UCLA

UNIVERSITY OF CALIFORNIA LOS ANGELES (UCLA) SUMMER SESSION

Bu yazı Amerika’nın Los Angeles şehrinde bulunan dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan University of California Los Angeles (UCLA) bünyesinde yaz okulu alarak geçirmek ister misiniz? UCLA Summer Session programı Türk öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye’de kredi olarak saydırabildikleri nadir programlardan biridir. 

UCLA Summer Session programlarına Türkiye'de üniversitede okuyan öğrencilerin yanı sıra, 16 yaş ve üzerindeki lise öğrencileri de katılabilmektedirler. Lise öğrencileri sadece okulun yurtlarında kalabilirken, 18 yaş ve üzerindeki üniversite öğrencileri dilerlerse okulun yurtlarında dilerlerse off-campus öğrenci evlerinde konaklayabilmektedirler.  


2018 yılı UCLA Summes Session tarihlerini aşağıda bulabilirsiniz.
 

  Başlangıç Bitiş Tarihi
Session A 6-week Haziran 25 Ağustos 3
Session A 8-week Haziran 25 Ağustos 17
Session A 10-week Haziran 25 Ağustos 31
Session C 6-week Ağustos 6 Eylül 14
     

15 Şubat 2018 tarihi itibariyle International öğrenciler için UCLA Summer Session 2018 başvuruları açılmaktadır.


Son Başvuru Tarihleri:


Session A - 1 Mayıs 2018
Session C - 1 Haziran 2018


Summer Session öğrencilerinin minimum 8 kredi alma zorunluluğu vardır. Alanlara göre seçilebilecek olan derslerin listesine ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

UCLA 2018 Dersler ve Ders Açıklamaları broşürünü incelemek için lütfen tıklayınız.

Seçeceğiniz derslere karar vermeden önce mutlaka okulunuzdaki advisor’ınızdan dersleri saydırabileceğinize dair onay almanızı tavsiye ederiz.

Derslerin ücretlerini ve diğer ek ücretleri aşağıda görebilirsiniz.

Registration Fee for International Students $400 (Non-UC international)* Dersler tamamlandıktan sonra öğrencilerin UCLA'den ömür boyu transkriptlerine erişebilmeleri için $50 Document fee ödemeleri gerekmektedir.   

**Kayıt esnasında International Registration Center'a $790 ödeme yapılır. (Registration fee&Campus fee)

University of California Los Angeles Türkiye'deki üniversitelere %100 İngilizce eğitim alan öğrencilerden TOEFL/IELTS skoru istenmemektedir. Bu koşulun sağlanamaması durumunda aşağıdaki test skorlarından biri sunulmalıdır. 
  • TOEFL(Test of English as a Foreign Language): minimum score of 550 for the paper-based test; 213 for the computer-based; 79 or for the internet-based test. 

  • IELTS: minimum score of 6.5

  • iTEP: a score of 5.0
     

UCLA Summer Session Konaklama Alternatifleri

UCLA ‘de 2 tür konaklama mevcuttur.

On Campus

On campus konaklamalar üniversite içerisinde olan konaklama türüdür ve bir çok avantajı vardır. Üniversite öğrencilere yüzme havuzu, kütüphane ve dersliklere yürüme mesafesinde konforlu mobilyalı konaklama sunmaktadır.

Off Campus

Off campus konaklamalar üniversite dışında üniversiteden bağımsız konaklamalardır. Bütün daireler kampüse yürüme mesafesindedir.

UCLA 2018 Summer Session kataloguna ulaşmak için tıklayınız
 


UCLA Summer Session programı ile ilgili daha detaylı bilgiler için lütfen tıklayınız
UCLA Summer Session 


UCLA Summer Session programına katılacak olan öğrencilerin mutlaka UCLA Summer Session 2016 Guide'i okumasını tavsiye ediyoruz. Lütfen tıklayınız
 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık University of California Los Angeles Summer Session programının Türkiye resmi kayıt ofisidir.