COMMUNİTY COLLEGES

Community College’ler Türk eğitim sistemindeki 2 yıllık üniversitelere denktir. Bu okullar Amerika'da yüksek öğretim sisteminin bir halkasını oluşturmaktadır. Amerika'da 10 milyondan fazla öğrenci, bütün üniversite öğrencilerinin % 40’ı, Community College'lere devam etmektedir. 

"4 yıllık üniversitelere girmede bir adım” olarak tanımlanan bu okullarda kaliteli eğitim imkanı sunulmaktır.

Community college'lerden sonra dört yıllık bir okula transfer olabilirsiniz. College'lerin çoğu bulunduklari eyalette dört yıllık kolej / üniversiteler ile akademik anlaşmaları vardır. 

Fiyatların çok fazla düşük olması sebebiyle Amerikalılar tarafından da çok tercih edilmektedirler. Her yıl 200.000 dan fazla yabancı öğrenci bu okullarda öğrenim görmektedir.

Neden Community College? 

-- Kabul şartları kolay yerine getirilebilir.

-- Dört yıllık üniversiteler ile aynı seviyede kaliteli eğitim alınır. (Amerika'da 4 yıllık üniversitelere giden öğrencilerin % 55'i, yüksekokul öğrenimlerine iki yıllık Community College'lerden başlamışlardır.)

-- Ucuz eğitim imkanı

-- Dört senelik üniversitelere geciş imkanı 

-- Akademik personelin öğrenci ile birebir ilgisinin daha yüksek olması

-- İngilizce hazırlık sınıfları 

-- Hemen her bölümde eğitim imkanı sunulması ...

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak amerika'da çalıştığımız çok sayıda Community College bulunmaktadır. Bunların bazılarına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Diablo Valley College için tıklayınız.

Santa Monica College için tıklayınız.

Pierce College için tıklayınız.

Foothill-De Anza Colleges için tıklayınız.

Pittsburgh Technical Institute için tıklayınız.