UC BERKELEY

UC Berkeley Extension Amerika’da sertifika programları sunan üniversiteler arasında en yüksek rankinglere ve prestije sahip olan üniversitedir. Amerika'nın San Francisco şehrine çok yakın Berkeley şehrinde bulunan UC Berkeley dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır. Üniversite yeni üniversite mezunlarından deneyimli yöneticilere kadar geniş bir yelpazeye uzun yıllardır sertifika eğitimi sunmaktadır. UC Berkeley eğitmenleri arasında, ilgili oldukları sektörlerde tanınan ve deneyimli yöneticiler de bulunmaktadır. IDP (International Diploma Programs) olarak adlandırılan bu programlar, Türk öğrenciler ve işverenler arasında oldukça popülerdir.   

UC Berkeley Extension'ın sunduğu sertifika programlarının süresi 2 ay ve 4 ay olarak değişmektedir. Aşağıda program listesini ve süreleri bulabilirsiniz.
    

Programlar:

Business Administration (4 ay)
Entrepreneurship (4 ay)
Finance (4 ay)
Global Business Management (4 ay)
Marketing (4 ay)
Project Management (4 ay)

Program Tarihleri

Sonbahar Dönemi: Eylül–Aralık
İlkbahar Dönemi: Ocak–Nisan
Yaz Dönemi: Mayıs–Ağustos
Yaz Dönemi (2 ay): Haziran–Ağustos


Program Ücretleri:

3-Month Specialized Program in Marketing: $11,650
4-Month IDP: $13,600
8-Month Program: IDP + Internship: $16,600
12-Month Program: Management and Business Track (MBT): $29,300 (paid in three installments)


İsteyen öğrenciler 4 aylık IDP programından sonra 4 aylık staj programına da katılarak, Amerika'da iş deneyimi de elde edebilirler.
Öğrenciler arka arkaya 2 IDP programı ve 1 Internship programına (Management and Business Track - MBT) kayıt yaptırarak toplamda 12 ay Amerika'da akademik eğitim alarak program sonrasında 1 yıl ABD'de çalışma (OPT) hakkı kazanabilmektedirler.
 

Başvuru için gereken belge ve bilgiler;
  •  Başvuru formu

  •  Niyet mektubu

  •  Mali yeterlilik belgesi

  •  CV (Bazı bölümler için ez az 2 yıl iş deneyimi aranmaktadır)

  •  İngilizce yeterlilik belgesi (En az 79 TOEFL yada IELTS 6.5)

  •  Diploma ve transkript (Not ortalaması olarak 2.50 ve üzeri tercih edilmektedir.)

  •  Pasaport fotopisi


UC Berkeley Sertifika programları broşürü için tıklayınız.

University of California Berkeley Extension programlarının Türkiye’deki yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin vize alması, seyahat detaylarını planlaması, uçak bileti alması gibi konularda da yardımcı olmaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.