamaktadır. Türkiye'de uzun bir süre boyunca bir yabancı dil öğrenmek için yatırım yapmak yerine, yurtdışında daha kısa süre içerisinde ve daha kalıcı olacak şekilde yabancı dil öğrenmek mümkündür. Yurtdışında dil eğitimi fiyatları eğitimin yapılacağı bölgeye göre farklılık göstermektedir. Hatta aynı bölge içerisindeki dil okullarının öğrencilere sunduğu kalite ve olanaklara bağlı olarak fiyatları değişiklik göstermektedir. Her ülkede ucuz dil okulları da fiyatı daha yüksek dil okulları da bulunmaktadır. 


İngiltere Dil Eğitimi Maliyetleri 

İngiltere İngilizce dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. İngiltere'de çok fazla sayıda İngilizce dil eğitimi veren dil okulu bulunmaktadır. İngiltere'de fazla sayıda dil okulu olması ve bu okulların öğrenci almak için rekabet halinde olması uygun fiyatlı dil okullarının bulunabilmesini mümkün kılmaktadır. Dolayısıyla İngiltere'de her öğrencinin bütçesine uygun dil okulları bulunabilmektedir. İngiltere'de dil eğitimi için aylık 400 GBP'den başlayıp 1.000 GBP'ye kadar programlar sunan dil okulu alternatifleri bulunmaktadır. İngiltere'de dil eğitimi alan öğrencilerin konaklama için en çok tercih ettikleri opsiyon aile yanı konaklamadır. Bunun temel sebebi İngiliz ailelerinin uluslararası öğrenci misafir etmeye alışık olmaları ve maliyet olarak öğrencilere daha uygun gelmesidir. Aile yanında konaklama ücretleri İngiltere'de haftalık 100-150 sterline sağlanırken, yurt seçeneğinde ise 250 sterlini bulmaktadır. 


Amerika Dil Eğitimi Maliyetleri 

Amerika İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en önde gelen tercihlerinden biridir. Amerika dil okullarının ortalama fiyatlarından bahsedecek olursak Amerika'da dil eğitimi için aylık 500 USD'den başlayıp 1.500 USD'ye kadar programlar sunan dil okulları bulunmaktadır. Bu fiyat 4 hafta sürecek bir dil eğitimi için ödeyeceğiniz miktardır. Daha uzun sürecek eğitimlerde birim fiyatlar düşmekte ve toplam maliyetler azalmaktadır. Dil okulu ücretine ek olarak konaklama ve yeme-içme ücretlerini de hesaba katmak gerekir. Konaklama için genel olarak iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilen ve maliyet anlamında en uygun olanı aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklamanın aylık fiyatı 800 USD ile 1.200 USD arasında değişmektedir. Bu fiyatlara günde 3 öğün yemek dahildir. Yurt konaklamalarının ücretleri ise aylık 1.000 ile 1.500 USD arasında değişmektedir. 


Yurdışında dil eğitimi alabileceğiniz diğer alternatif ülkelere ve dil okullarına ulaşmak için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz. 

İndirimli Dil Okulları
Yurtdışı Dil Okulu Fiyatları


Amerika'da Dil Okulu
İngiltere'de Dil Okulu
İrlanda'da Dil Okulu
Kanada'da Dil Okulu
Avustralya'da Dil Okulu
Malta'da Dil Okulu
Güney Afrika'da Dil Okulu
Almanya'da Dil Okulu
Fransa'da Dil Okulu
İspanya'da Dil Okulu
İtalya'da Dil Okulu
Rusya'da Dil Okulu
Güney Amerika'da Dil Okulu

 

Yurtdışı Yaz Okulları

Tercihlerinize ve bütçenize uygun dil okulu araştırması yapıp, size uygun fiyat teklifleri hazırlamamız için hemen bizimle iletişime geçin yada Bilgi İstek Formunu doldurun.