GÜNEY AMERİKA'DA SEMESTER ABROAD

Türkiye’de üniversite okuyan öğrenciler Semester Abroad programıyla üniversite eğitimlerinin 1 dönemini yada 1 yılını yurtdışındaki başka bir üniversite bünyesinde geçirerek, uluslararası bir eğitim tecrübesi şansına sahip olmaktadırlar.

Semester Abroad programı Erasmus’a alternatif bir program olup, programın kabul koşulları başvuru yapılacak olan üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak öğrencilerden belirli bir not ortalaması ve İngilizce seviyesi istenmektedir. Program boyunca alınan dersler genellikle öğrencinin kendi üniversitesine kredi olarak transfer edilebilmektedir.

Arjantin, Şili, Kosta Rika, Küba, Dominik Cumhuriyeti ya da Peru gibi Latin Amerika ülkeleri genelde İspanyolca eğitimi için tercih edilen ülkelerdir. Bu bölgeler arkeolojik yapısı, kahve kokusu ve dansları ile hatırlanan bölgelerdir. Dünya çapında ün yapmış sıcak kanlı insanları, futbol efsaneleri, dans konusundaki yetenekleri ve zengin kültürleri ile Güney Amerika'da semester abroad programı ile farklı bir deneyim yaşayacaksınız. 

Güney Amerika'da Semester Abroad için Üniversiteler:

ARJANTİN


Buenos Aires


BREZİLYA

Florianopolis

ŞİLİ

Valparaíso & Vina del Mar

KOLOMBİYA

Barranquilla
KOSTA RİKA

Heredia
San Jose
  • Universidad Veritas

DOMİNİK CUMHURİYETİ

Santiago Santo Domingo
  • Universidad Iberoamericana

PERU

Cusco Lima
  • Universidad del Pacífico
  • Pontificia Universidad Católica de Perú
Güney Amerika'da Semester Abroad programları için Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, ISA ve SAI organizasyonları ile partnerliği sayesinde öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okullar ile ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız

İletişime geçmek için tıklayınız

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık