AVRUPA'DA SEMESTER ABROAD

Türkiye’de üniversite okuyan öğrenciler Semester Abroad programıyla üniversite eğitimlerinin 1 dönemini yada 1 yılını yurtdışındaki başka bir üniversite bünyesinde geçirerek, uluslararası bir eğitim tecrübesi şansına sahip olmaktadırlar.

Semester Abroad programı Erasmus’a alternatif bir program olup, programın kabul koşulları başvuru yapılacak olan üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak öğrencilerden belirli bir not ortalaması ve İngilizce seviyesi istenmektedir. Program boyunca alınan dersler genellikle öğrencinin kendi üniversitesine kredi olarak transfer edilebilmektedir.

Avrupa'nın birçok ülkesinde farklı şehirlerde semester abroad programı bulunmaktadır. Üniversite hayatınızın bir döneminde Avrupa ülkerinden birinde eğitim alma şansı yakalamak size unutulmaz bir tecrübe ve farklı bir vizyon kazandıracaktır. Farklı kültürleri yaşayarak keşfedeceksiniz ve almış olduğunuz vize ile diğer Avrupa Ülkelerine eğitiminiz sırasında fırsat buldukça ziyarette bulunabilirsiniz.

Avrupa'da Semester Abroad için Üniversiteler:

BELÇİKA

Brüksel


ÇEK CUMHURIYETi

Prag

İNGİLTERE

Londra
Reading
  • University of Reading

FRANSA

Paris

ALMANYA

Berlin
YUNANİSTAN

Selanik
İRLANDA

Dublin
Galway Limerick
İTALYA

Florence Milan
Roma

İSKOÇYA

Glasgow Stirling
  • University of Stirling

İSPANYA

Barselona Bilbao
Granada
Madrid
  • Universidad Antonio de Nebrija
  • Universidad Complutense de Madrid
Malaga
Salamanca
Sevilla Valencia
Avrupa'da Semester Abroad programları için Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, ISA ve SAI organizasyonları ile partnerliği sayesinde öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okullar ile ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız

İletişime geçmek için tıklayınız

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık