DREW UNİVERSİTY


1867'de kurulan Drew Üniversitesi New York'a kısa bir tren mesafesi uzaklığında bulunmaktadır. 750.000 metre karelik kampüsüyle çalışmak için öğrencilere geniş bir alan sunar. Sınıflar ortalama17 öğrenciden oluşmakta ve bire-bir ilgi oranı yüksek tutulmaktadır. Yerel ve uluslararsı olmak üzere toplamda 2,369 öğrenci ile eğitim vermektedir.


Kabul Koşulları:

Lisans: TOEFL 80+, IELTS 6.5+, GPA 3 koşullarını sağlıyorsanız lisans programları için başvuru yapabilirsiniz.
Eğer yukarıdaki koşullara sahip değilseniz INTO Drew University lisans pathway ve akademik İngilizce programına katılabilirsiniz.

Lisans Pathway programında INTO Drew Üniversitesinde lisans derecesi almak isteyen uluslararası öğrenciler için üniversite hayatına geçiş ve İngilizce dil hazırlık gibi bire-bir destekle yardımcı olunmaktadır. Pathway programları 4 yıllık lisans programlarının ilk yılında öğrenciler için hazırlanmış yoğun dil eğitimi, akademik becerileri geliştirme ve akademik ders çalışmalarının birleştirilmesinden oluşmuştur.

Programlar:

Sanat, İşletme, Mühendislik, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Bilim olmak üzere Pathway programları sunulmaktadır.

2+2 Pathway Programı: INTO New York Drew Üniversitesi, uluslararası öğrencilere sunduğu bu pathway programında ilk iki yıl İngilizce ve Akademik hazırlık kurslarını başarıyla tamamlayan öğrenciler kalan 2 yılda lisans derecelerini bitirmektedir. Bu ilk iki yılda öğrenciler dil seviyesi olarak oldukça verimli ilerledikleri gibi akademik olarak nasıl ödev hazırlanır, sunum yapılır, proje çalışmaları gibi lisansda yardımcı bir çok akademik yeteneklerini geliştirebilirler. Öğrenciler, 2 yıllık bu ön eğitimin ardından Drew Üniversitesi'ne direk geçilebileceği gibi diğer birçok partner üniversitede de eğitimlerini tamamlama şanslarına sahiptirler. Bunlar INTO'nun diğer partner üniversiteleri ve New York bölgesindeki diğer ABD üniversitelerinden oluşmaktadır.

Kabul koşulları:

Standart Pathway Programı için; GPA 2.5, TOEFL 60, IELTS 5.5, INTO Password 6.00 Overall, PTE Academic 44+, Akademik İngilizce Level 4

Akademik İngilizce: Pathway programı için yeterli İngilizce dil yeteneğine sahip olmayan öğrenciler için Pathway programından önce sağlanan direk Drew Üniversitesinde eğitim alabilmelerine yönelik hazırlanmış olan dil programlarıdır. Minimum 13-16 haftalık dönemlerden oluşmaktadır.
Başlangıç Tarihleri; 20 Ağustos 2015, 14 Ocak 2016, 23 Mayıs 2016

Ücretler:Başlangıç Tarihleri:Website:

http://www.intohigher.com/us/en-us/the-universities/into-new-york-at-drew-university.aspx

Başvuru Belgeleri:

  • Başvuru formu,
  • Banka hesap yazısı,
  • Sponsor yazısı,
  • Pasaport fotokopisi,
  • Sigorta,
  • Transkript,
  • TOEFL/IELTS belgesi.

Drew University'nin uluslararası öğrenciler için hazırladığı broşürü görmek için tıklayınız.

Drew University'nin Türkiye yetkili kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin burs imkanlarından faydalanmasını sağlamaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık