AVUSTRALYA'DA SEMESTER ABROAD

Türkiye’de üniversite okuyan öğrenciler Semester Abroad programıyla üniversite eğitimlerinin 1 dönemini yada 1 yılını yurtdışındaki başka bir üniversite bünyesinde geçirerek, uluslararası bir eğitim tecrübesi şansına sahip olmaktadırlar.

Semester Abroad programı Erasmus’a alternatif bir program olup, programın kabul koşulları başvuru yapılacak olan üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak öğrencilerden belirli bir not ortalaması ve İngilizce seviyesi istenmektedir. Program boyunca alınan dersler genellikle öğrencinin kendi üniversitesine kredi olarak transfer edilebilmektedir.

Avustralya, modern ve yüksek eğitimli kültürü ile bilgi ve araştırmaya önem veren bir ülkedir. Avustralya, yüksek kaliteli eğitim olanakları ve uluslararası işbirliği yoluyla, büyüleyici keşiflerin sahibi olarak uluslararası bilim ve araştırma alanlarına katkıda bulunmuştur. Avustralya, dünyanın en hızlı gelişen bölgelerinden biridir ve dünyanın en güçlü küresel ekonomi ve endüstriyel ihracatçıları bağlarına sahiptir. ilham verici doğal güzellikleri, farklı kültürel kimlikleri ve yaratıcı yetenekleriyle Avustralya, sanat yoluyla dinamiğini yansıyan bir sıradışılığa sahiptir. Dünya'nın en yaşanılabilir ülkeleri arasında olan Avusturalya, aynı zamanda dünyanın en büyük 6. ülkesidir. Üniversite hayatınızın bir dönemini semester abroad programı ile bu eşsiz ülkede geçirmek, size eğitim tarzını karşılaştırma fırsatı ve farklı bakış açılarına sahip olmanızı sağlar. Avustralya'da semester abroad programı için birçok şehir ve üniversite seçeneği bulunmaktadır.

Avustralya'da Semester Abroad için Üniversiteler:

ADELAIDİ

BRISBANE
CAIRNS
GOLD COAST
HOBART, TASMANIA
MELBOURNE
NEWCASTLE
PERTH
ROCKHAMPTON
  • Central Queensland University
SYDNEY
  • University of Sydney
  • University of New South Wales
  • Australia College of Physical Education
  • International College of Management Sydney (ICMS)
  • Macquarie University
  • University of Technology, Sydney (UTS)
TOWNSVILLE
  • James Cook University
WOLLONGONG
  • University of Wollongong
Avustralya'da Semester Abroad programları için Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, ISA ve SAI organizasyonları ile partnerliği sayesinde öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okullar ile ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız

İletişime geçmek için tıklayınız

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık