BELÇİKA'DA DİL OKULU

Belçika'da Eğitim:

Batı Avrupa'da yer alan Belçika, Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir. Belçika, ülkenin anayasasına göre üç dilli bir ülkedir. Anayasada belirtilen diller Fransızca, Felemenkçe ve Almanca'dır. Çokdilli bir coğrafya olan Belçika'da öğrenciler özellikle Fransızca ve İngilizce dil eğitimi almak amaçlı Belçika'yı seçmektedirler. Belçika'da dil eğitimi ardından tüm Avrupa'yı keşfetme şansı da yakalayabilirsiniz.

Belçika'da en çok tercih edilen programlar; 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak Belçika'da öğrencilerimizin hem Fransızca hem de İngilizce dil eğitimi alabilecekleri European Language Center ile çalışmaktayız. 

1.    BRÜKSEL

Belçika'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları:

Belçika, Avrupa'nın yaşam standartları oldukça yüksek olan bir ülkesidir. Belçika bazı alanlarda oldukça öne çıkmaktadır. Amerika'nın Houston şehrinden sonra Dünya'daki en büyük Kimya Endüstrisi Belçika'dadır. Eğitim kalitesi yüksek ve fiyatları uygundur. Türkiye'ye ulaşımın kolay olması da burada dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için cazip gelmektedir. İngilizce programların sunuluyor olması, öğrencilerin İngilizcelerini, Fransızcalarını ve Almancalarını geliştirmelerine olanak sağlar.

Belçika'da Sağlık ve Çalışma:

Belçika AB üyesi bir ülke olduğu için sağlık ve çalışma koşulları diğer AB ülkeleri ile aynıdır. Öğrencilerin gelmeden önce sağlık sigorlarını yaptırmaları gerekmektedir. Çalışma bakanlığından alınacak izin ile haftada 20 saat çalışma izni kazanılabilir.

Belçika'da Konaklama:

Kendinize ve standartlarınıza uygun bir konaklama seçmeniz iç mutluluğunuz ve huzurunuz için oldukça önemlidir ve kesinlikle eğitim başarınızı etkilemektedir. Konaklama seçenekleri arasında; aile yanı, daire paylaşımı, öğrenci yurtları ve üniversite yurtları seçenekleri bulunmaktadır.

Adım Adım Belçika'da Dil Eğitimi:

1.Adım - ‘Academıx‘ ücretsiz danışmanlık hizmetimizle tanışma:
2. Adım - Karar verme aşaması:
3. Adım - Kayıt işlemleri:
4. Adım - Kabul belgesinin gelmesi ve vize işlemleri
5. Adım - Vizenin alınması ve hazırlık aşaması:
6. Adım - Oryantasyon:
7. Adım - Eğitim sürenizce Academıx yanınızda !

Kayıt için Gerekli Belgeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri.
Banka mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)

Diğer Ülkeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).

Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri..