İTALYA'DA SEMESTER ABROAD

Türkiye’de üniversite okuyan öğrenciler Semester Abroad programıyla üniversite eğitimlerinin 1 dönemini yada 1 yılını yurtdışındaki başka bir üniversite bünyesinde geçirerek, uluslararası bir eğitim tecrübesine sahip olma şansına sahip olmaktadırlar.

Semester Abroad programı Erasmus’a alternatif bir program olup, programın kabul koşulları başvuru yapılacak olan üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak öğrencilerden belirli bir not ortalaması ve İngilizce seviyesi istenmektedir. Program boyunca alınan dersler genellikle öğrencinin kendi üniversitesine kredi olarak transfer edilebilmektedir.

İtalya sıcak insanları, olağanüstü mutfağı, çeşitli kara ve deniz manzaraları ve eşsiz sanatsal ve tarihi güzellikleri ile yurtdışında eğitim için kolay bir ülkedir. İtalya semester abroad programı için de akla ilk gelen ülkeler arasındadır. Kültürel yapısıyla tarihle iç içe geçmiş modernliğin ve gelenekselliğin bir arada yaşandığı sınırlı sayıda ülkelerden bir tanesidir. İtalya endüstriyel-moda- tasarım, mimari gibi görsel sanat bağlantılı alanlarda kendini Dünya çapında önemli bir sıraya sokmuş, bu alanlarda kariyer merkezi bir ülke haline gelebilmiştir. Geniş tren ve otobüs ağları ile öğrencilere İtalya içinde ve Avrupa genelinde gezip, keşfetmeleri için sonsuz fırsatlar verir. İtalya'da semester abroad programına katılmak kesinlikle unutulmaz bir deneyim olacaktır.

İtalya'da Semester Abroad için üniversite listesi:

İtalya'da Semester Abroad programları için Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, ISA ve SAI organizasyonları ile partnerliği sayesinde öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okullar ile ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız

İletişime geçmek için tıklayınız

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık