ORTA DOĞU'DA SEMESTER ABROAD

Türkiye’de üniversite okuyan öğrenciler Semester Abroad programıyla üniversite eğitimlerinin 1 dönemini yada 1 yılını yurtdışındaki başka bir üniversite bünyesinde geçirerek, uluslararası bir eğitim tecrübesi şansına sahip olmaktadırlar.

Semester Abroad programı Erasmus’a alternatif bir program olup, programın kabul koşulları başvuru yapılacak olan üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak öğrencilerden belirli bir not ortalaması ve İngilizce seviyesi istenmektedir. Program boyunca alınan dersler genellikle öğrencinin kendi üniversitesine kredi olarak transfer edilebilmektedir.

Sayısız uygarlığa ev sahipliği yapan Ürdün Haşimi Krallığı ( el-Mamlaka el-Urduniyya el-Hashimiyya ) Ortadoğu'nun kalbinde yer almaktadır. Ürdün eğitim açısından ilginç fırsatları barındıran bir ülke. Ülke nüfusunun hemen hemen tamamı eğitimli. Kendi topraklarında yeterli iş sahası olmayan Ürdün, verdiği kaliteli eğitimle özellikle Körfez ülkelerinin kalifiye eleman ihtiyacını temin ediyor. Ülkede Arapça kursları da var. Arapça’nın en iyi öğretildiği ülkenin burası olduğu iddia ediliyor. Bu ülkede Arapça öğrenenler aksan problemi yaşamıyor.

Ürdün, kültürel ve macera dolu bir ülkedir. Büyük ölçüde kendi yaşam deneyimlerini genişletmek ile ilgilenen öğrencilerin tercihidir. 

ÜRDÜN

Amman

Bu ülke Müslüman bir ülke olduğu için kültür açısından bir problem bulunmamakta. Burada okuyan öğrenciler kendilerini daha rahat hissediyor. Ürdün eski bir İngiliz sömürgesi olduğu için İngiliz Milletler Topluluğu’na dahil ülkelerde de önemli ayrıcalıklara sahiptir.

Orta Doğu'da Semester Abroad programları için Türkiye yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, ISA ve SAI organizasyonları ile partnerliği sayesinde öğrencilere program ve konaklama çeşitleri, başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti vs… konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Lütfen okullar ile ilgili detaylı bilgi ve başvurular için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız

İletişime geçmek için tıklayınız

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık