Work and Travel 2008 Yazı

Work and Travel ile Alaska 'da Wrangell şehrinde 2007 ve 2008 yaz sezonunda balık işlerinde çalıştım. 2007 balık sezonu iyiydi ve Alaska'da çalışmak çok zevkliydi, bu sebeple 2008 yaz sezonunda bir daha gittim.

2007 yazında gittiğim şirket hiçbir konuda bize yardımcı olmadığı ve verdiği sözleri tutmadıkları için Alaska'ya bu kez ,2008 sezonunda Academix firmasının sponsorluğunda gittim.

Alaska 'da sezon balığa bağlı ve 2008 yazı Work and Travel öğrencileri için kötü bir sezon oldu ve sezon beklediğimizden erken bitti. Academix bütün öğrencileriyle yakından ilgilendi , isteyenlere yeni işler buldu ve uçak biletlerinin dönüşü Newyork dan başlayanların biletlerini ücretsiz olarak Seattle'a çekti.

Work and Travel programı için, seçeceğiniz şirketin geçmişini araştırmanızı tavsiye ederim ve bütün üniversite öğrencilerine ellerinde fırsat var iken WAT programına katılmalarını öneririm. Bu programa para kazanma amaçlı bakılmamalı, yeni yerler görmek, kültürler tanımak ve ingilizceyi geliştirmek paradan daha önemli hazlardır...

Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi

Muhammed Damlamaz