ELS ÜNİVERSİTELERİ

Size uygun üniversiteyi seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok etken vardır. Amacımız, akademik geçmişinize, eğitim hedeflerinize ve kişisel başarılarınıza en uygun üniversiteleri bulmanıza yardım etmektir. Koşullu giriş hakkını ülkenizden ayrılmadan önce elde etmenize yardım edeceğiz. ELS’in Üniversiteye Koşullu Giriş Ağı, ABD’nin çeşitli yörelerindeki 600 üniversite ve yüksek okuldan oluşur. Öğrenciler, öğrenimlerine devam etmek için sadece ELS aracılığıyla bu kadar çok sayıda seçeneğe sahip olabilirler.

Koşullu Giriş Hakkı Nedir?

Koşullu Giriş Hakkı, bu hakkı tanıyan üniversite tarafından, öğrencinin akademik sicilinin yanı sıra diğer üniversite ve/veya bölüm düzeyindeki ve program şartlarına göre akademik olarak üniversiteye girmek için uygunluğunun belirlendiği anlamına gelir. Koşullu Giriş Hakkı, bu hakkın Kesin Giriş Hakkına çevrilebilmesi için öğrencinin yerine getirmesi gereken şartları içerir. Bu şartlar yerine getirildiğinde öğrenci üniversiteye kesin kaydını yaptırabilir.


Kesin kayıt şartları arasında, yüksek öğrenim kurumunun İngilizce dil yeterlilik şartının yerine getirilmesi ve lisansüstü programlar için GMAT® veya GRE® gibi sınav puanlarının gönderilmesi sayılabilir.

ELS Üniversite Partnerlerimiz, kesin kayıt için gereken ek şartların detaylarını içeren bir Koşullu Giriş Hakkı Mektubu verecektir. Dolayısıyla, öğrenciler ve aileleri, öğrencinin ABD’ye doğru yola çıkmadan önce bir üniversiteye yerleştirildiğinden ve ELS’e kaydolduğundan emin olabilirler.

Koşullu Giriş Süreci Nedir?

  1. Academix yardımıyla üniversiteye başvurun ve ELS Language Centers’da İngilizce öğrenimi için kaydınızı yaptırın. 

  2. Üniversitenin giriş şartlarını yerine getirdiğiniz takdirde size bir “İngilizce yeterlilik şartlarının yerine getirilmesine ve kalan belgelerin sağlanmasına tabi olarak üniversiteye koşullu giriş hakkı” mektubu gönderilir.

  3. Üniversiteye girmek için İngilizce yeterlilik şartını yerine getirmek üzere ABD’deki 50 ELS Merkezinden herhangi birinde öğrenim görün.

  4. Üniversite programınıza başlayın! 


ELS Üniversite rehberine ulaşmak için tıklayınız

ELS USA Community College Guide için tıklayınız.

Master programlarına Şartlı kabul veren ELS Partner Üniversitelerinin listesini görmek için tıklayınız.

ELS Partner Üniversitelerinin öğrencilere sundukları bursları görmek için tıklayınız.

ELS Partner Üniversiterinin ranking bilgilerini görüntülemek için tıklayınız. 

GMAT, GRE istemeyen yada erteleyen ELS Partner Üniversitelerinin listesini görmek için tıklayınız.