AFRİKA'DA SEMESTER ABROAD

Türkiye’de üniversite okuyan öğrenciler Semester Abroad programıyla üniversite eğitimlerinin 1 dönemini yada 1 yılını yurtdışındaki başka bir üniversite bünyesinde geçirerek, uluslararası bir eğitim tecrübesi şansına sahip olmaktadırlar.

Semester Abroad programı Erasmus’a alternatif bir program olup, programın kabul koşulları başvuru yapılacak olan üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak öğrencilerden belirli bir not ortalaması ve İngilizce seviyesi istenmektedir. Program boyunca alınan dersler genellikle öğrencinin kendi üniversitesine kredi olarak transfer edilebilmektedir.

Fas, Afrika kıtasının en büyük 5 ekonomisi arasında yer alıyor. Her yıl 8 milyon turistin gezdiği ülkede İngilizce, Arapça ve Fransızca öğrenilebiliyor. Dünyanın en iyileri arasında 4 üniversitesi bulunan Güney Afrika ise gelişmişlik açısından Avrupa ve ABD’den farksız. Özellikle Tıp eğitiminde öndedir. Dünya'nın ilk kalp nakli burada geçekleşmiştir. Popülerliği git gide artan Afrika ülkelerinde semester abroad programına katılmak sıradışı bir tecrübe olacaktır.

Afrika'da Semester Abroad için Üniversiteler:

FAS


Meknes


GÜNEY AFRİKA

Cape Town Durban
  • University of KwaZulu-Natal, Howard College
Grahamstown
  • Rhodes University
Port Elizabeth
  • Nelson Mandela Metropolitan University
Afrika'da Semester Abroad programları için Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, ISA ve SAI organizasyonları ile partnerliği sayesinde öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okullar ile ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız

İletişime geçmek için tıklayınız

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık