UCLA


University Of California (UCLA) Extension 1917 yılından beri hem uluslararası öğrencilere hem de Amerikalılara sertifika ve diploma programları sunmaktadır. UCLA Extension bünyesinde her yıl 65000’den fazla yetişkin öğrenciye birbirinden çok farklı alanlarda ömür boyu kullanabilecekleri kaliteli programlar sunmaktadır.

Bütün programlar Westwood Village'ta bulunan ve adeta bir parkı andıran UCLA kampüsünde veya yakınında bulunan eğitim binalarında gerçekleştirilmektedir. UCLA kampüsünü görmek için yukarıdaki videoyu izleyiniz. UCLA'deki sertifika eğitiminiz süresince hem dünya çapında kalitesi bilinen bir eğitime katılacak hem de University of California, Los Angeles üniversitesinin ve kampusünün sağladığı sayısız kültürel, sosyal, sportif ve eğlenceli imkanlardan yararlanabileceksiniz.
 
UCLA sertifika programları kariyerine eğitim aldığı alanda yada farklı bir alanda devam etmek isteyen tüm genç profesyoneller için uygundur. Programlar kapsamında akademisyenler tarafından verilen derslerin yanısıra sektörel uzmanlar tarafından verilen dersler de bulunmaktadır. Programlar ağırlıklı olarak iş dünyasına yöneliktir. Bu sebeple akademik bir kariyer düşünmeyen öğrenciler için Master (yüksek lisans) yapmaktansa, UCLA sertifika programları daha mantıklıdır.
 
UCLA Extension'ın sunduğu programlar genellikle akşam saatlerinde verilmektedir. Bunun temel sebebi bu programlara Amerikalı çalışan genç profesyonellerin de katılıyor olmasıdır. 
 
UCLA sertifika programları “çeyrek” lerden oluşur ve her çeyrek 3 ay sürmektedir. Örneğin 3 quarter süren bir programın süresi toplamda 9 aydır.
 
Amerika'da 9 ay (3 Quarter) ve üzerinde akademik eğitim alan her öğrencinin OPT (Optional Practical Training) yapma hakkı bulunmaktadır. OPT ile Amerikan hükümeti uluslararası öğrencilere program sonrasında 1 yıl boyunca Amerika'da çalışma ve yaşama hakkı tanımaktadır. 
 
International öğrencilere sunulan sertifika programlarının listesini ve program sürelerini aşağıda bulabilirsiniz. 
  
 
UCLA Extension'ın sunduğu sertifika programlarının yılda 4 kez başlangıcı bulunmaktadır. Bunlar;
 
Winter Term
Dönem: Ocak - Mart
Son Başvuru Tarihi: 1 Kasım
 
Spring Term
Dönem: Nisan - Haziran
Son Başvuru Tarihi: 1 Şubat
 
Summer Term
Dönem: Haziran - Eylül
Son Başvuru Tarihi: 1 Mayıs
 
Fall Term
Dönem: Eylül-Aralık
Son Başvuru Tarihi: 1 Ağustos
 
 
UCLA Extension programlarının tam listesine ve ücretlerine ulaşmak için tıklayınız.  
 
 
UCLA Sertifika Programlarına Başvuru için gerekli belgeler;

- Başvuru Formu 
- İngilzce Yeterlilik Belgesi: TOEFL 100 ya da IELTS 7.0 (TOEFL 83 ya da IELTS 6.5 (Writing skoru 6.0 yada altında olursa) skoru olan öğrenciler iki ekstra İngilizce dersi almak şartıyla,  TOEFL 91 ya da IELTS 6.5 (Writing skoru 6.5 yada üstünde olursa) skoru olan öğrenciler de bir ekstra İngilizce dersi almak şartıyla programlara kabul edilmektedir.)*
- Diploma
- Transkript
- Pasaport ve Fotograf 

* Bazı programlarda TOEFL'dan minimum 83 yerine 87 istenmektedir. 

 
UCLA sertifika programlarının tüm detaylarına ulaşmak için linke tıklayınız. UCLA Sertifika Programları Broşürü
 
 
UCLA Extension kampüste sunduğu programların yanı sıra Amerika’da sertifika veya diploma eğitimi almaya zaman ve bütçe bulamayan yetişkinlere ayrıca internet üzerinden online mesleki kurslar da sunmaktadır.
 
UCLA Extension uluslar arası öğrenciler için 50’den fazla sertifika/diploma programı ve staj imkanları sunmaktadır. UCLA Extension mesleki eğitim programlarının yanısıra ayrıca American Language Center bünyesinde kaliteli İngilizce eğitim programları da sunmaktadır. UCLA Extension'daki uluslararası öğrenciler, American Language Center'da (ALC Amerikan Dil Merkezi) tam zamanlı yoğun İngilizce dili programlarına kayıt olabilmektedirler... 
 
UCLA sertifika programlarında her yıl 60 farklı ülkeden 3000’den fazla yabancı öğrenci eğitim görmektedir.
 
University of California, UCLA Extension Sertifika/Diploma programlarına katılmakla ayrıca iş dünyası, eğlence merkezleri, güneşli havası, kültürel etkinlikleri ve plajları ile dünyaca ünlü Los Angeles şehrinde yaşam deneyimi edinirsiniz.
 
UCLA sertifika/diploma programlarının içeriği hem öğretim görevlileri hem de ilgili sektördeki lider yöneticiler tarafından oluşturulur ve tazelenir.
 
UCLA Extension mezunları sektörlerinde değerli çalışanlar olarak nitelendirilmektedirler. Lisans veya yüksek lisans programlarında yeterince odaklanılamayan fakat iş yaşamında çok kullanılan alt konularda eşsiz eğitimler sertifika programları tarafından sunulmaktadır.
 
University of California Los Angeles Extension programlarının Türkiye’deki yetkili temsilcisi ve kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin vize alması, seyahat detaylarını planlaması, uçak bileti alması gibi konularda da yardımcı olmaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.