PROGRAM TİPLERİ

Lise Değişim programı kapsamında 2 farklı program tipi bulunmaktadır.

1- Non-Select program: Bu program tipinde ögrenciler okul veya eyalet tercihi yapamazlar. Okul ve aile yerleşimleri Academix tarafından yapılır. Bu program 3 farklı okul tipine ayrılır.

2- Select program: Bu program tipinde ögrenciler okul listelerinden seçimlerini yaparak başvuruda bulunurlar. 


Amerika'daki Lise Tipleri:


Amerika'da 3 farklı tipte lise bulunmaktadır. 

1) Public High School: Bu tip liseler devlet lisesidir. Devlet liselerinde okuyan öğrencilerin konaklamaları aile yanında yapılmaktadır. Öğrenciler bu programa sadece 1 kez (1 yıl)  katılabilmektedirler. 


2) Private High School: Bu tip liseler özel liselerdir. Özel liselerde okuyan öğrencilerin konaklamaları aile yanında yapılmaktadır. Öğrenciler bu programa birden fazla kez katılabilmektedirler. 

3) Boarding School: Bu tip liseler yatılı liselerdir. Konaklamalar okullara ait yurtlarda yapılmaktadır. Öğrenciler bu programa birden fazla kez katılabilmektedirler. 


Lise Değişim programı ilgili detaylı bilgiler için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz. 


Program ve Lise Tipleri
Program Detayları
Programa Katılım Şartları
Program Süreçleri

Amerika'daki Çalıştığımız Liseler
Kanada'daki Çalıştığımız Liseler

----------

Yurtdisinda Lise, Lise Degisimi, Amerikada Lise, Amerikada Lise Okumak, Amerika Lise Değişim Programı, Lise Değişim Programı, Yurtdışı Lise , Kanadada Lise , Lise öğrenci Değişim Programları, Amerika Değişim Programları, Amerika Lise Eğitimi, Ingilterede Lise , Yurtdışında Lise Eğitimi, Yurtdışında Lise Egitimi, Yurtdışında Lise Eğitimi Burs, Yurtdışında Burslu Lise Eğitimi, Amerikada Burslu Lise Eğitimi, 
Amerikada Lise Egitimi, Değişim Programı