LONG ISLAND UNİVERSİTY, POST

1954 yılında kurulan Long Island Üniversitesi (LIU) ABD'deki en büyük ve en kapsamlı özel üniversitelerinden birisidir. Ulusal performans, medya sanatları ve bilgi bilimi, liberal sanat ve bilim, işletme ve yöneticilik alanında oldukça başarılıdır. LIU Post kampüsü Amerika'nın en güzel ve en güvenli üniversite kampüslerinden biridir. 


2013-2014 US News & World Report tarafından 'En İyi Yüksek Lisans Okulları' arasında gösterilmiştir.
2015 US News & World Report tarafından Amerika'daki  'En İyi Kolejler' arasında 2. Ulusal Üniversitesi olarak gösterilmiştir.
U.S. News & World Report 2011'e göre Amerika'daki en iyi 260 Ulusal Üniversite arasındadır ve en iyi yüksek lisans okuludur.
2011 Princeton Review'e göre İşletme ve Muhasebe alanlarında en iyi yüksek lisans okuludur.

Lokasyon: Brookville, New York

Öğrenci nüfusu: 7,900 (750 uluslararası)

Senelik Ücretler 2015: Lisans için; US$ 33,018 (Program Ücreti, Konaklama, Yeme-İçme, Sigorta, Kampüs Ücretleri), Yüksek lisans için ücretler tercih edilen alana göre değişmektedir.

Başlangıç Tarihleri: Her yıl Temmuz(ELS için), Eylül ve Ocak.

Program Gereksinimleri: 
Lisans için; TOEF IBT  71/ IELTS 6.0 GPA 2.5-3.0 
Yüksek Lisans için; TOEF IBT  79/ IELTS 6.5 
Birçok program için GPA 3.0 
MPA and MPA Healthcare Administration için GPA 2.8
MBA ve MS Nutrition için GPA 2.75
MS Management Engineering ve tüm Education, Counseling, and Speech-Language Pathology master programları için GPA 2.5
MBA, MS Accounting, MS Taxation için GMAT 400-450
GPA 3.0 altında ise MA Psychology, MA Speech-Language Pathology, MS Library and Information Science için GRE gerekmektedr. 
MS Accounting, MBA, MA Music için özgeçmiş,
School of Visual and Performing Arts için portfolyo
MA Clinical Art Therapy and MA English için kompozisyon yazılması gerekmektedir.

Lisans Programları: Öğrenciler 80'nin üzerinde lisans programı ile Long Island University, Post kampüsünde eğitim alma şansına sahiptir.
Popüler Bölümler: Education, Information and Technology, Liberal Arts and Sciences, Management, Health Professions and Nursing, Visual, Performing Arts.

Yüksek Lisans Programları: Öğrenciler 70'nin üzerinde yüksek lisans programı ile Long Island University, Post kampüsünde eğitim alma şansına sahiptir.
Popüler Master Bölümleri: MBA, Digital Game Design and Development, Medical Biology, Information Systems, Public Administration, Biology, Health Care Administration, Management Engineering, Nutrition

Daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız.