Kaplan International Boston'da Dil Eğitimi

Kaplan International English Boston Dil Okulu
- Kendinizi tanıtır mısınız?

Anadolu Üniversitesi IIBF İktisat ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. 2002 yılında Radikal Gazetesi'nde Ekonomi Muhabiri olarak başladığım meslek hayatıma Akşam Gazetesi ve Businessweek Turkiye Dergisi'nde editör olarak devam ettim. 2006 yılında Halkla İlişkiler alanına geçerek Türkiye'nin ve dünyanın en büyük PR şirketleri çatısı altında yaklaşık 10 yıl boyunca Türkiye'nin ve dünyanın kendi alanlarında öncü şirketlerine halkla ilişkiler ve özellikle medya ilişkileri alanında danışmanlık hizmetleri verdim.

- Neden yurtdışında eğitim almak istediniz?

15 yıllık çalışma hayatımda edindiğim bilgi birikimi ve tecrübeyi akademik platforma taşıyarak, bildiklerimi sorgulamak ve üzerinde çalışmalar yapmak amacıyla yurtdışında master eğitimi almaya karar verdim. Pazarlama ve medya konularında ABD üniversitelerinin daha başarılı olduğunu düşündüğüm için Master eğitimimi ABD'de almak istedim. Ayrıca üniversiteye başlamadan önce kenti daha iyi tanımak, bölgeye, aksana ve kültüre alışmak için de gideceğim üniversitenin bulunduğu şehirde İngilizce eğitimi almanın faydalı olacağını düşündüm.

- Academix'e nasıl ulaştınız?

Daha önce bir arkadaşım vesilesi ile farklı bir danışmanlık şirketiyle çalışmaya başlamamıza rağmen kendilerinden yeteri kadar ilgi, alaka ve yönlendirme alamadığım için bu konuda hizmet veren şirketlere temasa geçmek için internet araştırması yaptım. Academix'e de internet üzerinden ulaştım. 

- Academix'ten aldığınız hizmeti nasıl değerlendirirsiniz?

Academix ile ilk tanıştığımız andan itibaren her şey çok planlı ve doğru bir şekilde yürütüldü. Danışmanım İlayda Hanım her adımda bilgi vererek nasıl ilerleyeceğimizi anlattı. Master programı seçiminin yanısıra, dil okulu ve ardından da vize ile ilgili tüm aşamaları sorunsuz bir şekilde yürüttü.

Kaplan International English Boston'da Dil Eğitmi

- Yurtdışındaki ilk gününüzde nasıl hissettiniz?

İlk günüm biraz heyecanlı geçti. Zamanımı bulunduğum kenti tanıma, keşfetme ve anlamaya çalışarak geçirdim. Ayrıca Mart'ın sonu olmasına rağmen Boston biraz soğuktu :) 

- Okulunuz hakkında yorumlarınız nelerdir?

Kaplan International, eğitim metodolojisi ve eğitmenleri ile gerçekten son derece kaliteli eğitim veren bir merkez. Gramer, okuma, yazma ve konuşma gibi derslerin her birisi uygulama ile destekleniyor. Sınıflar kalabalık olmadığı için eğitmenlerle kolaylıkla iletişim kurulabiliyor. Şehir içi ve dışı etkinliklerle öğrencilerin aktif hayata katılımı ve öğrendikleri dili kullanmaları sağlanıyor. Önümüzdeki dönemde dil konusunda eksiklik hissedip yine kısa süreli tekrar düşünürsem yine Kaplan International'ı tercih ederim.

- Konaklamanız hakkında yorumlarınız nelerdir?

Ben eşimle beraber geldiğim için Kaplan International tarafından sunulan konaklama hizmetlerinden faydalanamadım. Boston'da eğitim almak isteyenlerin konaklama için dil okulları ya da üniversiteler tarafından sunulan konaklama hizmetlerinden faydalanmasının daha yararlı olduğunu düşünüyorum. Burada kısa süreli eşyalı daire kiralama olanakları gerçekten çok sınırlı. Stüdyo fiyatları aylık ortalama 2000 - 2500 USD civarı ancak 6 aydan kısa kiralama yapılamıyor. Ancak hem üniversitelerin hem de dil okullarının Housing departmanları öğrencilere bütçelerine uygun townhouse, aile yanında konaklama, ev paylaşımı gibi farklı alternatifler sunabiliyor. 

- Yaşam koşulları hakkında yorumlarınız / tavsiyeleriniz nelerdir?

Boston, ABD'de eğitimin başkenti. Harvard, MIT gibi dünyaca ünlü eğitim kurumlarının yanısıra Suffolk, Emerson College, Boston University, University Of Massachusets, Lasell College, Northeastern University, Bay State College gibi pek çok okulyer alıyor. Kentteki rekabet eğitim kalitesini de önemli derecede artırıyor. Bu yüzden eğitim konusunda Boston'un önemli bir merkez olduğunu belirtmek isterim.

Mehmet Sinlenmez
Kaplan International English Dil Okulu – Boston, Amerika
2017 Dil Okulu Öğrencisi
Academix Danışmanı: İlayda Atuner
ilayda@academix.com.tr
+90 212 249 94 89 | +90 553 406 01 99