PLOVDİV ZİRAAT VE TARIM ÜNİVERSİTESİ

Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi toplam 5 fakülteden oluşmaktadır. Bulgaristan'ın tek yüksek eğitim veren ziraat üniversitesidir. Okulun İngilizce yabancı dil hazırlık sınıfı Plovdiv'deki hazırlık sınıfları arasında en iyi olanıdır.

Ziraat ve Tarım Üniversitesi şimdilerde yeni bir gelişim etabına girmektedir. Öğrenim planları ve programları modern bir şekilde gelişmekte ve Avrupa standartlarına en uygun hale getirilmektedir.Üniversite Plovdiv'in merkezine 5 dakika mesafededir. Okulun kendine ait kapalı yüzme havuzu, futbol sahaları, basketbol sahaları, tenis kortları mevcuttur. Okulun İngilizce hazırlık sınıfı eğitimi öğrencilerimiz tarafından çok tercih edilmektedir. Tıp bölümü eğitimi alacak olan öğrenciler 1 yıl bu üniversitede yabancı dil eğitimi alırlar.

Hazırlık Eğitimi

Öğretim Dili Bulgarca ve İngilizcedir.Yeterli derecede yabancı dil bilmeyen öğrenciler için bir yıllık dil kursu verilir. Hazırlık sınıfında öğrencilerin seçtikleri branşlara bağlı olarak dil eğitiminin yanı sıra ilgili alan dersleri de verilmektedir. Hazırlık yılı sonunda sınav yapılmaktadır.

Yurt

Yurtlar üniversite kampüsünün içerisinde yer almaktadır. Yurt binaları dışarıdan bakıldığında eski gibi gözüksede odalar öğrenci konforuna, ihtiyaçlarına uygun şekilde düzenlenmiştir. Yurt Ücretleri 50 - 70 Euro arasındadır.