İNGİLTERE'DE DİL OKULU

İngiltere'de Dil Okulu:

İngiltere dil okulları kaliteli ve oldukça köklü kurumlar olduğu için İngiltere'de dil eğitimi öğrenciler tarafından tercih edilen ilk opsiyondur. İngiltere’de British Council tarafından onaylanmış yaklaşık olarak 10,000 tane dil okulu bulunmaktadır. Dil okullarının birçoğu Londra, Cambridge, Oxford, Brighton ve Bournemouth olmak üzere İngiltere’nin tamamına yayılmış bulunmaktır. İngiltere dil okulu fiyatları hemen hemen her bütçeye uymaktadır. Öğrencilerin vize alabilmeleri için okulların mutlaka British Council tarafından onaylı olması gerekmektedir. Bunun dışında bu okulların bir kısmı English UK, Quality English, IALC, The English Network tarafından da akredite edilmiştir.

İngiltere'deki en iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen formumuzu doldurun. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimize ''En İyi Fiyat Garantisi'' sunmaktayız!

İngiltere dünyada en çok dil kursunun bulunduğu ülkedir bu nedenle yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler hem kalite ve hem de fiyat açısından İngiltere’de farklı birçok alternatif bulabilirler. İngiltere'deki dil okullarının bir kısmı zincir okullar olup tüm dünya genelinde öğrencilere hizmet vermektedirler. Farklı ülkelerde faaliyet göstermeleri eğitim kalitelerini arttırmış ve daha profesyonel yönetim ve eğitim anlayışına sahip olmalarına yardımcı olmuştur. Bir diğer dil okulu alternatifi de butik bir yapıya sahip olan okullardır. Sıcak bir ortamda eğitim almak isteyen öğrenciler bu okulları tercih edebilirler. Bir diğer alternatif ise kolej ve üniversite bünyelerinde bulunan dil okullarıdır. Bunlar sayı olarak daha az bulunan okullardır. Kampus ortamında eğitim almak isteyen öğrenciler bu okulları seçebilirler. İngiltere’deki dil okullarında Genel İngilizce Kurslarına her hafta başlanabilmektedir. Kolej ve Üniversite bünyesinde bulunan bazı dil okullarında ise belli başlangıç tarihlerde bulunmaktadır ve öğrenciler sadece bu dönemler için başvuru yapabilmektedirler.    


Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak Türkiye temsilciliğini yaptığımız İngiltere dil okullarının listesi aşağıda bulunmaktadır. Herbir dil okulunun profiline tıklayarak detaylı bilgilere, fiyat listesine, okula ait videolara ve resim galerisine ulaşabilirsiniz.

1.    BOURNEMOUTH

2.    BRIGHTON
3.    BRISTOL
4.    CAMBRIDGE
5.    EASTBOURNE
6.    HASTINGS
7.    LONDRA
8.    MANCHESTER
9.    OXFORD

10.  DİĞER INGILTERE SEHIRLERI

BATH: Bath, Londra'nin batisinda Londra'ya 115 mil uzakliktadir.
BIRMINGHAM: İçbatı (West Midlands) bölgesinde bir büyükşehirdir.
CANTERBURY: Canterbury Londra'nin guney dogusunda Londra'ya 60 mil uzakliktadir.
CHICHESTER: Chichester Londra'nin guneyinde Londra'ya 80 mil uzakliktadir.
CHESTER: Chester Londra'nin kuzeyinde Londra'ya 190 mil uzakliktadir.
EDINBURGH: Edinburgh Londra'nin kuzeyinde Londra'ya 400 mil uzakliktadir.
EXETER: Exeter Londra'nin batisinda Londra'ya 190 mil uzakliktadir.
HARROGATE: Harrogate Londra'nin kuzeyinde Londra'ya 210 mil uzakliktadir.
KENT: Kent Londra'nin guney dogusunda Londra'ya 55 mil uzakliktadir.
RAMSGATE: Ramsgate Londra'nin guney dogusunda Londra'ya 80 mil uzakliktadir.
SALISBURY: Londra, Oxford, Bath, Bristol, Southampton, Bournemouth gibi şehirlere de 1-2 saatlik mesafededir.
SOUTHAMPTON: Southampton Londra'nin guney batisinda Londra'ya 77 mil uzakliktadir.
SWANAGE: Swanage Londra'nin guney batisinda Londra'ya 124 mil uzakliktadir.
TORQUAY: Torquay Londra'nin guney batisinda Londra'ya 216 mil uzakliktadir.
DEVON: Devon Londra'nin guney batisinda Londra'ya 200 mil uzakliktadir.
LIVERPOOL: Liverpool Londra'nin kuzey  batisinda Londra'ya 210 mil uzakliktadir.
LEEDS: Leeds Londra'nin kuzeyinde Londra'ya 200 mil uzakliktadir.
YORK: York Londra'nin  kuzeyinde Londra'ya 210 mil uzakliktadir.
NEW CASTLE: 
PORTSMOUTH:

BELFAST: 
ABERDEEN: 
COLCHESTER: 
NORWICH: 
CHELTENHAM: STRATFORD: WORTHİNG:

WINCHESTER:


İngiltere’de Dil Eğitimi: 

İngiltere dil eğitimi alınabilecek dünyadaki başlıca ülkelerden biridir. İngiltere'de dil eğitimi almak için her yıl farklı ülkelerden binlerce öğrenci İngiltere'ye gelmektedir ve bu sayı her geçen gün hızla artmaktadır. Bu öğrencilerin birçoğu İngilizce seviyelerini yükseltmek ve İngilizce pratik yapmak amaçlı İngiltere’de bulunmaktadır. Londra, Oxford, Bournemouth, Liverpool, Manchester, Brighton gibi şehirlerde seçkin ve kaliteli dil kurumların yanı sıra aynı zamanda kültürel ve sosyal yaşamı ile öğrencilerin eğitimlerine destek olmaktadır. Bununla birlikte düzgün ve temiz British aksanı öğrenmek isteyen öğrenciler için İngiltere tek alternatif sayılabilir. İngiltere yoğun sosyal yaşamı ile öğrencilerin özellikle pratik yapmaları için vazgeçilmez bir ülkedir. Türkiye’ ye yakın olması Türk öğrenciler  ve aileleri çin önemli avantajlar sağlamaktadır. Dil okullarına gitmek isteyen öğrenciler en az haftalık 15 saatlik bir programa katılmaları gerekmektedir.  DEVAMI...

İngiltere'de Dil Eğitimi Almanın Avantajları:

İngiltere'de ulaşım sistemi çok gelişmiştir. Bu yüzden hangi şehirde eğitim alacak olursanız olun  diğer şehirleri çok rahat ziyaret edebilirsiniz. Ulaşım sisteminin gelişmişliğine ve düzenine günlük hayat içerisinde de hayran olacak ve yaşamınızın nasıl kolaylaştığını farkedeceksiniz. Özellikle Londra gibi kozmopolitik bir şehirlerde bunu daha rahat hissedeceksiniz. Onun dışında İngiltere için almış olduğunuz Birleşik Krallık vizesi ile İngiltere'den İskoçya'ya, İrlanda'ya ve Galler'e ziyaret amaçlı geçebilirsiniz. İngilizce'nin ana vatanı İngiltere'de dil eğitimi alırken bir yandanda İngiliz kültürünü tamamen hissedeceksiniz. 

İngiltere'de Konaklama Alternatifleri:

İngiltere’ye dil eğitimi için giden öğrencilere konaklamaları genelde seçtikleri okullar tarafından organize edilmektedir. Her okullun bünyesinde sadece konaklama ile ilgilenen bir birim görev almaktadır. Öğrencilerin konaklama ile ilgili her türlü sorunuyla ilgilenen bu birimdir. Okullar genellikle öğrencilerine konaklama alternatifi olarak aile yanı, yurt, rezidans ve otel seçeneklerini sunmaktadırlar. Konaklama standartları ve koşulları özellikle öğrencinin beklentilerine göre bellirlenmektedir.

İngiltere'de Sağlık ve Çalışma:

İngiltere'ye gitmeden önce öğrencilere sağlık sigortası yaptırılması tavsiye edilir fakat Amerika'da olduğu gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. İngiltere'ye dil eğitimi için giden öğrencilerin hiçbir şekilde çalışma izni bulunmamaktadır.

Adım Adım İngiltere'de Dil Eğitimi:

Kişisel bilgilerinizi, gitmek istediğiniz ülke-program tercihlerinizi, dil seviyenizi, eğitim durumunuzu ve iş deneyiminizi soran Academix formunu doldurmanızla yurtdışında eğitim için önemli 
DEVAMI... 
 

Kayıt için Gerekli Belgeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fotokopileri.
Banka mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)