MALTA'DA DİL OKULU

Malta'da Eğitim:

Malta dil okulları ve Malta yaz okulları sundukları tesis olanakları sayesinde Malta'da dil eğitimi alan öğrencilere tatil gibi bir eğitim süreci yaşatmaktadır. Malta, İtalya'nın güneyinde küçük ve şirin bir adadır. Turizm ve dil okullarıyla ünlü olan Malta, özellikle bu ikisini birarada isteyen öğrenciler için en iyi seçenektir. Malta güzel kumsalları ve uygun fiyatları ile öğrencileri cezbetmektedir. Ayrıca 180 yıl boyunca İngiliz Sömürgesi olarak kalan Malta'nın ikinci ana dilinin İngilizce olması ve ülkenin Avrupa'nın önemli merkezlerine yakınlığı, bu ülkede İngilizce okullarının gelişmesini sağlamıştır. Malta'daki okullar, birçoğu İngiltere dil okullarıın şubeleri olarak açılmış ve İngiltere kaynaklı eğitim vermektedir. Kurumsallık nedeniyle bu okulların kalitesi hakkında hiçbir şekilde şüphe duymaya gerek yoktur. 

En çok tercih edilen şehirleri; Malta’nın dil okullarında en gözde şehirlerinden biri Sliema'dır. Gozo, Malta'ya göre daha sessizdir. Comino, Malta Takımadaları'nın en küçüğüdür. Comino su sporları ve dalış için idealdir.

En çok tercih edilen programlar; Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, IELTS ve Cambridge sınav hazırlık gibi programlardır.

Malta'daki en iyi dil okullarından beklentilerinize ve bütçenize en uygun dil okulu fiyat tekliflerini almak için hemen formumuzu doldurun. Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimize ''En İyi Fiyat Garantisi'' sunmaktayız!
 

Türkiye temsilciliğini yaptığımız okulların listesi :

 1.       Gozzo

2.       St. Julians

3.       St. Paul’s Bay

4.     Sliema

Malta'da Dil Eğitimi Avantajları:

Malta'da dil eğitimi almanın bir çok avantajı vardır. Başta İngiltere ve Amerika gibi İngilizce dil eğitimi için ilk tercih edilen ülkelere kıyasla uygun fiyatlı olması en büyük avantajdır. Schengen vizesi alınacağından dolayı diğer Avrupa ülkelerini ziyaret etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Yıl içerisindeki güneşli gün sayısının fazla olması ve tam bir tatil adası olması dil eğitiminizi keyifle tamamlamanızı sağlayacaktır.

Malta'da Sağlık ve Çalışma:

Öğrencilerin gitmeden önce sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Malta'nın geçim kaynaklarına baktığımızda dil okulu ve turizm başta gelmektedir. O yüzden öğrenciler için herhangi bir çalışma izni olmadığı gibi imkanı da bulunmamaktadır.

Malta'da Konaklama Alternatifleri:

Tüm okullarda konaklama imkanı olarak; aile yanı, öğrenci yurdu, otel ve kiralık daire tercihlerinden birkaçı veya tümü bulunmaktadır. Okullar sundukları konaklama imkanlarında oldukça titiz davranmakta ve öğrenci memnuniyeti için çalışmaktadır. Konaklama için yönlendirilen aileler özenle seçilmekte ve denetlenmektedir.

Adım Adım Malta'da Dil Eğitimi:

Kişisel bilgilerinizi, gitmek istediğiniz ülke-program tercihlerinizi, dil seviyenizi, eğitim durumunuzu ve iş deneyiminizi soran Academix formunu doldurmanızla yurtdışında eğitim için önemli DEVAMI... 

Kayıt için Gerekli Belgeler:

Okulların başvuru ücretleri (Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir. Okullara göre başvuru ücretlerini danışmalarınızdan görüşme esnasında öğrenebilirsiniz).
Okulların başvuru formları (Bu formları danışmanlarınız ile birlikte veya onların direktifleri doğrultusunda doldurabilirsiniz).
Pasaportunuzun kişisel bilgilerin yer aldığı sayfa ve varsa eski vizelerin olduğu sayfaların fortokobileri.
Banka mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz).
Sponsor teminat mektubu. (Bu mektubu Academix ofislerinde danışmanlarınızdan temin edebilirsiniz)