UZMAN GÖRÜŞLERİ

İrlanda'da Eğitim ve Çalışma İzni

Seniha Yıldız - Yurtdışı Eğitim

Akademik eğitim alan öğrenciler ise yine eğitim boyunca çalışma izinleri olacağı gibi ‘stayback work permit’ denilen eğitimleri bittikten sonra da full-time çalışma izinleri devam eder. 3 yıllık Lisans mezunlarına 12 ay stay-back çalışma izni, master mezunlarına da 24 ay stay-back çalışma izni verilir.

Devamı >>

İrlanda'da Eğitim Tavsiyeleri

Seniha Yıldız - Yurtdışı Eğitim

Dünyanın en güvenilir ülkelerinden biri olması yanı sıra eğitim kalitesi olarak dünyada 5. sırada gösterilmesi, eğlenceli ve aktif bir öğrencilik hayatı sunması, eğitim boyunca ve sonrasında verilen çalışma izinleri ile son zamanlarda uluslararası öğrenciler için en cazip ülke olduğunu söylersek abartmış olmayız. Her şeyden öte İrlandalı insanlar, yurtdışı öğrencilerin İrlanda’daki öğrenci hayatına uyum kolaylığına büyük ölçüde katkıda bulunan samimi ve konukseverlikleri ile ünlüdür.

Devamı >>

Griffith College Lisans ve Yüksek Lisans Programları

Çağlar Ölmeztürk - Yurtdışında Üniversite

1974 yılında kurulmuş olan Griffith College; Dublin, Limerick ve Cork şehirlerinde ki 3 kampüsüyle hali hazırda İrlanda’nın en büyük Özel Eğitim Kurumu’dur. Uluslararası öğrenci çeşitliliği de yüksek olan okul 80’e yakın farklı milletten öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Üç yıllık lisans bölümlerinin yanı sıra bir yıllık master programlarına katılabilir öğrenciler.

Devamı >>

Dublin City University Tavsiyelerim

Çağlar Ölmeztürk - Yurtdışında Üniversite

Dublin merkeze olan uzaklığı otobüs ile ortalama 15-20 dakika olan okulun büyük ve yeşil kampüsünün içinde bulunan tarihi binaların bir tanesinde Program Koordinatörü ile toplantı yapma fırsatına eriştik. Okul 1975’de kurulmuş.

Devamı >>

Maynooth University Tavsiyelerim

Çağlar Ölmeztürk - Yurtdışında Üniversite

Okulda lisans programları 3-4 yıl okunuyor. Master programları ise 1 yıl sürüyor. Eylül ve Ocak olmak üzere iki başlangıç dönemi var. Direkt giriş yapmak isteniyorsa sadece Eylül, Foundation ile giriş yapılacaksa Ocak ve Eylül ayları için öğrenciler başvuru yapabilir. Hukuk programlarından işletmeye, Yazılım mühendisliğinden Psikoloji’ye uzanan geniş bir program skalası var.

Devamı >>

Emerald Cultural Institute Tavsiyelerim

Emre Ayan - Yurtdışında Dil Okulları

Okul binasının içine girdiğinizde size vereceği ilk izlenim lüks bir butik otele geldiğiniz hissi olacaktır. Arkadaki geniş güzel bahçesinden geçerek kantininizde yemeğinizi yiyebileceksiniz.

Devamı >>

EC Dublin Tavsiyelerim

Emre Ayan - Yurtdışında Dil Okulları

İrlanda’da Dil Okulu içinde eğitim sektörü tarafından çok yakından bilinen ve bir çok ödül sahibi EC Dil Okuluna İrlanda’da gün geçtikçe ihtiyaç artmıştı ve son yılların popüler dil okulu konusunda daha fazla sessiz kalamadı ve Ocak 2018 itibariyle EC dil ailesinin en genç üyesi, Dublin’de öğrencilere kapılarını açtı. EC Dublin binasına ulaştığınızda kuğuların ve kazların yüzdüğü Dublin şehir merkezinden geçen nehre bağlanan kanalı göreceksiniz.

Devamı >>

CES Dublin Tavsiyelerim

Emre Ayan - Yurtdışında Dil Okulları

Avrupa’nın en yaşanılır başkenti olarak bilinmekte olan bu güzel İrlanda şehrine gerek çalışma izni gerekse huzur ve güvenliği nedeniyle artık eskiye nazaran çok daha fazla öğrenci gelmekte ve yurtdışı eğitimin en önemli ülkelerinden biri haline geldi. Otobüsle, Dublin şehir merkezine 40-45 dk uzaklıkta olan Dublin Havalimanına Türkiye’den uçakla varış için yaklaşık 4 saatlik sizi bekliyor..

Devamı >>

İrlanda'da Dil Eğitimi Hakkında Bilgiler

Kübra BİLGE - Yurtdışında Dil Okulları

İrlanda, Avrupa Bölgesinde İngilizce’nin ana dil olarak konuşulduğu tek ülke. Başkenti Dublin. Para birimi Euro. Türkiye’den sadece 4 saat uçuş mesafesinde ve vize alma konusunda diğer birçok ülkeye göre Türk vatandaşları için çok daha pozitif bir tutum sergiliyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri İrlanda’da da savaş zamanında, kıtlık yaşanırken, Osmanlı Devleti’nin gıda yardımında bulunması. İrlanda halkı bunu asla unutmamış. Türk olduğunuzu söylediğinizde hemen size teşekkür ediyorlar.

Devamı >>

Almanya'da Yaz Okulu Tavsiyeleri

Mehtap Alkaşi - Yurtdışında Yaz Okulu

Neden Almanya'da yaz okulu programlarına katılmalı? Yabancı dil öğrenimi ne kadar küçük yaşta başlarsa o kadar sağlam ve çabuk elde edilen sonuçlar gerçekleşir. Bunun için ebeveynler çocuklarını güvenli ve çocuğunun verim alabileceği ülkelerde hem tatil hem de yabancı dil eğitimini almalarını istiyorlar. Genç öğrenciler bu eğitim sırasında çok erken yaşta dünyayı tanıyan ve başka kültürlerden insanlarla iletişim kurabilen kişiler oluyor ve bu nedenle ileride daha bilinçli ve özgüvenli bir yaşam sürüyorlar.

Devamı >>

Kanada'da College Eğitimi

Serdal Gezer - Yurtdışında Üniversite

Gerek master kabul şartlarının yüksekliği (not ort. Min 3.0/4.0 üzerinden) gerekse de maliyetleri açısından üniversitelere alternatif mesleki ve pratik bilgileri kendi vatandaşları ile uluslararası öğrencilere aktararak bu gelişmekte olan ve büyüyen ve buna göre 2021 hedefini Toronto’da 1.5 milyon kişiye iş istihdamı olarak koyan (sadece 2018 itibaeriyle 151 yaşındaki) ülkeye ‘’ara eleman’’ hizmeti veren college’lar hakkında sizi bilgilendireceğiz.

Devamı >>

ILAC Toronto Dil Okulu Tecrübelerim

Serdal Gezer - Yurtdışında Dil Okulları

Dil Eğitimi için en büyük şehri tercih etmek isteyenler için dil okulu olarak da yin en büyük dil okullarından biri ILAC tercih edilebilir. Şehrin merkezinde olan 4 binasında da yeni ve genç iç tasarımı ile özellikle genç öğrencileri memnun edecektir. Vancouver’da da bulunan okulun ayrıca özellikle yüksek seviye ( 8/10) öğrenciler için anlaşmalı üniversitelerin programlarına yerleşmek üzere IELTS veya TOEFL-IBT almadan direk yerleşim yapabileceğiniz PATHWAY program eğitimleri, Bloor Street’deki ILAC College’ın içinde verilmektedir.

Devamı >>

Yurt Dışında Eğitim Almanın Avantajları & Dezavantajları

İlayda Atuner - Yurtdışı Eğitim

Yurt dışında dil eğitimi, lisans ve master eğitimi almanın avantajları ve dezavantajları üzerine uzman görüşleri ve tavsiyeleri.

Devamı >>

GLS Munich Yaz Okulları

Yeşim Şahin - Yurtdışında Yaz Okulu

Almanya'nın butik eğitim kurumu GLS (German Language School); Almanca Yaz Okulu isteyen gençler için Münih'te farklı noktalarında farklı yaş gruplarına yönelik 4 kampüste eğitim sunmaktadır. 1953 yılında kurulan ve 52 farklı ülkede eğitim veren International House World Organization'un da bir parçası olan GLS üst düzey eğitim olanakları ile tanınmaktadır. Okulun kampüslerine ait detaylar aşağıdaki gibidir.

Devamı >>

İngiltere'de Psikoloji Yüksek Lisansı

Duygu Çıtlak - Yurtdışında Master/MBA

QS University Rankings’de 2017 üniversite sıralamasında psikoloji alanında ön plana çıkan ve ilk 250’ye giren 41 adet İngiliz üniversitesi bulunmaktadır. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak aralarında Oxford Brookes University, University of Liverpool, The University of Nottingham ve daha pek çok üniversiteye yerleştirme yapabiliyoruz.

Devamı >>

Dublin'de Dil Eğitimi Almak için 10 Neden

Ali AĞIR - Yurtdışında Dil Okulları

Dublin’de Ec English, Kaplan International English, Eurocentres gibi dünyanın pek çok ülkesinde merkezi bulunan dil okulları yer aldığı gibi, sadece İrlanda’da merkezleri bulunan yer okulları da yer almaktadır. Bu dil okullarının başında Emerald Cultural Institute, Atlas Language School, Griffith College yer almaktadır.

Devamı >>

Vancouver'da Di Eğitimi Almak için 10 Neden

İlayda Atuner - Yurtdışında Dil Okulları

Kozmopolit ve canlı bir şehirde İngilizce öğrenmek ama aynı zamanda güvenli, yeşil ve samimi bir ortamda ve dünyanın en büyüleyici manzaralarına yakın bir konumda eğitim görmek istiyorsanız, İngilizceyi Kanada'da öğrenmeniz gerek demektir.

Devamı >>

Brunel University'de Lisans ve Master

Mehmet Kantarcı - Yurtdışında Üniversite

Brunel University kampüsü çok geniş alana yayılmıştır. Kampüs içinde eğitim binaları haricinde kütüphane, kapalı spor salonu, restoran, yurt binaları ve evli çiftler için lojmanlar bulunmaktadır. Kampüsün içinden geçen minik dere ve yeşil alanlar kampüsü keyifli hale getirmektedir. Dünyanın her yerinden gelen binlerce öğrenci ile kampüs her zaman canlılığını korumaktadır.

Devamı >>

FLS International Dil Okulları

Asiye Soydeğer - Yurtdışında Dil Okulları

FLS Dil okulları 1986 yılında kurulmuş 30 yılı aşkın süredir yalnızca Amerika’da egitim veren bir kurumdur. FLS Dil okulları, Amerika’nın en çok tercih edilen lokasyonlarında, bir çoğu anlaşmalı olduğu unversite ya da college içerisinde eğitim sunmaktadır. Ana merkezi Los Angelas’ta, Pasadena’dadır. Ogrenci hizmetini her ofiste en üstün seviyede tutmayı benimsiyorlar.

Devamı >>

İsveç'te Eğitim

Asiye Soydeğer - Yurtdışı Eğitim

Isvec’te egitim dili Ingilizce ve Isvecce’dir. Uluslararası öğrenci sayısı fazla olduğundan üniversite bünyelerinde pek cok program inglizce olarak sunulmaktadır. Lisans eğitimi 3 yıl sürerken, Master programları 1 ya da 2 yıl arasında değişmektedir. Academk yıl, genelde Agustos ayının sonunda başlar (özellikle lisans öğrencileri için zorunlu oryantasyon haftası bulunur) Haziran ayında sona erer.

Devamı >>

St. Giles Junior Yaz Okulu Deneyimlerim

İpek Adalıer - Yurtdışında Yaz Okulu

St. Giles International dil okulları 1955 yılında ilk şubesini Londra’da açmış, sonrasında İngiltere’nin farklı şehirlerinde hatta Amerika ve Kanada’da açtığı okullarla 60 yıldan fazladır git gide büyüyen bir dil okuludur. Ben de Aralık ayında St. Giles tarafından düzenlenen İngiltere yaz okullarını tanıttıkları bir geziye katılarak okulu ve yaz okulu programlarını daha yakından tanıma şansı yakaladım.

Devamı >>

Toulouse Business School Barcelona Master ve Lisans Programları ve Okul & Şehir Tanıtımı

Şilan Erbek - Yurtdışında Üniversite

Genel olarak şehrin ulaşım ücretleri çok pahalı değil. İlk indiğimde havaalanından şehir merkezine 5.90€’ya geldim. Havaş gibi bir servisleri var ve onunla şehir merkezine kadar gidebiliyorsunuz. Şehir içi otobüslere de biletiniz olmadan para vererek binebiliyorsunuz. Ücret gideceğiniz yere göre değişmekle birlikte 1,50 ile 4,00€ arasında. Metro için ise günlük bilet kullanmanız gerekiyor. Aktarmasız olan bu biletler 2,50€. Şehrin pek çok yerine metro hattı bulunduğundan ben daha çok metroyu tercih ettim (Yürümediğim kısıtlı zamanlarda)

Devamı >>

Malta'da Dil Eğitimi Planlayanlara Tavsiyeler

Efsun Arslanoğlu - Yurtdışında Dil Okulları

2015 yazı, 2 ay boyunca dil eğitimi için bulunduğum Malta’da edindiğim birikim ve tecrübeleri paylaşmaya çalışacağım. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; İngilizce seviyeniz ne durumda olursa olsun zorluk çekmeyeceğinize, fark edilir bir ilerleme ile döneceğinize eminim. Ülkenin en büyük ekonomik geliri olan her şehirde ve her ekonomi sınıfına hitap eden dil okulları mevcuttur.

Devamı >>

St. Giles İngiltere Dil Oulları İncelemesi

İrem Cinemre - Yurtdışında Dil Okulları

1955 yılından bu yana faaliyette olan St. Giles International, her yıl 80 ülkeden gelen öğrencilerine güvenilir ve harcadıkları paranın karşılığını alabilecekleri bir eğitim ve sosyal deneyim sunuyor.

Devamı >>

Kaplan International English İngiltere Dil Okulları

İrem Cinemre - Yurtdışında Dil Okulları

Yeni bir dünyanın kapısını, 75 yılı aşkın süredir en güvenilir eğitimcilerinden Kaplan'ın sunduğu kaliteli İngilizce dil programlarıyla açmak mümkün.

Devamı >>

Kings Education İngiltere Dil Okulları Tavsiyeleri

Pınar Kırca - Yurtdışında Dil Okulları

Kings Colleges dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere üniversite hazırlık ve İngilizce dil eğitimi vermektedir. Öğrenci merkezli yaklaşımı; başarılı sonuçlar elde etmek üzere küçük sınıflarda eğitim ve kişiye özel desteği içermektedir. Tüm okulları, modern tesislerle dolu geniş ve bağımsız kampüslere sahiptir. Hepsi de şehir merkezlerine ve sosyal bölgelere rahat ulaşılan uygun konumlarda bulunuyor.

Devamı >>

Ec English Dil Okulları Tavsiyesi

Pınar Kırca - Yurtdışında Dil Okulları

Geçen yıl, 40.000 öğrenci EC'de İngilizce öğrenmeyi seçti. Okullarından herhangi birinde EC ile yurtdışında İngilizce öğrenin ve inanılmaz bir deneyim yaşayın. Benzersiz, zengin ve çeşitli kültürleri, yaşayın ve İngilizce öğrenin.

Devamı >>

Cape Town'da Dil Eğitimi Sizi Bekliyor

Serdal Gezer - Yurtdışında Dil Okulları

Güney Afrika’nın en güneyindeki, aynı kıtaya ait 3 başketten biri (yasal başkent) Cape Town; (Pretoria idari başkent, Bloemfontein yargısal başkent) 16. Yüzyılda Hollandalılar tarafından keşfedilerek kolonileştirilen şehir; 18 yüzyılda da İngiliz’lerin etkisinde, zaman zaman da Almanlar’ın himayesine girerek bugüne kadar kendini şekillendirmiştir. Bu yüzden şehir, nüfusunun yarısı beyaz turist olan bir Afrika şehri hüvviyetindedir ilk bakışta.

Devamı >>

Istituto Marangoni'de Moda Eğitimi

Duygu Çıtlak - Yurtdışında Üniversite

Okul olarak yeni kurulmasına rağmen, kökleri 1935’te kurulan Marangoni Artistic Clothing Institute’ye dayanan Istituto Marangoni, moda dünyasının önde gelen okullarından biri olarak bu sektörde kendine yer edinmeyi başarmıştır. Istituto Marangoni öğrencilere gerek verdikleri eğitim, gerekse sundukları çalışma ortamı olarak ön plana çıkan bir okul.

Devamı >>

Cattolica Üniversitesinde Tıp Eğitimi

Duygu Çıtlak - Yurtdışında Üniversite

IMAT sınavına girmeksizin İtalya’nın önde gelen üniversitelerinden birinde tıp eğitimi almak isteyenler lütfen dikkat kesilsin. Tıp alanında dünya sıralamasında ilk 100-150’ye giren İtalya’nın en iyi 4.üniversitesi seçilen Cattolica Üniversitesinden bahsedeceğim sizlere.

Devamı >>

Liverpool'da Dil Eğitimi New College Group

Dilek Utku - Yurtdışında Dil Okulları

İngiltere’de dil eğitimi için tercih edebileceğiniz en güzel şehirlerden biri Liverpool! Liverpool dünya pop müziğinin ve İngiliz edebiyatının en önemli şehirlerinden biri, bunların yanı sıra dünyanın en büyük limanlarından birine sahip. İngiltere’nin en çok filme ev sahipliği yapan ikinci şehri, Sherlock Holmes, Fast and Furious ve Harry Potter bu şehirde çekilen filmlerden yalnızca bir kaçı.

Devamı >>

St. Giles İngiltere Dil Okulları Tavsiyeleri

Hasan Ebcim - Yurtdışında Dil Okulları

St. Giles International 1955’ten bu yana İngiltere’de dil eğitimi sağlayan köklü bir okuldur. 1982’de San Francisco’daki merkezi ile birlikte İngiltere dışında da öğrencilere eğitim vermeye devam etmiştir. St Giles’ın İngiltere’deki dil okulu merkezlerini Eylül Ayı başında ziyaret etme şansı buldum. Zamanlama olarak daha çok uzun dönem öğrencilerin tercih ettiği ve başladığı dönem olduğu için milliyet dağılımını daha iyi gözlemleme şansım oldu.

Devamı >>

Yurt Dışında Dil Eğitimine Katılmak İsteyen Öğrencilere Faydalı Bilgiler

Gamze Küçükkancabaş - Yurtdışında Dil Okulları

Yurt dışında dil eğitimine gitmeye karar verdiniz. Gideceğiniz ülkeyi, şehri, alacağınız eğitimi de belirlediniz ve bunun için tüm adımları attınız. Peki seçmiş olduğunuz dil kursunda her bir dersin süresi ne kadar, alacağınız hafta sayısı tam olarak kaç aya denk gelir ve kursunuzun asıl bitiş tarihi ne zaman hesapladınız mı?

Devamı >>

30+, 40+, 50+ Yetişkin Öğrenciler İçin İngilizce Dil Eğitimi

Nazlı Deniz ÖZKUNDAKÇI - Yurtdışında Dil Okulları

Ülkemizde ve dünyada son 10-15 yıldır çok fazla hissedilen bir ihtiyaç var ki “İngilizce konuşabilmek”. Özellikle globalleşen iş hayatı ve yükselen bir kariyer grafiği için İngilizce bilmek/konuşabilmek zorundayız. Bu sebeple son yıllarda yurtdışına dil eğitimine giden öğrenci profilimize baktığımızda, öğrenciler bu dili öğrenip kelimenin tam anlamıyla “kenara koyup” yollarına daha sağlam devam etmeyi çok küçük yaşlarda planlar hale gelmişlerdir.

Devamı >>

Miami Günlüğü

Kübra BİLGE - Yurtdışında Dil Okulları

Miami’de havaalanında indiğiniz ilk andan itibaren bir İspanyol şehrine geldiğinizi düşünebiliriz. Şehrin %66’sı İspanyolca konuşuyor. Miami gösterişli gece hayatı, turkuaz mavisi okyanusu, upuzun kumsalları ile hem tatil yapmak hem de İngilizce pratik yapmak isteyenler için ideal bir yer.

Devamı >>

Neden İngiltere'de Dil Eğitimi Almalısınız?

Dilek Utku - Yurtdışında Dil Okulları

İngiltere, Birleşik Krallık’ı oluşturan dört ülkeden en büyük ve en kalabalık olanı. İngilizce’yi İngiltere’de öğrenmek harika bir seçim, fakat şehir seçimi de oldukça önemli. Londra dünyanın en önemli iş ve finans merkezlerinden biri, sosyal hayatıyla göz dolduruyor. Eğlenmeyi seviyorum diyorsanız, burada bulabileceğiniz çok fazla alternatif var.

Devamı >>

İngiltere‘ye Dil Eğitimine Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Kübra Koçak - Yurtdışında Dil Okulları

Daha önceki yazımda neden Brighton’da eğitim almak isteyebileceğinizi sizlere sunmuştum. Bu yazımda ise sadece Brighton’da değil İngiltere genelinde yurtdışı dil eğitimi (Kaplan Dil Okulu, EC Dil Okulu vb. gibi okullarda) almadan önce ve bu süreç esnasında yapılması gerekenleri yine kendi deneyimlerimi göz önünde bulundurarak sizlere aktarmaya çalışacağım.

Devamı >>

Neden Brighton'da Dil Okulu?

Kübra Koçak - Yurtdışında Dil Okulları

Brighton, İngiltere’nin güneyinde yer alan ve Manş Denizi’ne kıyısı bulunan bir kenttir. Özellikle yaz aylarında Londra’dan gelen öğrenciler, kuzeyden gelen yerli halk, ve dünyanın dört bir yanından gelen turist ve öğrencilerle dolup taşmaktadır. Yurtdışında dil eğitimi almak veya yurtdışında yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrenciler tarafından oldukça tercih edilen bir yerdir. Ülkemizdeki sahil kasabalarını andıran özelliklere sahip Brighton’ın nüfusunun çoğunluğunu 16-30 yaş arası bireyler oluşturmaktadır. Dünyanın her yerinden gelen öğrencileri barındırması orada dil eğitimi alacak öğrencilere dil ve aksan çeşitliliği sağlamaktadır.

Devamı >>

İtalya'da Eğitim Almak için 6 Neden

Nadir FIRAT - Yurtdışı Eğitim

Tasarım denince akla ilk gelen kentlerden birisi Milano’dur. Milano’da bulunan tarihi yapıların görkemi mimariyi, çok şık giyinen insanların modayı, çevrenizde gördüğünüz çok lüks arabalar iç tasarımın doğduğu yeri size anlatmaya yetecektir. Yurtdışında mimarlık eğitimi, moda tasarım eğitimi, iç mimarlık eğitimi almak isteyen insanların neden Milano’yu seçtikleri hiç de tesadüf olmayan bu ve aşağıda sayacağımız nedenlerden dolayıdır.

Devamı >>

Yurtdışında dil eğitimi almak için 7 neden?

Nadir FIRAT - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında alacağınız dil eğitimi sayesinde İyi bir gelecek, daha iyi maaşlarla çalışma şansınız olacak ve iş ararken sizi bir adım öne geçirecektir. Büyük ve global şirketler işe alımlarında yurtdışında eğitim almış kişileri tercih etmektedir. Dil konusundaki yetkinliğiniz artması, yurtdışı deneyiminin sizin vizyonunuz arttırması vb etkenler , bu şirketlerin sizi tercih etmesi için en önemli etkenler olacaktır.

Devamı >>

Yurtdışında Eğitime Karar Verme ve Başvuru Süreci

Nadir FIRAT - Yurtdışı Eğitim

Araştırmalara göre özellikle son 1 yıldır google’da yurtdışına gitmek istiyorum, yurtdışında okumak istiyorum, yurtdışında dil öğrenmek istiyorum, yurtdışında üniversite okumak istiyorum, yurtdışında master yapmak istiyorum vb gibi cümlelerin aranma oranı yüzde 30 oranında arttığı belirtilmektedir.

Devamı >>

Yurtdışında Öğrenci Yaşamı Pahalı mı?

Nadir FIRAT - Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı dil eğitimine gidecek herkesin kendisine sorduğu sorulardan birisi de “Yurtdışına çıkmak istiyorum ama yaşam çok mu pahalı?” Amerikan doları, Avrupa para birimi ve İngiliz sterlininin siyasi konjektüre bağlı olarak çok dalgalı olduğu bu dönemde bu soru bütçesini düşünen herkes için sorulması gereken bir soru. Ancak oluşan bir ön yargıyı kaldırmak açısından şunu söyleyebilirim, dünyanın her yerinde ve her kentinde pahalı ve ucuz yaşayacağınız yerler vardır.

Devamı >>

Hayallerinize Gidin

Ezgi YILDIZ - Yurtdışında Dil Okulları

Hepimiz istiyoruz tüm dünyayı gezmeyi. Hepimiz İngilizceyi çok iyi konuşmak istiyoruz. Peki neyi bekliyoruz? Anadili İngilizce olan bir ülkede hem gezip hem öğrensek şu İngilizceyi?

Devamı >>

İngilizceyi En Kolay Nasıl Öğrenebilirim?

Nadir FIRAT - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi alan öğrencilere başka milletlerden arkadaş bulmanı tavsiye ederim. Diyelim ki 6 aylığına İngiltere/Oxford’da bir dil okulunda eğitim aldınız. Türkiye’ye döndükten sonra Oxford’da tanıştığınız yabancı arkadaşlarınızla sosyal medya üzerinden, mektup vb. İletişim araçlarıyla iletişimde kalabilirsiniz. Onları Türkiye’ye davet edebilirsiniz veya siz onun ülkesine gidebilirsiniz.

Devamı >>

Malta'da Dil Eğitimi ve Öğrenci Yaşamı

Şener Tan - Yurtdışında Dil Okulları

İlk olarak Malta’da tercih edeceğiniz okullarla ilgili isim bazında belirtmeden şöyle diyebilirim. Hemen hemen hepsi St Julians’da ve Sliema’da bulunmaktadır. Malta için merkezi lokasyonlar ve birbirlerine çok yakın yerleşimlerdir. Deniz kıyısında yürüyüş yolu, plaj ve öğrencilerin ihtiyaç duyacağı alışveriş merkezleri ve eğlence hayatına ait her şeyi buralarda bulabilirsiniz. Hepsi okullara, konaklamalara yürüme mesafesindedir.

Devamı >>

Yurtdışında Hukuk (LLB) Eğitimi ve Denkliği

Özge Müge Yıldırım - Yurtdışı Eğitim

Konu yurtdışında hukuk okumak olunca akla gelen ilk soru hukuk eğitiminin yurtdışında alınmasının mantıklı olup olmadığı üzerine oluyor. Bunun cevabı amaca ve hedeflere göre hem evet hem hayır olabilir. Anlamlı bir sonucun çıkabilmesi için de hukuk eğitimini almak istemenin sebepleri, herhangi bir uzmanlaşma alanı, okuduktan sonraki çalışma hayatına gidilecek ülkede kalma durumunu ve buna benzer soruların cevaplanması gerekiyor.

Devamı >>

Dil Hazırlık Sınıfını Yurtdışında Okumak

Nadir FIRAT - Yurtdışında Dil Okulları

Devlet üniversitelerinde bu eğitim ücretsizken özel üniversitelerde hazırlık eğitimi ücretleri 2 dönemlik olarak 20 bin TL ile 40 bin TL arasında değişmektedir. Eğer eğitiminizi ailenizin yanında değil de başka bir ilde yapacaksınız yıllık yaklaşık olarak 15 bin TL yıllık yaşam masrafı eklenecektir eğitim maliyetinin üzerine. Tüm bu maliyetleri üst üste eklediğinizde hazırlık yılının maddi anlamda ailenize bir yük getireceği kesin

Devamı >>

ST. GILES INTERNATIONAL İLE İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Seval Uslu - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdikten sonra, önünüze çıkan onlarca okuldan biridir aslında St. Giles International. Ancak şimdi bahsedeceklerim St. Giles'ın neden en iyi tercihlerden biri olduğunu biraz da olsa açıklayacaktır. 2016 yaz döneminde St. Giles İngiltere'de bulunan merkezlerini gezme fırsatı bulduğum bu okulun, dil eğitimi almak isteyen her seviyeden öğrencinin ihtiyaçlarına karşılamaya yönelik dil eğitimi programları mevcuttur.

Devamı >>

Dil Okulu Seçiminde Doğru Ülke, Şehir, Okul

Yunus BİLGİ - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi almak istiyorsanız en çok dikkat etmeniz gereken üç şey doğru ülke, doğru şehir ve doğru okul. Aslında bu doğrulara birkaç ekleme daha yapılabilir. Doğru program, doğru konaklama, doğru program süresi gibi… Bütün doğruları bir programda yakalamak biraz zor olsa da birkaç tanesini bir araya getirebilmişseniz eğer, program sonunda ülkenize mutlu dönüyorsunuz.

Devamı >>

Los Angeles Westwood'da Yaşam

Kübra Ekmekçi - Yurtdışı Eğitim

UCLA Extension programına giden öğrenciler dersleri UCLA’in farklı lokasyonlarında alıyorlar.UCLA Wilshire Center da bunlardan biri ve UCLA Hammer Museum of Art and Cultural Center’ın karşı caddesinde bulunuyor.Los Angelas’ta mutlaka görülmesi gereken müzeler arasında bulunuyor Hammer Museum.iPic Theatres’ın önünden kalkan Starline adı verilen iki katlı kırmızı otobüs ile Hollywood,Santa Monica,Venice Beach,Beverly Hills’i gezmek son derece keyifli.Koltukların yan bölümündeki kulaklıkları kullanarak birkaç dil alternatifi ile gezerken şehrin tarihi hakkında da bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Devamı >>

İtalya Roma'da Eğitim ve Yaşam

Nil Vereecken - Yurtdışı Eğitim

Rome La Sapienza University 'nin Roma'nın en eski ve Avrupa'nın en büyük okulu olduğunu bilsem de açıkçası gördüklerim beklentimin çok üstündeydi. Tüm öğrencilerine devasa kampüsü ve tarihi eğitim binaları ile başlı başına bir dünya sunuyor Rome La Sapienza. Üstelik ana kampüs Roma "Termini" istasyonundan 5 dakika yürüme mesafesinde, şehrin en güzel noktalarından birinde bulunuyor.

Devamı >>

Almanca'yı Almanya'da Öğrenmek ve Yaşamak

Dilek Utku - Yurtdışında Dil Okulları

Bir sabah uyandım ve yurtdışında Almanca öğrenmeye karar verdim. Siddhartha (Hermann Hesse)’yı okumak için Almanca öğrenmek. Yazarın seçtiği kelimelerle bir kitabın orijinal halini okumanın çok güzel olduğu kesin. Öğrenmeye ve yeni deneyimler edinmeye bayılıyorum. Bu hikayenin sonunda istediğim oldu, Hesse’yi aslından okuyabilecek düzeye geldim. Ama en başında ‘Life is too short to learn German’ diyen (Richard) Porson’ı dinleyip pes edebilirdim.

Devamı >>

Napoli'de Eğitim ve Yaşam

Emre Ayan - Yurtdışı Eğitim

“Vidi Napoli e dopo muori” Napolililer şehirleri için böyle diyorlar; “Napoli’yi görmeden ölme”. Bu şehir hakkında en çok duyduğum şeylerden biri İtalya’nın her noktasından parçalar taşıdığıydı. Uçakla Napoli’ye inip havaalanından çıktığınızda metro ağı oraya ulaşmamış olduğundan dolayı sık sık Napoli merkezine doğru hareket eden otobüsleri kullanıyorsunuz. Yaklaşık 30-35 dk. lık bir yolculuktan sonra en tehlikeli aktif yanardağlardan Vezüv’ün gölgesindeki yıllardır düzenleme çalışması bitmeyen Garibaldi meydanına varıyorsunuz. İstanbul’u iyi biliyorsanız Napoli’de en çok dikkatinizi çekecek şey Istanbul’da gördüğünüz pek çok semte benzer yerlerle karşılaşmanız oluyor. Garibaldi

Devamı >>

Barcelona'da Eğitim ve Yaşam

Emre Ayan - Yurtdışı Eğitim

Ara sokaklardan girdiğinizde de karşınızda küçük meydanları, tarihi müzeleri, özellikle geceleri müzik zevkinize hitap eden canlı performanslar bulabileceğiniz mekanları, katalan mutfağına ait fast food dükkanlarını bulabiliyorsunuz. Bu güzel caddeden sahile doğru ilerlerken İspanya'nın önde gelen üniversitelerinden Pompeu Fabra University'e bağlı olan ELISAVA Barcelona School of Design and Engineering binasını da görebilirsiniz

Devamı >>

İrlanda'da Eğitim ve Yaşam

Kaan Çalış - Yurtdışı Eğitim

İrlanda’da eğitim almaya gitmeden önce bilmeniz gereken en önemli bilgi orada tanışacağınız insanların İngiliz değil İrlandalı olacağıdır. Sanki bir Akdeniz ülkesi gibi hareketli ve canlı sokakları, güçlü aile bağları, yardımsever ve sıcakkanlı insanları, tarihi, kültürü gibi birçok açıdan İrlandalılar, İngilizlerin aksine kendimizden birçok ortak nokta bulabileceğimiz bir millet. 1800 lü yıllarda yaşadıkları çok ciddi kıtlık ve açlık günlerinde Osmanlı’dan gelen yardım nedeniyle Türklere bakış açıları da çok olumlu.

Devamı >>

İngiltere'de Dil eğitimi - Eurocentres

İlayda Atuner - Yurtdışında Dil Okulları

Yıllardır İngiltere, özellikle Londra hakkında çok şey duymuştum ama hiç gidip deneyimleme fırsatım olmadığından açıkçası hep fazlaca abartıldığını düşünüyordum. Yakınlarda gerçekleştirmiş olduğum Eurocentres Dil Okulları İngiltere gezim sayesinde aslında hiç de abartılmadığını aksine insanın bir fırsatı olursa mutlaka ve mutlaka İngiltere’yi görmesi kanaatine vardım.

Devamı >>

Almanya'da Üniversite - Yüksek Lisans Eğitimi

Burcu İhtiyaroğlu - Yurtdışında Üniversite

Almanya'da üniversite okuyan öğrencilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Akademik eğitime geçiş yapacak olan ve eğitimini Yüksek Lisans ile devam ettirmek hedefinde olan tüm öğrencilerin Almanya’yı tercih etmelerindeki en büyük neden, Almanya'daki üniversitelerin prestijli ve Avrupa’da, sıralamanın ilk 200 içerisinde olmasından kaynaklıdır. En cazip bir diğer neden ise, böyle bir eğitim kalitesine sahip olan alman üniversitelerinin %90’ı devlet okulları ve ücretsiz olmasıdır.

Devamı >>

Kaplan International New York Soho Dil Okulu

Nazlı Deniz ÖZKUNDAKÇI - Yurtdışında Dil Okulları

ABD İngilizce öğrenmek için öğrencilerin ilk sırada tercih ettiği ülkedir. Bu öğrencilerin büyük bir çoğunluğu da New York gibi dünyanın kalbinin attığı bir lokasyonu seçmek isterler. Tabi ki bir öğrencinin gideceği lokasyonu seçmeden önce mutlaka yaşam tarzı, programa katılma amacı, bütçesi vb. bir çok kriter değerlendirilmeli ve öğrencinin şartlarına en uygun lokasyon tercih edilmelidir. Ama eğer tüm şartlarınıza uyuyor ve ben şehir hayatı yaşamak istiyorum diyorsanız “Kaplan International Colleges – New York Soho” sizin için tavsiyem olacaktır.

Devamı >>

University Of California Berkeley’de Okumak Hayal Değil

Serpil Gündüz Coşar - Yurtdışında Sertifika

Yurtdışında eğitim almak isteyen her öğrencinin ismini duyduğu ilk üniversitelerden biri olan University Of California Berkeley’de okumak hayal değil!

Devamı >>

New York Empire State'de Dil Egitimi Ayricaligi-Kaplan Intennational Language

Gamze Küçükkancabaş - Yurtdışında Dil Okulları

Gelelim dil okullarına. Sayısını bilmediğim kadar seçenek vardır New York’ta. Kimisi şehir merkezinde kimisi de üniversite bünyesinde . Bir çoğunu gezme fırsatı bulabildim. ‘Siz hangisini tercih ederdiniz peki?’ sorusuna vereceğim cevap ise benim, kesinlikle KAPLAN INTERNATIONAL- EMPIRE STATE!!

Devamı >>

İngilizce Hazırlık Sınıfını Yurtdışında Okumak

İpek Adalıer - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında alacağı bu eğitimin hem öğrenci hem de öğrencinin ailesi için maddi manevi birçok avantajı vardır. Türkiye’de mesela Bilkent üniversitesinin hazırlık eğitimi ücreti 30.100 TL, Koç Üniversitesinin 55.000 TL gibi tutarları bulmaktadır ancak yurtdışında mesela 36 hafta bir eğitim ücretini masrafı bu tutara eşit hatta belki de daha uygun olacaktır. Şöyle bir örnek vermem gerekirse öğrencinin ortalama olarak Kanada da ILSC dil okulunda 36 hafta bir eğitim 20.000 TL, New York King’s College dil okulunda yaklaşık 22.000 TL

Devamı >>

Birleşik Krallık’ta Yüksek Lisans

Özge Müge Yıldırım - Yurtdışında Master/MBA

Yüksek lisans (Post-graduate/Master) eğitimi Birleşik Krallık’ta 1 ila 3 yıl arasında sürmektedir. İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda’dan oluşan Birleşik Krallık’ta (UK) yüksek öğrenim geleneksel üniversiteler, üniversite kolejleri, kolejler ve özel amaçlı enstitüler (sanat okulları, ziraat kolejleri gibi) tarafından yapılmaktadır.

Devamı >>

Uluslararası Uçuşlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özlem Demireli - Yurtdışı Eğitim

Gidilecek ülke, eyalet, yurtdışı dil okulu, yurtdışı üniversite gibi birçok kararı verdikten sonra en çok yoran bir süreç de vize aldıktan sonra uçağa binene kadardır. İndiğinizde ne yapacağınızı yanınıza neler alacağınızı uluslararası uçuşlarda dikkat etmeniz gereken ne var ise yazımda size aktarmaya çalışacağım.

Devamı >>

İngiltere'de Dil Eğitimi ve Londra'da Yaşam

Gülseda ÇELİK - Yurtdışında Dil Okulları

İngiltere’ye ilk vardığım gün uçaktan indikten sonra benden boarding card doldurmamı istediler, onu Türk birini bulup beraber doldurduktan sonra boarding officer dedikleri gümrük memuruna pasaportumla birlikte teslim ettim. Kıt olan İngilizcem ile sorularına cevap vermeye çalıştım ve en önemlisi de gideceğim okulun kabul mektubu ve kalacağım yerin adresi bulunan yazıyı teslim ederek girişimi sağladım. Girdikten sonra beklemeden valizimi alarak beni dışarda bekleyen şoförü bulup kalacağım adrese doğru yola koyulduk. Her şey çok değişikti! İlk intiba bende şu oldu; ne kadar çok yeşil alan var! Bu İstanbul’da pek rastlanmayan şey ve kaldı ki Türkiye’nin diğer yerleri yeşil olsa da bu kadar düzenli ve temiz değildi maalesef!

Devamı >>

UC Santa Cruz Sertifika Programları

İpek Adalıer - Yurtdışında Sertifika

Peki neden master degree değil de bir sertifika programına katılmalıyım sorusuna cevap olarak bir çok neden sunulabilir, mesela hayallerinizde bu üniversitelerde okumak vardır ancak not ortalamanız yetersiz olabilir ya da master süresi sizin için uzun gelebilir bu durumda sertifika programı sizin için nokta atışı olacaktır.

Devamı >>

BPP University Hukuk Programları

Şilan Erbek - Yurtdışında Üniversite

BPP University YÖK denkliği bulunan ve sektöre dayalı oldukça sağlam bir eğitim veren iyi bir üniversitedir. Okulun programları sitesinde her ne kadar daha fazla görünse de Türk öğrenciler için şu aşamada programlar yaklaşık senelik 8,000 ile 11,000 GBP arasındadır. Master programları genel itibari ile 1 yıllık programlardır, fakat özellikle hukuk programları söz konusu olduğunda öğrencinin farklı pek çok alternatifi olduğundan eğer öğrenci İngiltere’de bir kariyer planlaması yapabileceğini düşünüyorsa birden fazla programa dâhil olarak İngiltere’de avukatlık statüsüne erişebilir.

Devamı >>

İngiltere Avukatlık sistemi

Şilan Erbek - Yurtdışında Üniversite

İngiltere eğitim sistemine göre bir öğrencinin hukukçu olarak çalışabilmesi için lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlaması ve “Honour Degree” seviyesinde olması gerekmektedir. Ayrıca öğrenciler aldıkları lisans eğitimi sonrasında İngiltere’ye giderek belli programların ardından hukukçu olarak çalışabilmektedirler.

Devamı >>

İrlanda Lise Değişim Programları

Şilan Erbek - Yurtdışında Lise Değişimi

Büyük Britanya denince diğer bir seçenek olarak aklımıza gelecek diğer bir seçenek ise İrlanda’dır. İrlanda tartışmasız dünyadaki en samimi ülkelerinden biri. Öğrenciler, hızlı bir şekilde misafirperver, dostça, güvenli ve genişleyen bir aile topluluğunun bir parçası haline gelecektir. Tüm aileler, uyumlu öğrenciler ve aileleri her zaman eşleştirmeye özen gösteren deneyimli yerel bölge temsilcileri tarafından taranır ve denetlenir.

Devamı >>

İngiltere Lise Değişim Programları

Şilan Erbek - Yurtdışında Lise Değişimi

İngiltere Lise Değişim Programı ile İngiltere'de Lise okumak isteyen öğrenci lise değişim programı ile 1 sömestre orada geçirebileceği gibi 1 veya 2 yıl boyunca da orada okuyabilir. İngiltere için öğrencilerin üç farklı lise seçeneği bulunmaktadır.

Devamı >>

Kanada'da Lise Değişim Programları

Şilan Erbek - Yurtdışında Lise Değişimi

Kanada lise değişim programları ise Amerika’ya oldukça iyi bir alternatif olarak ikinci bir seçenektir. Kanada’da çalışılan liseler çoğunlukla devlet liseleridir. Bununla birlikte yatılı okul seçeneği de sunulmaktadır öğrenciye ancak bu tarz liseler çok daha dindar yapılara sahip olan ve çoğunlukla kiliseler ile birlikte çalışan okullar olduğundan çok fazla Türk öğrencilere hitap etmemektedir.

Devamı >>

Amerika'da Lise Değişim Programları

Şilan Erbek - Yurtdışında Lise Değişimi

Amerika'da Lise Değişim Programı sayesinde Türk öğrenciler, Amerikan Devlet Bakanlığı’ndan uluslararası öğrenci kabul etme yetkisine sahip olan seçkin liselerde eğitim almakta, Amerikan aileleri yanında ya da öğrenci yurtlarında konaklamakta ve bu sayede hem İngilizcelerini ve vizyonlarını geliştirip hem de farklı kültürleri yakından tanıma imkânına sahip olmaktadırlar.

Devamı >>

Kanada'da Film Eğitimi Vancouver Film School

Ezgi YILDIZ - Yurtdışında Üniversite

Medya sektörü profesyonellerinden oluşan eğitim kadrosu ve fiziki imkanlar bütünlüğü ile yarattığı fark Vancouver Film School’u dünyanın en iyi canlandırma, animasyon ve dijital tasarım eğitimi veren okulu haline getirmiştir. Öğrencilerin birçoğu Pixar, Paramount Pictures, Sony Pictures, Dreamworks, Warner Bros. , Walt Disney, HBO, Lucasfilm, Blizzard, Ubisoft, BioWare, Apple, Google ve Microsoft gibi firmalarda mezuniyet sonrası işe girmektedirler.

Devamı >>

Neden Kanada’da Eğitim Almayı Tercih Etmelisiniz?

İlayda Atuner - Yurtdışı Eğitim

Gitmeden görmeden hep “ama orası çok uzak” dediğimiz Kanada için neden bu kadar iyi şeyler söyleniyor? Gerçekten çok mu soğuk? Refah seviyesi bu kadar yüksek bir yerde yaşamak nasıl bir deneyim? ve benzeri bir sürü soruyla ilgili iki yıl geçirdiğim Kanada hakkında Kanada’yı düşünen bütün öğrencilerimize bir nebze de olsa yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım.

Devamı >>

İspanya Barcelona'da Master: Toulouse Business School

İlayda Atuner - Yurtdışında Master/MBA

Dünyadaki okullardan sadece %1’inin sahip olduğu EQUIS, AMBA, ve AACSB gibi üst düzey akreditasyonlara sahip olan bir işletme üniversitesi olan Toulouse Business School

Devamı >>

Neden 1 yıllık Master Programları?

İpek Adalıer - Yurtdışında Master/MBA

Günümüzde artık birçok işveren, iş başvurusunda bulunan kişinin sadece lisans mezunu olmasını yeterli görmemekte ve üniversiteden mezun olduktan sonra öğrencini kendisini hangi alanlarda geliştirdiğine de dikkat etmektedir. Kariyerine doktora yaparak devam etmeyi düşünmeyen ve lisans eğitimini özel bir meslek üzerine almadan tamamlayan bir öğrenci için 1 yıl süren hızlandırılmış master programları kendisi için ideal olacaktır.

