Yurtdışında Dil Egitimi- Dil Okulu - Yaz Okulu - Dil Kursu

Yurtdışında dil eğitimi size bir dilin yaşam içerisinde kullanıldığı her noktada onu yaşayarak öğrenme imkanı sunmaktadır. Dil öğreniminiz sadece sınıf içerisinde ders anlatımı, test ve sınıf içi iletişim ile sınırlı kalmayacaktır. O ülkede yaşayabilmek için o dili kullanmanız bir zorunluluk olacağından dil öğrenimi ve gelişimi çok daha verimli ve hızlı olacağı gibi kelimelerin doğru telaffuzlarını da öğrenme imkanı sağlayacaktır.

Yurtdışında dil eğitiminizi takiben elde edeceğiniz bitirme sertifikasi size bir sonraki eğitim hayatınızda, kariyerinizde, iş başvurularınızda ve hayatın içinde pek çok öncelik ve kolaylık getirecektir.

Yabancı dil öğrenmek günümüzde neredeyse bir zorunluluk haline gelmiştir. İletişim araçlarının ve haberleşmenin artması, teknolojinin gelişimi dolayısıyla dünyada ticaretin globalleşmesi bir değil birkaç farklı lisanın bilinmesini gerekli kılmaktadır.

Yurt dışında dil öğrenmek yurt içinde öğrenmeye nazaran çok daha avantajlı bir yoldur. Bir bebeğin hiçbir eğitim almadan konuşmayı sadece etrafındaki sesleri ve konuşulanları dinleyerek öğrendiğini göze alırsak yabancı bir dili öğrenmenin o dilin konuşulduğu bir ortamda yapılmasının ne kadar etkili olabileceğini tahmin edebiliriz.

Dil öğrenmede işin en kolay kısmı başlangıç kısmıdır. Seviye ilerledikçe öğrenme süreci paralel şekilde uzamaktadır.  Standart bir program ile ortalama bir yılda rahatlıkla yabancı bir dili etkin şekilde kullanabilecek şekilde öğrenirsiniz. Eğer bu kadar zamanınız yoksa yoğun programlar ile bu süreyi 6 aya indirmeniz mümkündür. Ayrıca bir yandan eğitim alırken bir yandan da maksimum yaşamınızda pratik yaparak kullanmanız önemlidir. Öğrendiklerinizi yaşamınıza ne kadar çok entegre ederseniz öğrenme süreciniz o kadar kısalır.

Yurt dışında dil öğrenirken bu süreyi minimuma indirmenin ilk ve en önemli kuralı Türkçeden uzak durmaktır.  Dünyanın neresinde olursanız olun eğer sürekli Türkçe konuşuyorsanız hemen hemen Türkiye de eğitim alan herhangi biri ile paralel şekilde öğrenmiş olursunuz. Ayrıca yabancı bir dili öğrenirken her öğrendiğinizi birebir Türkçeye çevirmeye kalkmamalısınız. Size İngilizce bir şey dendiğinde bunu önce Türkçe’ye çevirip Türkçe cevabı kafanızda şekillendirip bu cevabı İngilizce’ye çevirmeye kalkmanız hem öğrenme sürecinde zaman kaybettirir hem de öğrendiğiniz dilin genel mantığının kafanızda oluşumunu geciktirir.

Yurt dışında yabancı bir dil öğrenmenin mali yönüne bakacak olursak hemen her bütçeye uygun seçenekler mevcuttur. Eğer maddi durumunuz çok iyi değilse hem okula gidip hem de çalışabileceğiniz bir ülkeyi tercih edebilirsiniz. Örneğin Avustralya ve Yeni Zelanda eğitimle beraber çalışma izni vermektedir. Kanada’da ise belirli bir süre dil eğitimi alabileceğiniz sonrasında ise çalışabileceğiniz Study&Work programlarına katılabilirsiniz.

Yurtdışında dil eğitimi pek çok farklı amaca yönelik olarak verilmektedir. Örneğin dil eğitimi sonrası üniversite eğitimine devam edecek öğrencilere akademik dil programları, sınav hazırlık programları, özel bir alanda dil yeteneğini artırmak isteyenlere yönelik iş, hukuk, turizm, tıp İngilizcesi vb programlar ve pek çok farklı amaca yönelik yine bir çok program sunulmaktadır.

Yurt dışında dil eğitimi almaya karar verdiyseniz programınızı ve hangi ülkede olmak istediğinizi çok dikkatli seçmelisiniz. ACADEMIX size bu süreçte yol gösterici olacaktır. Okulunuzun ve programınızın seçiminden sonra okula başvurunuz ve kabulünüz, konaklamanızın ayarlanması, vize işlemlerinizin eksiksiz şekilde yapılması, vizeyi aldıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, gideceğiniz ülkede karşılama organize edilmesi ve tüm eğitim süreciniz boyunca Academix’in ücretsiz ve profesyonel danışmanlık hizmetinden faydalanacaksınız.

Yurdışında dil eğitimi alabileceğiniz alternatif ülkelere ve dil okullarına ulaşmak için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.


Burslu İndirimli Dil Okulları

 

Amerika'da Dil Okulu

Ayrıca yurtdışı dil okulları ile ilgili detaylı bilgi almak için Yurtdışı Dil Okulu Rehberimiz olan www.dilokulu.com.tr 'yi ziyaret edebilirsiniz. 

------
 
yurtdisinda dil egitimi, yurtdisinda dil okulu, dil okulu, dil kursu, yaz okulu, yurtdisi dil okulu, yurtdisi dil okulu fiyatlari, yurtdisi dil okulu ucretleri, yurtdisi dil okulu masraflari, ingilizce dil okulu, ilgilterede dil egitimi, amerikada dil egitimi, yurtdisi egitim, yurtdisi egitim danismanligi, ucretsiz egitim danismanlik, hesapli dil okulu, uygun fiyata dil okulu, yurtdisi egitim sirketleri, yurtdisi egitim firmalari,yurtdışında eğitim, yurtdışında dil okulu forum, yurtdışında dil okulu fiyatları, yurtdışında dil okulu fiyatları, yurtdışında dil eğitimi ve çalışma, yurtdışında dil eğitimi ücretleri, yurtdışında dil eğitimi forum, yurtdışında dil eğitimi fiyatları, yurtdışında dil eğitimi yurtdisi universite egitim, yurtdisi egitim izmir, yurtdisi egitim istanbul, yurtdisi egitim fuari, yurtdisi egitim fuar, yurtdışı eğitim danışmanlığı, yurtdisi egitim ankara, yurtdışı dil okulu, yurtdışı dil okulları, yurtdışı dil okulları fiyatları yurtdışı dil eğitimi, yurtdışı dil eğitimi ücretleri, yurtdışı dil eğitimi istanbul, yurtdışı dil eğitimi forum, yurtdışı dil eğitimi fiyatları, yurtdışı dil eğitimi ankara, yabancı dil eğitimi, dil okulu, dil okulu kac sterlin, dil okulu forum, dil okulu fiyatları, dil okulu fiyatları malta, dil okulu fiyatları ingiltere, dil okulu fiyatları avustralya, dil okulu fiyatları amerika, dil okulları, dil okullari, dil eğitimi, brighton dil okulu fiyatlari, bournemouth dil okulu fiyatlari, ingiltere kurs fiyatları, ingiltere dil okulu, ingiltere dil okulu fiyatları, ingiltere dil okulları, ingiltere dil okulları forum ingilizce kursları, ingilizce dil okulu, ingilizce dil eğitimi, work and travel, work and travel global, ucuz dil okulu, ücretsiz yurtdışı dil okulu, ücretsiz yurtdışı dil eğitimi, newyork dil okulu fiyatlari, maltada dil okulu fiyatları, malta dil okulu fiyatları, malta dil okulları fiyatları, londrada dil okulu fiyatları, amerika dil okulu ucretleri, amerika dil okulu fiyatları, amerika dil okulları...