DEER VALLEY UNİFİED SCHOOL DİSTRİCT

Deer Valley Unified School District, Arizona, Phoenix merkezli, Arizona'nın beşinci büyük bölge okuludur. Phoenix, Amerika'nın nüfus açısından en kalabalık eyaleti olan Arizona'nın en kalabalık şehri ve başkentidir. Politika, kültür, ekonomi ve ulaşım açısından merkezi bir bölgedir. Phoenix, spor, sanat, kültür, yemek, konaklama ve mali fırsatlar sunabilen bir şehirdir. Phoenix'in batı kenarında bulunan Glendale, giderek artan profesyonel tesislerin, kültürel mekanların, müzelerin, özel etkinliklerin, festivallerin ve ünlü Historic Downtown bölgesinin bulunduğu bir yerdir. Phoenix'in kuzeybatısında bulunan Peoria, tarih açısından zengin olan ve büyümeye devam eden bir yerdir. 

Deer Valey Unified'in ilk önceliği, öğretmenleri ve personeli ile birlikte öğrencilerine en iyi eğitimi sunmaktır. Bütün öğrencilerine temel eğitimi vermektedir. 

Yaş Aralığı: 9 - 12
IB Programları: Evet
Öğretmen - Öğrenci Oranı: 1:18
Yabancı Diller: Fransızca, İspanyolca
Sanat: Seramik, Dans, Çizim ve Resim, Enstrümental Müzik, Gazete, Tiyatro.
AP Kursları: Biyoloji, Matematik, Kimya, Çevre Bilimi, Müzik, Fizik, Psikoloji, İstatistik, Dünya Tarihi.
Spor: Basketbol, Dalış, Futbol, Golf, Yüzme, Tenis, Voleybol.
Dış Etkinlikler ve Klüpler: A Capella, Seramik, Satranç, Dans, Drama, Hokey, Edebiyat Dergisi, Matematik, Ulusal Onur Topluluğu, Fotoğrafçılık, Öğrenci Hükümeti.
Minimum TOEFL: 65

Kabul Edilen Kolej ve Üniversitelerin Listesi: Arizona State University, Brookline College, Brown Mackie College, Carrington College, Collins College, Fortis College, Grand Canyon University, Ottawa University, Tuscon College, Western International University, University of Arizona, Northern Arizona University.

En Yakın Havaalanı: Phoenix Sky Harbor International (PHX)