Devamı >>

Kanada'da Yaşam Hakkında Bilgiler

Özlem Demireli - Yurtdışında Dil Okulları

Öğrencilerin gitmek istediği ve okulların daha yoğun olduğu eyaletler Vancouver ve Toronto’dur. Hem İngilizce konuşma oranının yüksek olması hem de nüfusun diğer eyaletlere göre yoğun olması başlıca sebeplerindendir. İngilizcenin günlük hayatta kullanımı en az dil okulu kadar önemlidir. Bu yüzden anadili İngilizce olmasıyla beraber nüfus bakımından daha kalabalık eyalet seçilmesi önemlidir.

Devamı >>

Eğlenerek İngilizce Öğrenebileceğiniz Ada: Malta

Serpil Gündüz Coşar - Yurtdışında Dil Okulları

Malta adası İngilizce eğitim almak için tercih edebileceğiniz uygun fiyatlı bir alternatif olmasının yanısıra doğal güzellikleri ve eğlence hayatı ile de öğrencileri fethediyor.

Devamı >>

Okumanın Eğitim Üzerindeki Etkisi

Serdal Gezer - Yurtdışı Eğitim

Hal böyleyken hayali yurt dışında okumak olan öğrencilerin gireceği sınavlardaki okuma ve okuduğunu anlamaya yönelik kısımlar şu şekildedir

Devamı >>

Toronto'da Eğitimin Ayrıcalığı

Kaan Akçalı - Yurtdışı Eğitim

Dil okulları genelde iki büyük metro hattının birleştiği bölge olan Yonge-Bloor bölgesine yakındırlar. Bu bölgede yerin altında başka bir şehir daha vardır. Soğuk havalarda dışarıya çıkmadan insanlar yerin altında alışveriş yapabilir, kafelerde oturabilir, restoranlara gidebilirler.

Devamı >>

Yurtdışı Eğitim Danışmanı öğrencilere nasıl yardımcı olur?

Serdal Gezer - Yurtdışında Master/MBA

Yirmi yılı aşkın yurtdışı eğitim danışmanlığı tecrübesi, eğitime inandığı gibi kendi çalışanlarının da eğitilmesini ihmal etmeyen Academix Yurt Dışı Eğitim ve Danışmanlık olarak tüm yurt dışı eğitim programlarımızı (Dil okulu, Lise değişim, Sertifika, Lisans, Yüksek lisans, ve Yaz okulu) anlatmak için sizleri ofisimize bekliyoruz.

Devamı >>

Kings Education: Amerika NewJersey'de ''Üniversite Kampüsünde'' Dil Eğitimi

İlke Kant Demirci - Yurtdışında Dil Okulları

Amerika'da Newyork’a yakın olup,kampus havasını soluyup kaliteli egitim almak isterseniz, Kings Education - New Jersey sanırım en doğru adres

Devamı >>

Amerika San Francisco Embassy English İngilizce Dil Eğitimi

Özge ÇAKIR - Yurtdışında Master/MBA

San Francisco şehrinde dil eğitimi alabileceğiniz en iyi alternatiflerden birinin Embassy Ces olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Devamı >>

Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Başak ŞAMLIOĞLU - Yurtdışında Dil Okulları

Yapılan bir ankette, insanların %98'i ikinci bir dil öğrenmenin kariyer olarak faydalı olduğunu söylemişlerdir.

Devamı >>

Amerika New York ‘ta Embassy English İngilizce Dil Eğitimi

Özge ÇAKIR - Yurtdışında Dil Okulları

Bulunduğu konum, eğlenceli atmosferi ve ferah ortamıyla dünyanın birçok ülkesinde okulları bulunan Embassy kesinlikte tercih edilmesi gereken okullar arasında yer alıyor.

Devamı >>

Amerika 2016 dil okulları ve fiyatları

Burcu GENÇTÜRK - Yurtdışında Dil Okulları

Peki Amerika’ya gitmeye karar verdiğinizde sıradaki asıl önemli soru hangi şehir? Boston, New York, Chicago, Miami, Los Angeles, San Francisco, Santa Barbara, Santa Monica ve San Diego gibi şehirler akla ilk gelenler oluyor. Her biri birbirinden güzel bu şehirler arasında seçim yapmak gerçekten çok zor.

Devamı >>

Malta'da dil eğitimi seçenekleri nelerdir?

Gülseda ÇELİK - Yurtdışında Dil Okulları

Malta'da yılda 15bin öğrenci eğitime geliyor ve ağırlıklı olarak; Kore, Çin, İtalya, Fransa ve Hollandadan öğrenci alıyorlar. Türkiye öğrenci oranı %10 geçmiyor.

Devamı >>

Uluslararası Öğrencilerin Amerika’daki Hayatını Kolaylaştırıcı 7 Kullanışlı Uygulama

Merve ÜSTÜNEL - Yurtdışında Dil Okulları

Artık neredeyse aklımıza gelebilecek her şey için bir uygulama var. Amerika’da okuyan uluslararası öğrenciler için denizaşırı deneyimlerini daha da kolay hale getirecek uygulamalar dahil.

Devamı >>

California San Francisco'da Dil Eğitimi Seçenekleri

Kübra BİLGE - Yurtdışında Dil Okulları

San Francisco, Amerika’nın en iyi, dünyanın ise en iyi 3. üniversitesi olan University of California Berkeley’in de bulunduğu şehir. Berkeley’nin şehir merkezine uzaklığını sadece yarım saat.

Devamı >>

Yurtdışında Eğitim Alırken Adaptasyona Yardımcı Olacak Basit İpuçları

Hazal YILDIZ - Yurtdışında Üniversite

Yurtdışında eğitim alırken karşılaşabilecek olası zorluklar ve bunlarla başa çıkma yöntemleri

Devamı >>

2015-2016 Dünya Üniversiteler Sıralaması - Times Higher Education

Merve ÜSTÜNEL - Yurtdışında Üniversite

The Times Higher Education World University Rankings 2015-2016

Devamı >>

İngiltere'nin İncisi Bournemouth’da Dil Eğitimi Seçenekleri

Fatma MANAP - Yurtdışında Yaz Okulu

Bournemouth İngiltere’nin güney sahillerinde bulunan kumsalı ve dil okulları ile ünlü şirin bir şehirdir.

Devamı >>

Kaplan International San Diego Amerika Tavsiyelerimiz

Fatma MANAP - Yurtdışında Dil Okulları

Kaplan International, San Diego’nun diğer kampüslerinden en belirgin farkı; konaklama alternatiflerinin yüksek kalitede ve modern olmaları.

Devamı >>

Bristol’da İngilizce Eğitimi Almak İçin 5 Neden

Merve ÜSTÜNEL - Yurtdışında Dil Okulları

Peki Bristol’ı bu kadar özel kılan nedir? İşte, bu canlı ve hareketli şehri dünyanın her bölgesinden öğrencisiyle bu kadar popüler yapan 5 neden.

Devamı >>

Yurtdışı Dil Eğitimi Deneyimi

Merve ÜSTÜNEL - Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı deneyimi dünyanın diğer bir yerlerinde farklı yaşamlar olduğunun ve bu çokluğun zenginlik olduğunu bir kere daha öğretiyor.

Devamı >>

Amerika’da İngilizce Dil Eğitimi

Ezgi YILDIZ - Yurtdışında Dil Okulları

Amerika’da İngilizce dil eğitimi için doğu yakasını tecrübe etmiş ve öneren bir eğitim danışmanı olarak mutlaka yaşamanızı söyleyeceklerim tabi ki bulunuyor!

Devamı >>

Dil Eğitimi için İskoçya’yı tercih etmek

Merve ÜSTÜNEL - Yurtdışında Dil Okulları

Ülke içi ve dışı ulaşım ağının kolaylığı ve birkaç saat uzaklıktaki Londra’ya olan mesafesiyle İskoçya; eğitim almak için en tercih edilen

Devamı >>

ROMA’DA YAŞAM VE EĞİTİM

Serpil Gündüz Coşar - Yurtdışında Üniversite

Tarihine sahip çıkmış bir şehir Roma. Merkezine geldiğiniz andan itibaren heryerde size Roma tarihini hatırlatacak binalar, heykeller ve çeşmeler görmeniz mümkün. Görülmesi gereken bir çok yerin merkezde olması şehre ilk kez gelen insanların hemen büyülenmesini sağlıyor.

Devamı >>

Bournemouth’u seçmek için en iyi 10 nedenimiz

Burcu GENÇTÜRK - Yurtdışında Dil Okulları

Burnemouth’un, İngiltere’nin en iyi plajı olduğunu ve Avrupa da da en iyi dördüncü plaj olarak seçildiğini biliyor muydunuz? Gelin şimdi hep birlikte neden Bournemouth sorusunun cevabına bakalım

Devamı >>

Hollanda’da Lisans ve Master: Radboud University Nijmegen

ENGIN COSAR - Yurtdışında Master/MBA

Radboud University Nijmegen, Hollanda'nın en iyi araştırma üniversitesi olduğu söylenebilir. İngilizce lisans ve master programları

Devamı >>

Neden Yurtdışı Dil Eğitim Deneyimi?

Nadir FIRAT - Yurtdışında Dil Okulları

Özellikle İngiltere’de dil eğitimi almak ya da Amerika’da dil eğitimi almak dünyanın en iyi dil eğitimine sahip, anadili İngilizce olan ülke ve eğitmenlerden bu dili öğrenmek ise dil gelişiminizi hızlı bir şekilde artıracaktır.

Devamı >>

San Diego Hakkında Yurtdışı Eğitim Bilgileri

Alp KESKİN - Yurtdışında Semester Abroad

San Diego Hakkında Yurtdışı Eğitim Bilgileri

Devamı >>

Kaplan International College Oxford

Kübra BİLGE - Yurtdışında Dil Okulları

Kaplan International Colleges'in tüm lokasyonları, fiyatları ve kurs detayları hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen Kaplan Dil Okulları

Devamı >>

St.Giles İngiltere Dil Okulları

Nadir FIRAT - Yurtdışında Dil Okulları

St. Giles İngiltere Dil Okulları'nın Londra, Highgate, Brighton, Eastbourne, Cambridge merkezlerini

Devamı >>

İngiltere'de Yaz Okulları Seçenekleri

Selçuk BERBER - Yurtdışında Yaz Okulu

İngiltere’de en çok tercih edilen yaz okulları ise şöyle sıralanabilir: Harrow House, Studio Cambridge, Anglo Continental, St. Giles International, Frances King. Ayrıca bunların dışında İngiltere’nin hemen hemen her şehrinde yaz okulu bulmak mümkündür.

Devamı >>

Malta'da Yaz Okulları

Nilay N. ÖZDEMİR - Yurtdışında Yaz Okulu

Malta’da yer alan en kaliteli okullar ise; EC, ESE, Sprachcaffe, IH, Lal, Chamber College gibi okullardır. Gelecekte yurtdışında eğitim hayatınızı planlamanız açısından yaz okulları en mantıklı ilk adım olacaktır sizin için.

Devamı >>

Amerika’da Lisans Tamamlama

Burcu GENÇTÜRK - Yurtdışında Üniversite

Eğitimin önemini kavramış olan aileler ve öğrenciler, üniversitenin 2 yılını Türkiye’de geri kalan 2 yılını ise yurt dışında tamamlayarak, Türkiye’ye döndüklerinde

Devamı >>

Amerika’da Sertifika Eğitimi Sertifika ve Diploma Programları

Nilay N. ÖZDEMİR - Yurtdışında Sertifika

Amerika’da sertifika eğitimlerimiz dünyanın en saygın üniversiteleri arasında olan University of California bünyesindeki UCLA, UC Berkeley, UC Irvine, UC Davis, UC San Diego gibi en saygın kurumlar yanında Amerika’daki bir çok üniversite bünyesinde olabilir.

Devamı >>

Amerika’da Lise Eğitiminin Avantajları

Gülseda ÇELİK - Yurtdışında Lise Değişimi

Amerika’da lise eğitimi 4 sene sürmektedir. Dileyen öğrencilerimiz Amerika’da lise değişim programına sadece 1 dönem ya da 1 sene katılabilmektedir. Ya da öğrencilerimiz isterse 1 yıldan fazla ya da tüm lise eğitimini Amerika’da alabilmektedir.

Devamı >>

Amerika'da Dil Eğitimi Konaklamalar ve Sosyal Hayat

Demet BAĞ - Yurtdışında Dil Okulları

Amerika'da dil eğitiminin yanında farklı insanlarla tanışma ve değişik aktivitelere katılma şansına da sahip olabilirsiniz. Dünya'nın dört bir yanından gelen öğrencilerin kaynaşabilmesi

Devamı >>

Amerika'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Aslı YILDIZ - Yurtdışında Dil Okulları

Amerika dil okulları lisans ya da yüksek lisans eğitimine devam etmeyi düşünenler için de bir fırsat. Yüksek öğrenime devam etmek için Amerika'yı

Devamı >>

Amerika’da Yaz Okulu Programları

Bayram HACIOĞLU - Yurtdışında Yaz Okulu

Amerika’da yaz okulu tercih ederek, öğrenciler birçok kazanç sağlamaktadır. Bunların başında anavatanında, dilin konuşulduğu yerde, iyi İngilizce eğitimi alınması gelmektedir.

Devamı >>

Amerika’da Yaz Kampları

Ece SAĞLIK - Yurtdışında Yaz Okulu

Erken yaşta yurtdışı dil eğitimi denilince akla gelen ilk yerlerden biri Amerika’daki yaz kamplarıdır. Aileler çocuklarını küçük yaşlarda Amerika’da yaz okullarına ya da Amerika’da yaz kamplarına göndermeyi tercih ederler. Amerika yaz okullarının tercih sebepleri tüm saydığımız pozitif yönde katkıları velilere ve öğrencilere sunmalarıdır.

Devamı >>

Amerika’da Önce Dil Eğitimi Sonra Üniversite Kabulü

Selçuk BERBER - Yurtdışında Üniversite

Yurt dışında eğitim görmenin avantajı oldukça fazladır. Seçeceğiniz ülkenin Amerika olması da, avantajınızı ikiye katlamaktadır. İyi üniversiteleri ile isim yapmış olan bu ülkede okumanın ayrıcalığını yakalamak istiyorsanız, dil okullarını ve Amerika’nın iyi üniversitelerini şimdiden araştırmak için sizleri Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ofislerine bekleriz.

Devamı >>

Amerika'da Dil Eğitimi ve Yaşam Maliyetleri

Serpil Gündüz Coşar - Yurtdışında Dil Okulları

Amerika'da Dil Okulları linkine tıklayarak, Türkiye resmi temsilcisi olduğumuz Amerika'daki tüm okullarımız hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Devamı >>

Almanya Dil Okulları Hakkında Genel Bilgiler

Fatma MANAP - Yurtdışında Dil Okulları

Almanya'da dil eğitimi ücretleri 4 haftalık eğitim periyotu için 800 ile 1100 euro arasında değişkenlik gösteriyor. Bu fiyat haftalık ders saati ve okulun bulunduğu bölgeye bağlı olarak değişiyor. Konaklama için de diğer ülkelerdeki gibi aile yanında kalma seçeneğiniz var. Ortalama 200 euro ile bunu sağlayabilirsiniz.

Devamı >>

Amerika’da Sertifika Programları

Serpil Gündüz Coşar - Yurtdışında Sertifika

GMAT veya GRE gibi skorlara gerek kalmadan dünyanın en iyi üniversitelerden UC BERKELEY, UCLA, UC IRVINE ve UC SAN DIEGO' da eğitim görebilir,

Devamı >>

Yurtdışı Yaz Okulları

Demet BAĞ - Yurtdışında Yaz Okulu

YAZ OKULLARI Yoğun geçen okul temposunun ardından ilköğretim ve lise öğrencilerimiz yaz tatillerini verimli şekilde değerlendirebilecekleri Yaz Okulu programlarımıza katılarak hem yabancı dillerini geliştirme ve aynı zamanda da kendi akranlarıyla kaynaşma imkanı bulmaktadırlar.

Devamı >>

İtalya'da Lisans Eğitimi Vize Başvuru Evrakları

Selçuk BERBER - Yurtdışında Üniversite

İtalya'da Lisans Eğitimi Denklik Vize Başvuru Evrakları

Devamı >>

IED İtalya'da Tasarım ve Moda Eğitimi

Fatma MANAP - Yurtdışında Sertifika

İtalya'da tasarım ve moda alanında kısa dönemli sertifika ya da lisans sonrası uzun dönemli master programlarını düşünüyorsanız IED (Instituto Europeo di Design) Milano'da bu imkanları sizlere sunmaktadır.

Devamı >>

Kanada'da Yaz Okulları

Demet BAĞ - Yurtdışında Yaz Okulu

Yaz kampları konusunda en profesyonel okullardan Cornerstone 2001 yılından bu yana bu programı sunmaktadır. 12-17 yaş arası öğrenciler dilerse aileleriyle de Family Program’a katılabilmektedir.

Devamı >>

Almanya'daki Dil Okulları ve Şehirler

Bayram HACIOĞLU - Yurtdışı Eğitim

Almanya’da hemen hemen her şehirde dil okulu programı olanağımız bulunmakla beraber; en popüler şehirler Berlin, Münih, Köln, Frankfurt, Hamburg, Düsseldorf ve Heidelberg’dir.

Devamı >>

Almanya’da Dil Okulları

Burcu GENÇTÜRK - Yurtdışında Dil Okulları

Almanya’da hemen hemen her şehirde dil okulu programı olanağımız bulunmakla beraber; en popüler şehirler Berlin, Münih, Köln, Frankfurt, Hamburg, Düsseldorf ve Heidelberg’dir.

Devamı >>

İspanya’da Yaz Okulları

Demet BAĞ - Yurtdışında Yaz Okulu

Her yıl İngiltere veya Amerika’da yaz okullarını tercih eden gençler artık farklı alternatifleri de değerlendirerek unutulmaz bir yaz geçirmenin yollarını araştırıyor. Bu alternatifler arasında en çok ilgi gören ülke ise şüphesiz İspanya’dır.

Devamı >>

Almanya’da Yaz Okulu

Burcu GENÇTÜRK - Yurtdışında Yaz Okulu

Aile yanında yada okul bünyesinde konaklamalarla ve her gün başka bir aktiviteyle size Almanca’nızı pratiğe dönüştürme imkanı verecektir. Standart yaz okulu programları dışında

Devamı >>

Fransa Yaz Okulları

Burcu GENÇTÜRK - Yurtdışında Yaz Okulu

Fransa’daki en popüler yaz okulları ise; Accord, Cavilam ve Azur Lingua’dır. Eğer hem Fransa’yı geziyim, hem dilimi geliştireyim hem de dünyaya farklı bakış açısı kazanıyım derseniz Fransa yaz okulları sizin için ideal bir seçenektir.

Devamı >>

New York Film Academy'de Sinema Eğitimleri

Serpil Gündüz Coşar - Yurtdışında Sertifika

Dünyanın en iyi film okullarından NY FILM ACADEMY’de Eğitim

Devamı >>

İngiltere Dil Eğitimi ve Yaşamı

Nilay N. ÖZDEMİR - Yurtdışı Eğitim

İngiltere’de yani yerinde yani en dünyanın en düzenli ülkelerinden birinde dil öğrenmek!

Devamı >>

Avustralya'da Eğitim

Gülseda ÇELİK - Yurtdışında Üniversite

Avustralya da Group of Eigth ile birlikte toplam 38 tane devlet üniversitesi ve sayısızca College’ları bulunmaktadır.

Devamı >>

Avustralya'da Yaşam Hakkında Genel Bilgiler

Gülseda ÇELİK - Yurtdışında Üniversite

Dünya üzerinde yaşanabilecek en iyi 1. Şehir seçilen Melbourne ve tabloda da göreceğiniz üzere, dünyanın en yaşanabilir şehirleri fazla olan ülke Avustralya’dır.

Devamı >>

Amerika’da Yaz Okulları

Ece SAĞLIK - Yurtdışında Yaz Okulu

Amerika Yaz Okulu Programları’nda en çok tercih edilen eyaletler; California (Los Angeles) ve Massachusetts (Boston) çevresi olmakla beraber Amerika’nın

Devamı >>

London School of Finance Sertifika Programları Hakkında

Fatma MANAP - Yurtdışında Sertifika

London School of Finance'in sunduğu sertifika ve diploma programları ile ilgili detaylar...

Devamı >>

Avustralya 2014 Vize Ücretleri

Gülseda ÇELİK - Yurtdışı Vize

Avustralya 2014 Öğrenci Vize Ücretleri ve Masrafları, Vize Bedeli

Devamı >>

Kanada 2014 Vize Ücretleri

Gülseda ÇELİK - Yurtdışı Vize

Kanada 2014 Öğrenci Vize Ücretleri ve Masrafları, Vize Bedeli

Devamı >>

İngiltere 2014 Vize Ücretleri

Gülseda ÇELİK - Yurtdışı Vize

İngiltere 2014 Öğrenci Vize Ücretleri ve Masrafları, Vize Bedeli

Devamı >>

Amerika 2014 Vize Ücretleri

Gülseda ÇELİK - Yurtdışı Vize

Amerika 2014 Öğrenci Vize Ücretleri ve Masrafları, Vize Bedeli

Devamı >>

Kanada'da Eğitim

Serpil Gündüz Coşar - Yurtdışında Üniversite

Dünya’nın en geniş topraklarına sahip olan ülkelerinden biri olan Kanada kültürel yapısı, yüksek yaşam standartları ile güvenilir bir ülkede eğitim almak isteyen öğrenciler için en ideal alternatiflerden biridir.

Devamı >>

İspanya'da İspanyolca

Demet BAĞ - Yurtdışında Dil Okulları

Artık İngilizce’nin tek başına yeterli olmadığı global dünyada ek bir dil olarak İspanyolca her geçen gün biraz daha popülerleşiyor. İspanyolca öğrenmeye karar verenlerin

Devamı >>

İngiltere'de Dil Eğitimi Almak İçin 5 Neden

Aslı YILDIZ - Yurtdışında Dil Okulları

1.Yüksek kalitedeki dil okullarında en iyi eğitimi yine de en iyi fiyata alabilirsiniz.

Devamı >>

Living Learning English İngiltere’de ve İspanya'da

Ece SAĞLIK - Yurtdışında Dil Okulları

Living Learning English İngiltere’de ve İspanya'da herhangi bir dil okuluna bağlı olmadan hızlı ve yoğun bir şekilde dil öğrenme programı diyebiliriz.

Devamı >>

ITALYA’DA MASTER

Serpil Gündüz Coşar - Yurtdışında Master/MBA

İtalya’nin estetik bakis acisi ve modaya olan yatkinligi ile diger ulkelerin cok onunde yer alan Itlaya Egitim olarakta zirvededir. Egitimi sadece teorik veya ezberci olarak dusunmemekle birlikte egtimin buyuk kismini sizin hayal gucunuzu gelistirerek yapmaniza firsat sunmaktadir.

Devamı >>

British Council ( Education UK ) sertifikalı danışmanlarımız

Fatma MANAP - Yurtdışı Eğitim

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık British Council (Education UK ) sertifikalı danışmanlarımız

Devamı >>

Amerika’da Konaklama

Ayşegül ALAN - Servislerimiz

Amerika’da konaklama özellikleri hakkında bilgiler

Devamı >>

Bavul Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ayşegül ALAN - Servislerimiz

Aşağıda kendi deneyimlerinden ve arkadaşlarımdan derlediğim bavul hazırlama tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Devamı >>

Yurtdışında Dil Eğitimi – Yurtta Konaklama

Murat ERDÖR - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında eğitim alırken yurt konaklamasını seçeceksiniz dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler vardır

Devamı >>

Yurtdışında Dil Eğitimi – Merkez Seçimi

Murat ERDÖR - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında Dil Eğitimi – Merkez Seçimi

Devamı >>

Yurtdışında Dil Eğitimi – Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Murat ERDÖR - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında Dil Eğitimi – Kayıt Olmadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Devamı >>

Yurtdışında Dil Eğitimi – Dil Seviyesi

Murat ERDÖR - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında Dil Eğitimi – Dil Seviyesi

Devamı >>

Yurtdışında Dil Eğitimi – Aile Yanında Konaklama

Murat ERDÖR - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında eğitime giderken ne tip bir konaklama alınacağı konusunda hep bir soru işareti vardır. Aile yanında konaklama, yurt konaklaması, hotelde kalma veya hostel vs tarzı bir yerde kalmak akla ilk gelen alternatiflerdir.

Devamı >>

Üniversitede Okurken İş Hayatına Hazırlık Yapmak

Murat ERDÖR - Yurtdışında Üniversite

İş hayatında rekabet gün geçtikçe arttığından dolayı işverenler üniversite yıllarında kendisine en iyi katkıyı sağlamış ve en iyi yetiştirmiş kişileri almaya özen göstermektedirler.

Devamı >>

Yabancı Dil Bilmenin Önemi ve Öğrenilmesi Gereken Diller

Murat ERDÖR - Yurtdışında Dil Okulları

Üniversite yıllarında hocalarımız ikinci bir dil öğrenmemiz gerektiğini, ilerleyen yıllarda iş ararken daha avantajlı olacağımızı ve işverenlerin zamanla 2 dil bilen kişileri işe alacaklarını söylediklerinde biz hala dalga geçmeye devam ediyorduk.

Devamı >>

San Francisco’da Dil Eğitimi ve Yaşam

Murat ERDÖR - Yurtdışında Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi planlayanlar genelde gidilecek yer konusunda ikilemde kalırlar. Ağırlıklı olarak gidilen iki ülkeden İngiltere mi Amerika mı karar veremezler.

Devamı >>

Etkileyici bir is mulakati nasil olmali?

Nihan HOŞBEN - Amerikada Staj

Konuşmadan önce kendinize ait sorular sorun. Bir stajdan beklediğiniz özelliklere uygun sorular

Devamı >>

İspanya Dil Kursları

Gülsün DENİZ - Yurtdışında Dil Okulları

İspanyolca dil kursları şehir seçenekleri okul alternatifleri ve program türleri

Devamı >>

Malaga'dan Sevilya'ya Dil Okulları

Gülsün DENİZ - Yurtdışında Dil Okulları

Madrid’den sonraki duraklarımız olan Sevilla, Toledo, Ronda, Marbella ve Malaga’dan bahsetmek istiyorum

Devamı >>

Madrid'de Ispanyolca Eğitimi

Gülsün DENİZ - Yurtdışında Dil Okulları

Madrid’de eğitim veren Enforex, Don Quijote, International House, Eureka , Estudio Sampere gibi dil okullarında başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar genel ispanyolca

Devamı >>

Amerika'da Lise Eğitimi

Esra SERPEN - Yurtdışında Lise Değişimi

Amerika'da Lise Eğitimi: The MacDuffie High School

Devamı >>

Kimler Uluslararası Diploma ve Sertifika Programlarına Gidiyor?

Esra SERPEN - Yurtdışında Sertifika

Uluslararası Diploma ve Sertifika Programları hakkında

Devamı >>

Milano İzlenimleri

Özlem ERGEÇ - Yurtdışında Master/MBA

İtalya'da Okumak: Tasarım, Moda, Sanat...

Devamı >>

Domus Academy

Fatma MANAP - Yurtdışında Master/MBA

Domus Academy Hakkında Herşey, İtalya'da Tasarım ve Moda

Devamı >>

İngiltere'de Üniversite

Fatma MANAP - Yurtdışında Üniversite

İngiltere’deki üniversitelerde yabancı kökenli öğrencilerin lisans eğitimi alabilmeleri için 1 yıl süreli olarak foundation eğitim almaları gerekmektedir. Türk öğrencilerin İngiltere’de lisans eğitimi alabilmeleri için öncelikle Foundation programına katılmaları gerekmektedir.

Devamı >>