NEWCASTLE UNİVERSİTY

 


 
Popüler Bölümler:
  •  İşletme ve Yöneticilik
  •  Mimarlık
  •  Beşeri ve Sosyal Bilimler
  •  Fiziksel Bilimler ve Mühendislik
  •  Biyolojik ve Biyomedikal Bilimler
Newcastle Üniversitesi, 1834 yılında “School of Medicine and Surgery” adı altında kurulmuş, bugün Birleşik Krallık’ın en saygın üniversitelerinden biridir. İngiltere’nin Kuzey Doğusunda yer alan Newcastle Üniversitesi, eğitimdeki kalitesi ve önder araştırmaları ile dünya çapında bir üne sahiptir. Aynı zamanda bir “Russel Group (Araştırma Temelli Lider Üniversiteler Birliği)” üyesi olup bugün 200’ün üzerinde lisans programı ile 19,000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Newcastle Üniversitesi ‘Times İyi Üniversite Rehberi’ 2011 sonuçlarına göre Britanya genelinde en iyi ilk 20 üniversiteden biridir.
 
Newcastle Üniversitesi, Sanat ve Uygarlık Tarihi, Biyomedikal ve Biyomoleküler Bilimler, Ziraat, Güzel Sanatlar, İşletme Yönetimi ve Pazarlama, Kimya Mühendisliği, Modern Diller, Bilgisayar Bilimleri, Tıp, Dişçilik, Fizik Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Hukuk gibi sayısız alanda eğitim ve araştırma olanağı tanımaktadır.
 
Bir “Bilim Şehri” olarak adlandırılan Üniversite, QAA (Kalite Kontrol Ajansı)’nın 24 puanlık kalite değerlendirmesinde 20 puanın altına düşmemektedir. Üniversite ve kolejlerde yapılan araştırmaların kalitesini ölçen bir kurum olan “The Research Assessment Exercise (RAE)”, 2008 yılında yapmış olduğu araştırma ile Newcastle Üniversitesi’ndeki 38 bölümün de dünya standartlarında olduğunu tescillemiştir. RAE tarafından yapılan araştırma sonucu, Newcastle’ın bilhassa Tıp, İnşaat Mühendisliği, Güzel Sanatlar, Şehir ve Bölge Planlama üzerine verdiği eğitimin mükemmelliği kanıtlanmıştır. Elde ettiği başarılarla ödüle doymanyan Newcastle Üniversitesi, 2009 yılında da yaşlanma ile ilgili yapmış olduğu araştırmadan ötürü “Queen’s Anniversary Prize” ödülüne layık görülmüştür.
 
Newcastle şehrinin tam kalbinde konuşlanmış olan Üniversite’nin deniz aşırı ülkeler olan Singapur ve Malezya’da da uluslararası kampüsleri bulunmaktadır. Singapur’da Gemi İnşaat Mühendisliği, Malezya’da ise Tıp alanında eğitim verilmektedir. 

Öğrencilerin Newcastle Üniversitesi'ni seçmesinin ilk 3 nedeni:

-Sunday Times University Guide 2014 tarafından Birleşik Krallık'ta 18. sırada seçilmiştir.
-National Student Survey 2013 tarafından öğrenci memnuniyeti sıralamasında Birleşik Krallık'ta 10. sırada bulunmaktadır.

-Modern bir binada yepyeni tesislerde eğitim.

Ücretler 2015-2016:
Lisans Pthway: £16,900 - £17,500 arasında değişmektdir.
Master Pathway: £17,500 - £22,000 arasında değişmektdir.
 
Kabul koşulları:
Lisans Pathway: 17 yaş ve üzeri, 12 yıllık lise eğitimini tamamlamış olmak, seçilen alana göre IELTS 5.0-5.5 dil yeterliliği değişmektedir. Kurslar 3-4 dönemden oluşmaktadır.

Master Pathway: 17 yaş ve yukarısı, lisans eğitimini tamamlamış olmak, IELTS 5.0-5.5 veya denkliğinde dil yeterliliğine sahip olmak

Başlangıç tarihleri: Haziran, Eylül ve Ocak

Website:
http://www.intohigher.com/uk/en-gb/our-centres/into-newcastle-university.aspx