İNGİLTERE'DE SEMESTER ABROAD

Türkiye’de üniversite okuyan öğrenciler Semester Abroad programıyla üniversite eğitimlerinin 1 dönemini yada 1 yılını yurtdışındaki başka bir üniversite bünyesinde geçirerek, uluslararası bir eğitim tecrübesi şansına sahip olmaktadırlar.

Semester Abroad programı Erasmus’a alternatif bir program olup, programın kabul koşulları başvuru yapılacak olan üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak öğrencilerden belirli bir not ortalaması ve İngilizce seviyesi istenmektedir. Program boyunca alınan dersler genellikle öğrencinin kendi üniversitesine kredi olarak transfer edilebilmektedir.

Eğitim standardı çok yüksek olan İngiltere'de bir dönem de olsa alınan dersler, öğrenciler için oldukça verimli ve bakış açılarını şekillendirici olacaktır. Okuduğunuz alanın İngitere gibi bir ülkede nasıl ele alındığı, hocaların ders işleme tarzı, edinilen yabancı arkadaşlıklar ve bir dönem boyunca dersler dahil tüm çevrenizle İngilizce iletişiminiz, dilinize ve kendinize artı değer kazandıracaktır.

İngiltere'de Semester Abroad için Üniversiteler:

İngiltere'de Semester Abroad programları için Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, ISA ve SAI organizasyonları ile partnerliği sayesinde öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okullar ile ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız

İletişime geçmek için tıklayınız

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık