DİLİT

1974’te kurulan Dilit, İtalyancayı yabancı dil olarak öğreten, İtalya’da ki ilk dil okullarından birisidir ve bugün ülke genelinde en saygın İtalyanca dil okullarından biri olarak kendini kanıtlamıştır.
Dilit, 120 dil okulunun dünya çapında bilinen bir organizasyonu olan “International House” ’un bir parçasıdır.

İtalyanca dil kurslarının dışında, “Dilit International House” aynı zamanda İtalyanca öğretmenleri için verdiği “Öğretmen Eğitim Kursları” ve kurs kitapları ve diğer dil öğretim kaynaklarının basımıyla da İtalya’da ve yurt dışında tanınmakta ve takdir edilmektedir.   

Kurslar, haftalık ders sayısına göre ve grup dersi ve/veya birebir özel ders olup olmadıklarına göre çeşitlilik göstermektedir. Tüm yıl boyunca, yeni başlayanlardan en üst seviyeye kadar tüm seviyelerde derslere katılmak mümkündür. Minimum yaş seviyesi 16’dır. Sınıf başına maksimum öğrenci sayısı 14 veya küçük gruplar için 6’dır.
Daha önceden belli bir düzeyde İtalyanca bilgisi olan öğrenciler herhangi bir Pazartesi günü derslere başlayabilirler. Başlangıç düzeyindeki kursların ise belirli başlama tarihleri vardır. Başlangıç düzeyinde olmayan öğrencilere kursa geldiklerinde seviye belirleme sınavı uygulanır ve seviyelerine ve özel ihtiyaçlarına göre uygun sınıflara yerleştirilirler.

Dilit bünyesinde sunulmakta olan kurs programları:

 • General Italian
 • Italian through Art & Culture
 • Academic Year Programme
 • Rome for 50+
 • Business Italian
 • Italian for Law
 • CILS or CELI Exam Preparation
 • Preparatory Course for Italian Universities
 • Intership Programme
 • Follow-up Programme
 • Levels, Exams & Diplomas
Roma, ebedi şehir, dünya üzerindeki en eski medeniyetlerden birinin kalbi, günümüzdeki birçok kültürün ve ulusun doğum yeri. Dünyanın her yerinden ve her döneminden yüzlerce yazar, şair ve ressam onun güzelliğinden, renklerinden, sanatından ve tarihle dolu atmosferinden övgüyle söz etmiştir. Tarih, sanat, mimari, müzik, renkler, manzaralar, tatlar, yaşam, olağanüstü ortamlar ve görülecek pek çok şey. Ayrıca Roma eski zamanlardan beri, diğer dillerden ve kültürlerden insanlarla tanıştıklarında meraklı yapıları, konukseverlikleri ve bundan aldıkları keyifle tanınan halkı da demektir.

Okul, Roma’nın merkezinde ve şehrin tüm bölgelerine ulaşımın rahatlıkla sağlanacağı bir konumda bulunmaktadır. Beş katlı müstakil bir villa tarzındaki okulda 10 adet derslik bulunmaktadır. Ayrıca, ana binadan çok kısa mesafe uzaklıktaki iki adet ek binada da 14 derslik yer almaktadır.

Okul, dünyanın her yerinden farklı seviyelerde ve farklı ihtiyaçları olan öğrencilere hitap etmektedir. Minimum yaş düzeyi 16’dır. Her sene, 60’tan fazla ülkeden yaklaşık olarak 2000 öğrenci “Dilit-International House”’a gelmektedir. Bu durum, aynı uyruklu öğrencilerin bir araya gelmesini önler ve sınıf dışında İtalyanca kullanımını ve farklı insanlar ve kültürler arasındaki karşılıklı etkileşimi teşvik eder.

Öğretmenlerinin tümünün ana dili İtalyancadır ve hepsinin hem üniversite hem de İtalyancayı yabancı dil olarak öğretme alanında diplomaları vardır. Dilit-International House aynı zamanda Öğretmen Eğitim Merkezi (İtalya Milli Eğitim Bakanlığı’nca akredite edilmiş) ile de bilinmektedir. Her yıl, 50’den fazla stajyer öğretmen, öğretmenlik diplomalarını almakta ve eğitimi en yüksek dereceyle bitirenler okulumuzun öğretmen kadrosunun bir parçasını oluşturmaktadır. Şu anda, okuluda yaklaşık 10 yıllık öğretim deneyimi olan 24 öğretmen görev yapmaktadır. Tüm öğretmenlerin düzenli iş sözleşmeleri vardır ve her öğretmenin sözleşme saatlerinin haftada bir saati profesyonel gelişime ayrılmıştır. Bu gelişim, Öğretmen Eğitim Departmanı tarafından düzenlenen aylık eğitim seminerleri aracılığıyla sağlanmaktadır. Verilen tüm bu gelişim kursları, öğretmenlerin okula ve tüm öğrencilere karşı yüksek düzeyde profesyonellikleri ve sorumluluklarıyla yansıtılmaktadır. 

Dilit-IH, İtalyanca öğretiminde bütünüyle iletişimsel yaklaşımı benimseyen ilk okullardan birisidir ve bu yaklaşım da sürekli güncellenmektedir. Dil, hiçbir zaman kapsam dışında verilmez ve gramer, fonetik, kelimeler ve günlük durumlarda kullanılan gerçek dilin diğer tüm özellikleri analiz edilir. Sınıfta geniş çeşitlilikte güncel ve özgün kaynaklar kullanılır. Böylece, bir yandan öğrencilere günümüz İtalyan kültürü ve toplumu ile ilgili yararlı bilgiler verilirken, aynı zamanda öğrencilerin özgün dilsel ve iletişimsel becerileri geliştirilir. Sınıfta uygulanan temel teknikler ve yöntemler arasında: iletişimsel görevler, grup çalışmaları ve gerçek durumların canlandırılmaları sayılabilir. Pasif kavrama yerine öğrencinin aktif olmasına önem verilir.

Fiyat Listesi 2018
Broşür 2018

Dilit dil okulunun Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okulla ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız 

İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık