KANADA'DA DİL OKULU

Kanada'da Dil Eğitimi:

Kanada, dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği başlıca ülkelerden biridir. Kanada, ülkede konuşulan ikinci anadilin Fransızca olması sebebiyle çoklu dil öğrenmek isteyen ve dil eğitimi akabinde üniversite ya da yüksek lisansa devam ederek kariyerlerini akademik olarak desteklemek isteyen öğrenciler için de İngilizce öğrenmeyi tercih ettikleri ilk ülkedir. Kanada’da İngilizce öğrenmenin bir diğer avantajı, Amerikan sınav sistemi olan TOEFL ve İngiliz sınav sistemi olan IELTS sınav hazırlık kurslarının bir arada bulunabildiği bir ülke olmasıdır. Kanada, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi,  TOEFL ve IELTS sınav hazırlık kurslarının yanı sıra Cambridge FCE ve CAE sınav hazırlık sınıflarının ve son zamanlarda Türkiye’de hızla yükselmekte olan TESOL sertifika programlarının da yoğun olarak sunulduğu bir ülkedir. Ülkenin başkenti Ottowa olmasına rağmen uluslararası öğrenci nüfusu yoğun olarak Toronto, Vancouver, Montreal ve Calgary’de toplanmıştır. Göçmenliğe çok açık bir ülke olmasından ve bu konuda titiz davranıldığından dolayı vize dosyasının da aynı titizlikle hazırlanması gerekmektedir.

Kanada'daki en iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun
 dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen formumuzu doldurun. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimize ''En İyi Fiyat Garantisi'' sunmaktayız!
 

Türkiye temsilciliğini yaptığımız okulların listesi :

1. CALGARY

2. MONTREAL

3. TORONTO

4. VANCOUVER

5. VICTORIA

6. OTTAWA

7. HALIFAX

8. ONTARIO

9. LONDON

10.SURREY

Kanada'da Dil Okulları:

Kanada’da eğitim veren dil okullarının sunduğu programlar olduçka fazladır. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, TOEFL, IELTS, Cambridge FCE-CAE sınav hazırlık kursları, yaz dönemi için Junior Yaz kampları, ve anadili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri için hazırlanmış TESOL sertifika programlarını rahatlıkla bulabilrisinz. Bu programların yanı sıra; Work&Study ve CO-OP programları da Kanada’yı çekici kılan diğer programlardır.

Kanada’da ILAC, LSC gibi sadece Kanada’da eğitim veren kurumların yanında St.Giles, Kaplan International, Euro Centers, ILSC gibi zincir okullar da bulunmaktadır. Toronto, Vancouver gibi merkezlerde istediğiniz okulun merkezini bulmak Montreal veya Calgary gibi şehirlere göre daha kolaydır.

Kanada'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları:

Kanada'da dil eğitimi alırken dünyanın en yaşanılabilir ülkesinde olduğunuzu unutmamak gerekir. Kanada'da düzenli hayata ve huzura o kadar kolay adapte olursunuz ki, bu hedefinize odaklanıp başarıya ulaşmanızda inanılmaz etkili olmaktadır. Fransızca ve İngilizce'nin resmi ana dil olması çift dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için Kanada'yı kaçınılmaz bir seçenek haline getirmiştir. TOEFL ve IELTS sınav sisteminin bir arada bulunmasıda öğrencilere bu sınav hazırlık kurslarını seçme ve değiştirme alternatifini sunmaktadır.

Kanada'da Sağlık ve Çalışma:

Kanada'da sağlık hizmetleri oldukça pahalıdır. Öğrencilerin gelmeden önce kapsamlı bir sağlık sigortası yaptırması tavsiye edilir. Dil eğitimi için gelen öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır.

Konaklama Alternatifleri:

Bir çok ülkede ve okulda olduğu gibi Kanada’da konaklama okulların konaklama departmanları tarafından ayarlanır. Öğrenciler kendi istekleri doğrultusunda aile yanında ya da okulun sunduğu yurtlarda kalabilriler. Öğrenci apartmanları da karşımıza çıkan seçenekler arasındadır. Aile yanı konaklamada, çoğunlukla kahvaltı ve akşam yemeğinin fiyata dahil olması yaşam masraflarını azaltır. Öğrenciler kendi istekleri doğrultusunda bu konaklamalardan birine yerleştirilirler ve kaldıkları süre boyunca gerek aile yanının gerek okul yurtlarında okulun güvencesi altında olurlar.

Adım Adım Kanada'da Dil Eğitimi:

Kişisel bilgilerinizi, gitmek istediğiniz ülke-program tercihlerinizi, dil seviyenizi, eğitim durumunuzu ve iş deneyiminizi soran Academix formunu doldurmanızla yurtdışında eğitim için önemli  DEVAMI...

Kayıt için Gerekli Belgeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri.
Banka mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)