İSPANYA'DA SEMESTER ABROAD

Türkiye’de üniversite okuyan öğrenciler Semester Abroad programıyla üniversite eğitimlerinin 1 dönemini yada 1 yılını yurtdışındaki başka bir üniversite bünyesinde geçirerek, uluslararası bir eğitim tecrübesi şansına sahip olmaktadırlar.

Semester Abroad programı Erasmus’a alternatif bir program olup, programın kabul koşulları başvuru yapılacak olan üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak öğrencilerden belirli bir not ortalaması ve İngilizce seviyesi istenmektedir. Program boyunca alınan dersler genellikle öğrencinin kendi üniversitesine kredi olarak transfer edilebilmektedir.

ISA 1987 yılında Salamanca'da ilk semester abroad programını kurdu ve şu anda 8 şehirde ve İspanya genelinde 16 üniversitede semester abroad programları sunmaktadır. Barcelona, ​​Bilbao, Granada, Madrid, Malaga, Salamanca, Sevilla ve Valencia'da ISA İspanya'da semester Abroad programında lider konumundadır. SAI organizasyonu'nun da Barcelona'da semester abroad programı bulunmaktadır. Özellikle Amerikalı öğrenciler için yurtdışında semester programının en popüler olduğu ülke olan İspanya, yurtdışı eğitim programları ile bir semester boyunca öğrencilere kültürel deneyimlerin eşsiz bir karışımını sunuyor.

İspanya'da Semester Abroad için Üniversiteler:

BARCELONA


BILBAO

GRANADA

MADRID
  • Universidad Antonio de Nebrija

MÁLAGA

SALAMANCA

SEVILLA

VALENCIA
Uluslararası müzeler ve katedralleri ile tanınan İspanya, zengin bir kültürel mirasa sahiptir. İspanya üniversiteleri,dünyanın en çok ülkesinde konuşulan dil olan İspanyolca dil kurslarıyla da ünlüdür. İspanya, güzel plajları ve zengin dağlık manzaraları ile yaşamak isteyeceğiniz birçok şey için fırsat sunarken zengin tarihi keşfedilmeyi beklemektedir. Üniversite yılınızın bir dönemini unutulmaz bir deneyim ve farklı kültürleri tanıyarak, yeni arkadaşlıklar edinerek geçirebilirsiz. İspanya'da semester abroad programı için üniversite ve şehir seçeneğiniz oldukça fazladır.

İspanya'da Semester Abroad programları için Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, ISA ve SAI organizasyonları ile partnerliği sayesinde öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okullar ile ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız

İletişime geçmek için tıklayınız

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık