GÜNEY AMERİKA'DA DİL OKULU

Güney Amerika’da Eğitim:

Güney Amerika 17 milyon km karelik alan ile kıtalar arası en büyük 4. kıtadır (1. Asya, 2. Afrika, 3. Kuzey Amerika). Güney Amerika'nın en büyük ülkesi yaklaşık 200 milyon nüfusu ile Brezilya'dır. Dil eğitimi için Güney Amerika oldukça ilgi çekici bir lokasyondur. Dünya çapında ün yapmış sıcak kanlı insanları, futbol efsaneleri, dans konusundaki yetenekleri ve zengin kültürleri ile Güney Amerika'da dil eğitimini seçenler farklı bir deneyim yaşayacaklar.

İspanyolca, Çince ve İngilizce'den sonra dünyada en çok kullanılan 3. dildir. İspanyolca uluslar arası iletişimde en çok kullanılan ikinci dildir ve Birleşmiş Milletler in resmi dillerinden bir tanesidir. İspanyolca ve Portekizce dil eğitimi için Güney Amerika'da dilediğiniz ülkeyi seçebilirsiniz. Dil okulları ülkeden ülkeye değişen kurs seçenekleri sunmaktadır. Benzer olsa da her ülke kültür açısından farklılıklar göstermektedir. 

Güney Amerika’da en çok tercih edilen programlar; Genel İspanyolca ya da Portekizce, Yoğun İspanyolca, DELE Sınav Hazırlık, Gönüllü programlar, İspanyolca+

Don Quijote, Sprachcaffe ve Enforex İspanyolca eğitimini özellikle İspanya da domine eden üç okuldur, her üç okulun da hem İspanya da hem de Güney Amerika da çok sayıda okulu bulunmaktadır.

St.Giles Portekizce eğiitimi için Brezilya ve Cambinas'da tercih edilen önemli okuldur.

Güney Amerika’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları:

Güney Amerika'ya giden öğrenciler 3 aya kadar vizesiz eğitim alabilmekteler. Sıcak kanlılıkları ve dansları ile popüler olan Güney Amerika keşfedilmesi gereken, keyifli bir ülkedir.

Güney Amerika’da Sağlık ve Çalışma:

Öğrencilerin gitmeden önce sağlık sigortaları yaptırmaları gerekmektedir. Rutin aşılar Hepatit A ve B, dışarıda uzun vakit geçirecekler için de kuduz aşısı önerilmektedir. Dil eğitimi için giden öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır.

Güney Amerika’da Konaklama:

Güney Amerika'da konaklama tercih edilen ülkelere göre değişmekle birlikte genellikle, aile yanı, yurt, otel, rezidans ve paylaşımlı daireler olmak üzere seçeneklendirilmektedir. İlk aylarda gidilen ülkenin kültürünü daha yakından tanımak adına aile yanı konaklama daha avantajlıdır. Konaklama öğrencinin beklenti ve standartlarına göre seçilmesi gerekmektedir. Dil okulu kadar önemli olan konaklama seçiminin eğitim başarısına etkisi oldukça yüksektir.


Adım Adım Güney Amerika'da Dil Eğitimi:

Kişisel bilgilerinizi, gitmek istediğiniz ülke-program tercihlerinizi, dil seviyenizi, eğitim durumunuzu ve iş deneyiminizi soran Academix formunu doldurmanızla yurtdışında eğitim için önemli 
DEVAMI...