SHEFFİELD HALLAM UNİVERSİTY


Sheffield Hallam Üniversitesi Sheffield şehrinde İngiltere'nin kuzey bölgesinde Güney Yorkshire'da yer alan bir modern üniversitedir.

Sheffield Hallam Üniversitesi halen dört büyük fakülteye ayrılmıştır: "ACES: Güzel Sanatlar, Bilgisayar, Mühendislik ve Fen Bilimleri Fakültesi", "D&S: Gelişme ve Toplum Fakültesi", "HWB: Sağlık ve Esenlik Fakültesi" ve "O&M: Organizasyon ve İşletmecilik Fakültesi". Bu fakülteler 650 değişik lisans, lisans üstü ve uygulamalı profesyonel kurslar sağlamaktadırlar. Üniversite içinde 30 sayıda araştırma merkezi bulunmaktadır.

Sunulan Bölümler: 

Sheffield Hallam Universitesi öğrencilere gerek lisans gerekse de yüksek lisans seviyesinde çok sayıda bölüm sunmaktadır. Her bölümün kendine ait giriş koşulları söz konusudur. Program detaylarına ve giriş koşullarına ulaşmak için lütfen tıklayınız

Bazı popüler bölümler;
Programların genel olarak başlangıç tarihleri Eylül ayıdır. Ancak bazı bölümlerin Ocak ayında da başlangıcı bulunmaktadır. Eylül başlangıcı için başvuru tarihi 31 Mayıs 2015, Ocak 2016 başlangıcı için başvuru tarihi 1 Kasım 2015'dir.

Genel Başvuru Koşulları

  • Lisans Bölümleri için geçerli bir lise diplomasına sahip olmak.
  • Master Bölümleri için geçerli bir üniversite diplomasına veya pre-master tamamlama sertifikasına sahip olma.
  • Dil skoru olarak IELTS' den en az 6.0 almak.

Sheffield Hallam Üniversitesi'nin lisans bölümlerine birkaç farklı yöntem ile kabul alınabilmektedir. Bunlardan birincisi UCAS sistemi ile başvurudur. İkinci yöntem ise direk başvurudur. Direk başvuru yapan öğrencilerin durumları dosya bazlı olarak incelenmekte ve 1 yıl foundation okumasına gerek olup olmadığı belirlenmektedir. Foundation okumadan direk 3 yıllık bölüme kabul alabilmek için yüksek bir not ortalamasına, IB ya da A Level diplomasına sahip olması gerekmektedir.

Yüksek Lisans bölümlerine başvuru için hazırlanması gereken başvuru paketine ulaşmak için tıklayınız

Ücretler 2015-2016:
Lisans:  £11,500 or £12,400
Pre-Master: £7380 - £8,000
Master: £11,500 - £13,900