A-LEVEL ÖZEL DERS

A Level ( Advanced Level)

A Level, İngiltere eğitim sisteminde lise seviyesinde ve üniversite öncesi eğitim alan 16-19 yaşındaki öğrencilere sunulan eğitimdir. 2 yıllık eğitimden sonra, öğrenci aldığı derslerle ilişkili olan bölümleri sunan üniversiteye direkt geçebilir.

Süresi: Bu programın süresi iki yıldır. Öğrenci öğrenim gördüğü süre boyunca toplamda en az 3 ders almalıdır. Genelde 4-5 ders alınmaktadır. İlk yıl alınan eğitim AS Level yani Advanced Subsidiary Level'dir ve programını basari ile tamamlayan öğrenciler ikinci yıl A2 hakkini alır ve 2 yılın sonunda programı bitirenler A Level kalifikasyonunu kazanarak İngiltere'nin en iyi üniversitelerine de başvuru yapabilirler.

Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Bu programı en çok İngiltere ve İngiliz eğitimine yakın olan Avustralya ve Yeni Zelanda tanımaktadır. İngiltere'de A Level tamamlayan öğrenciler diğer tüm İngiltere üniversitelerinin yani sıra Oxford, Cambridge gibi İngiltere'nin en köklü üniversitelerinde de eğitim alma şansını elde ederler.

Verdiğimiz Dersler

  • Matematik
  • Fizik
  • Kimya
  • Biyoloji
Derslerimiz Nasıl İşlenir?

A-LEVEL derslerimiz de yine IB ve AP dersleri gibi yürütülmektedir. Öğrencinin eksikleri doğrultusunda bir program hazırlanmakta ve soru çözümleriyle desteklenmektedir.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak organize ettiğimiz A-LEVEL kurslarıyla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçin!

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık