ST. GILES INTERNATIONAL İLE İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

St. Giles İngiltere Dil Okulları
Yurtdışında dil eğitimi
almaya karar verdikten sonra, önünüze çıkan onlarca okuldan biridir aslında St. Giles International. Ancak şimdi bahsedeceklerim St. Giles'ın neden en iyi tercihlerden biri olduğunu biraz da olsa açıklayacaktır. 2016 yaz döneminde St. Giles İngiltere'de bulunan merkezlerini gezme fırsatı bulduğum bu okulun, dil eğitimi almak isteyen her seviyeden öğrencinin ihtiyaçlarına karşılamaya yönelik dil eğitimi programları mevcuttur.

Hemen hemen her okulda mevcut olan Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS hazırlık programlarının yanı sıra Öğleden sonra İngilizce (ki bu programın maliyeti Genel İngilizce programına nazaran daha uygundur), İş için İngilizce, Turizm için İngilizce, Sanat ve Tasarım için İngilizce ve Üniversite için İngilizce gibi daha spesifik programları da mevcuttur. Ayrıca İngilizce öğretmenleri de CELTA ve DELTA sertifika programlarına katılarak anadili İngilizce olmayan ülkelerde İngilizce öğretmenliği yapma şansını elde edebilirler.

Program çeşitliliğinin yanı sıra, St. Giles International çalışanları, öğretmeninden tutun da temizlik görevlilerine kadar, herkesin çok güler yüzlü ve samimi olması eğitim alınan ortamı her anlamda destekliyor. Dil eğitimi aldığınız süre boyunca bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz (gideceğiniz hiç bir yer size gökkuşağı tadında bir program/konaklama sunmayacaktır) ancak okul yetkililerinin yardımseverliği ve ilgisi sayesinde bu sorunları en kısa zamanda çözersiniz. Daha huzurlu ve mutlu bir ortam da dil öğrenme sürecinizi daha sancısız hale getirir.

Yardımseverlik konusunda bir parantez açmam gerekiyor. St. Giles International dil okulunu tercih edip eğitiminize başladığınızda okulun bir çok sosyal etkinliğinde "Sosyal Sorumluluk Projeleri"nin ön plan olduğunu göreceksiniz. En büyük projelerinden biri, 2013 yılında getirdiği bir uygulama ile kayıt olan her öğrenciden 1 GBP/ 1 USD / 1 CAD gibi cüzi bir rakam talep ediliyor. Toplanan meblağ da Kenya'daki bir yetimhane gibi bir çok yere bağışlanıyor. Ayrıca öğrencilerle beraber kermesler düzenleyip, kermesten elde edilen gelir de yine çeşitli yardımlar için kullanılıyor.

St. Giles İngiltere

Bazı okulların aksine, St. Giles International okullarının kantininde "bütçe dostu" menüler mevcuttur. Yurtdışında dil eğitimi alırken en çok yeme içme için para harcıyoruz. Bunun bilinci ile okulun kantininde aşçılar tarafından hazırlanmış yemekler dışarıya göre daha uygun sunularak öğrencilerin bütçelerine destek olunmaktadır.Üstelik oldukça da lezzetliler!

St. Giles Dil Okulları

St. Giles International'ın en güzel yanlarından biri de her okulunda muhakkak bir kütüphane olmasıdır. Bu kütüphanelerde, dil eğitiminizi destekleyecek bir sürü materyal bulabilirsiniz. Dergi, kitap ve sözlük karıştırmayı sevmeyen öğrenciler için de bir sürü dizüstü bilgisayar mevcut. Kütüphaneden alacağınız çalışma CD'lerinin yanı sıra St. Giles'ın e-öğrenme sistemi ile dilbilgisi, kelime, okuma, yazma, dinleme, telaffuz alıştırmaları yapabilir kişisel gelişiminizi takip ederek, hedeflerinizi oluşturabilirsiniz.

Kısacası, St. Giles International, bir eğitim danışmanı olarak öğrencilerimi gönül rahatlığıyla önerebildiğim sayılı okullardan biri. Bu arada St Giles dil okulları sadece İngiltere’de değil,onun dışında Amerika ve Kanada’da da dil okulları bulunmaktadır.