YURTDIŞINDA SEMESTER ABROAD

Türkiye’de üniversite okuyan öğrenciler Semester Abroad programıyla üniversite eğitimlerinin 1 dönemini yada 1 yılını yurtdışındaki başka bir üniversite bünyesinde geçirerek, uluslararası bir eğitim tecrübesine sahip olma şansına sahip olmaktadırlar.

Semester Abroad programı Erasmus’a alternatif bir program olup, programın kabul koşulları başvuru yapılacak olan üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak öğrencilerden belirli bir not ortalaması ve İngilizce seviyesi istenmektedir. Program boyunca alınan dersler genellikle öğrencinin kendi üniversitesine kredi olarak transfer edilebilmektedir.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık semester abroad programlarının en büyük iki organizatörü olan SAI ve ISA organizasyonlarının Türkiye resmi partneridir. Bu sayade öğrencilere Amerika, İngiltere, İrlanda, İskoçya, İtalya, Fransa, İspanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Arjantin, Brezilya, Şili, Çin, Kolombiya, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Fas, Hindistan, Ürdün, Peru, Güney Afrika, Güney Kore gibi farklı birçok ülkede eğitim şansı sunmaktadır.

Semester Abroad programı kayıtlarıyla ilgili her türlü bilginin sağlanmasından, başvuruların yapılmasına, konaklama ayarlanmasından uçak bileti teminine kadar tüm işlemler Academix tarafından ÜCRETSİZ olarak yapılmaktadır.

Amerika, Kanada, İngiltere, İtalya, İspanya, Hollanda ve bir çok Avrupa ülkelerinin üniversitelerinde bir dönem yada bir sene eğitim programına katılabilirsiniz. Birçok ülkede gerçekleştirilen semester abroad programı yani öğrenci değişimi programı için 15 ülke, 60’dan fazla şehir, 200’den fazla bölümde eğitim alma imkanı bulabilirsiniz.

Semester Abroad programları genellikle İngilizce olarak sunulmakla birlikte eğitim alınan ülkenin ana dilinde sunulan programlar da bulunmaktadır. 

Semester Abroad Programları kapsamında öğrenciler bazı derslerini sadece Semester Abroad öğrencileri ile birlikte bazı derlerini ise yerel öğrenciler ile birlikte almaktadır. Ayrıca program kapsamında öğrencilere ziyaret ettikleri ülkeyi yakından tanıyabilmeleri için çok sayıda gezi ve aktiviteler sunulmaktadır.  

Semester Abroad programlarına katılabilceğiniz ülkeler;

Amerika'da Semester Abroad
İtalya'da Semester Abroad
İngiltere'de Semester Abroad
Fransa'da Semester Abroad   
İrlanda'da Semester Abroad  
İspanya'da Semester Abroad  
Avustralya'da Semester Abroad 
Avrupa'da Semester Abroad 
Asya'da Semester Abroad 
Afrika'da Semester Abroad 
Orta Doğu'da Semester Abroad 
Güney Amerika'da Semester Abroad 
Pasifik Ülkelerinde Semester Abroad

Semester Abroad öğrenci değişimi programı bölümleri;
İşletme
Ekonomi
Yabanci Diller
Sanat
Psikoloji
Mühendislik
Hukuk
Eğitim Bilimleri
Tercümanlık ve Çeviri
Gazetecilik
Psikoloji
Sanat ve Edebiyat
İletişim
Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
Siyaset Bilimleri
Sosyoloji
Diğer bölüm dersleri

Öğrenciler bölüme göre daha önceden dizayn edilmiş hazır program seçeneklerini tercih edebilecekleri gibi, seçmeli dersler ile kendi programlarını da yaratabilmektedirler. 

Semester Abroad Öğrenci Değişimi Programı Dönemler ve Tarihleri;
Bahar Dönemi: Ocak – Mayıs
Güz Dönemi: Eylül – Aralık
Yaz Okulu Dönemi: Haziran – Temmuz

Semester Abroad Bahar / Güz Dönemi veya Yaz Okulu Eğitim Ücretleri
Eğitim ücretleri tüm okullar için güncel bir şekilde belirtilmiştir.