FRANSA'DA SEMESTER ABROAD

Türkiye’de üniversite okuyan öğrenciler Semester Abroad programıyla üniversite eğitimlerinin 1 dönemini yada 1 yılını yurtdışındaki başka bir üniversite bünyesinde geçirerek, uluslararası bir eğitim tecrübesi şansına sahip olmaktadırlar.

Semester Abroad programı Erasmus’a alternatif bir program olup, programın kabul koşulları başvuru yapılacak olan üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak öğrencilerden belirli bir not ortalaması ve İngilizce seviyesi istenmektedir. Program boyunca alınan dersler genellikle öğrencinin kendi üniversitesine kredi olarak transfer edilebilmektedir.

Fransa, özgürlük ve demokrasi fikirleri ve güçlü felsefi geleneği ile eğitimde dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. Fransa’nın köklü üniversiteleri, özellikle 18. yüzyılda büyük bilimsel buluşların altına imzalarını atmışlardır. Köklü ve özgürlükçü eğitim geleneği, yabancı öğrencilere de kapılarını sonuna kadar açıyor. Ülkedeki toplam öğrenci sayısının yüzde 10’unu yabancı öğrenciler oluşturuyor. Böyle bir ülkede bir dönem de olsa eğitim almak unutulmaz bir deneyim olacaktır. Gerek üniversite branşınız gerekse kültürel açıdan sizi zenginleştirecek bir tecrübe edineceksiniz.

Fransa'da Semester Abroad için Üniversiteler:

Fransa'da Semester Abroad programları için Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, ISA ve SAI organizasyonları ile partnerliği sayesinde öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okullar ile ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız

İletişime geçmek için tıklayınız

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık