NORTHEASTERN UNİVERSİTY

Northeastern University Amerika'nın Boston şehrinde bulunan ve Amerika'nın en iyi üniversitelerinden biridir. Özellikle işletme tabanlı bölümleriyle öne çıkan Northeastern University, International Business alanında Amerika'da 8.sıradadır. Üniversitenin yaklaşık %20'sini uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. 

Northeastern University uluslararası öğrencilere 3 farklı sertifika programı sunmaktadır. Bunlar; 

  • Certificate of Advanced Study in Management
  • Graduate Certificate in Supply Chain Management
  • Graduate Certificate in Technological Entrepreneurship

Tüm programlar toplamda 8 ay sürmektedir.

Certificate of Advanced Study in Management programı boyunca öğrenciler 15 kredilik MBA seviyesinde kredi kazanmaktadırlar. İsteyen öğrenciler bu programı tamamladıktan sonra 1 yıl OPT yapabilecekleri gibi, isteyen öğrenciler ise Northeastern University tarafından sunulan 2 yıllık MBA programına transfer olabilmektedirler. MBA programına transfer olan öğrenciler sertifika programları boyunca aldıkları dersler saydırabilmekte, dolayısıyla 1 yıl daha okuyarak MBA programını tamamlayabilmektedirler.  

Certificate of Advanced Study in Management programına kabul alan tüm öğrencilere MBA programı için de şartlı kabul verilmektedir. Öğrencilerin sertifika programını tamamlayacakları zamana kadar TOEFL 100 ve GMAT 650 skorlarını elde etmeleri durumunda, MBA programına direk geçiş yapabilmektedirler.

Northeastern University bünyesinde sunulan sertifika programlarının başlagıç tarihleri; Eylül, Ocak ve Mayıs aylarıdır. 

Program ücretleri; 22.375 USD'dir.

Programlara Kabul Koşulları

- Herhangi bir alandan lisans diplomasına sahip olmak

- 4.00 üzerinden en az 3.00 not ortalamasına sahip olmak

- Skype mülakatı) Mülakat sırasında hem öğrencinin İngilizce seviyesi ölçülecek, hem de geçmiş deneyimleri ve gelecek hedefeleri irdelenmektedir) 

Northeastern University'nin sertifika programları partneri olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmaktadırr. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için 
tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık