UC SANTA CRUZUniversity of California'nın on kampüsünden birisi olan University of California Santa Cruz 1965 yılında kurulmuş olup dünya kalitesindeki eğitim kadrosu ve akademik yapısı ile modern bir araştırma üniversitesi olarak öne çıkmaktadır. 650 öğrenci ile açılan UCSC bugün 16.231 lisans ve 1.637 lisansüstü öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. UCSC Extension Silikon Vadisinde çalışan profesyoneller ve öğrencilere yüksek kaliteli mesleki eğitim programları sunmaktadır. UCSC eğitmenleri tamamen sektör uzmanlarında oluşmaktadır ve Silikon Vadisindeki büyük şirketlerde çalışan profesyonellerdir. 

Sunulan Post-Graduate Diploma Programları

Applied & Natural Science

Business & Management
Engineering & Technology Education
Sertifika programlarının bazıları 2 quarter (6 ay) yada 3 quarter (9 ay) sürebilmektedir. 9 aylık sertifika programlarını tamamlayan öğrencilerin Amerika'da 1 yıl çalışma (OPT) hakkı bulunmaktadır.  

Sunulan tüm sertifika programlarının detayları, başlangıç tarihleri ve ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

Program ücretleri 10.000 $ ile 20.000$ arasında değişkenlik göstermektedir. 2019 yılı için Türk öğrencilere yönelik olarak 9 aylık sertifika programlarında 1.000 $, 6 aylık sertifika programlarında 750$ indirim uygulanacaktır.

Dersler genellikle akşam saatlerinde veya öğleden sonra verilmektedir. 

Staj İmkanları 

Programınız süresince her bir quarterda maximum 3 kredi değerinde olan “Business Practices for International Students” dersini alarak maaşsız staj yapabilirsiniz. Ancak Türkiye'den gidecek olan öğrenciler için ilk quarterda staj yapmak mümkün değildir. Çünkü staj ayarlanması için öğrencilerin Amerika'da bulunması ve şirketlerle yüzyüze mülakat yapabilmesi gerekmektedir.   

Staj ayarlanması için üniversite ve öğrenci birlikte çalışmaktadırlar. Staj ayarlanması öğrencilerin mülakatlarda göstereceği performansa bağlıdır. 


OPT İmkanı

UC Santa Cruz'un sunduğu sertifika programları 6 ay (2 quarter) yada 9 ay (3 quarter) sürmektedir. Amerika'da 9 aylık bir akademik eğitimin ardından  her öğrencinin 1 yıl boyunca OPT (Optional Practical Training) yapma hakkı bulunmaktadır.


Başvuru İçin Gerekli Belgeler
 • Lisans diploması (Minimum not ortalaması istenmemektedir. Üniversite mezunu olmak yeterlidir.) 
 • TOEFL IBT 80 ya da IELTS 6.5 (Türkiye'de %100 İngilizce eğitim almış olan öğrenciler, düzenlenecek online İngilizce sınavını geçerek dil belgesi sağlamayabilirler.)
 • Banka mektubu (minimum 25,000 $)
 • Pasaport fotokopisi
 • İş tecrübesi gerekmemektedir.


İngilizce Seviyesine Göre İzlenebilecek Yollar

Eğer İngilizce seviyeni IELTS 6.5 seviyesinde ise doğrudan sertifika programına başlayabilirsiniz.

Eğer İngilizce seviyeniz IELTS 6.0 seviyesinde ise, sertifika programına başlamadan önce 12 haftalık (1 quarter) Certificate & Internship Preparation programına katılıp, sonrasında sertifika programına başlayabilirsiniz. Preparation programının tıpkı sertifika programları gibi her quarterda başlangıcı bulunmaktadır.

İngilizce seviyeniz IELTS 6.0 seviyesinin altındaysa öncelikle UCSC bünyesinde (yada herhangi bir EC merkezinde) Pre-Sessional İngilizce dil eğitimi alıp, seviyeniz IELTS 6.0 seviyesine yükseldikten sonra 12 haftalık (1 quarter) Preparation programına katılıp, sonrasında sertifika programına başlayabilirsiniz. Dil eğitimi programları her hafta başlamaktadır. Başvuru ve Başlangıç TarihleriProgram Ücretleri

Sertifika programlarının ücretlerini görüntülemek için tıklayınız.
 • Applicaton Fee: 150 $ (iadesiz)
 • Optional Federal Express Mail Fee: 50 $  (iadesiz)
 • Student Insurance: $20/week
 • Accommodation Placement Fee: $300
 • Homestay: $1,460/4 weeks 
 • Homestay extra week: $365
 • Airport Transfer one way: $175 San Francisco / San Jose / Oakland

Konaklama

Konaklama tipi olarak Homestay (aile yanı) opsiyonu sunulmaktadır. Belirli bir süre aile yanı konaklamada kaldıktan sonra, okulun konaklama departmanı size ev tutmanız yada oda kiralamanız konusunda yardımcı olmaktadır. 

University of California Santa Cruz international student broşürünü incelemek için tıklayınız.


University of California Santa Cruz Extension programlarının Türkiye’deki yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin vize alması, seyahat detaylarını planlaması, uçak bileti alması gibi konularda da yardımcı olmaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.