UNİVERSİTY OF CATTOLİCAUniversita Cattolica 4 kampüsü, 12 fakültesi, 41.000 öğrencisi ve 1400'den fazla eğitimcisiyle Avrupa'nın en büyük özel üniversitesidir. 1921 yılında Milano'da kurulmuş olan Cattolica Üniversitesi'nin ayrıca Roma, Brescia ve Piacenza'da da kampüsleri bulunmaktadır. Universita Cattolica genel dünya sıralamasında ilk 500 içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca QS Global Rankings by Subject (2017)'e göre spesifik olarak bazı alanlardaki rankinglerini aşağıda görebilirsiniz.

Top 100:
Law
Modern Languages

Top 150:
Medicine
Linguistics
Economics & Econometrics

Top 200:
Agriculture and forestry
Communication and Media Study
Accounting & Finance
Philosophy

Top 250:
Psychology
Business and Management Studies


İTALYA’NIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİNDEN UNIVERSITA CATTOLICA!

Universita Cattolica öğrencilere çok sayıda İngilizce ve İtalyanca programlar sunmaktadır. Ayrıca Universita Cattolica'da eğitim alan öğrencilere uygun fiyatlı İtalyanca kurslar da sunulmaktadır.

Universita Cattolica tarafından sunulan tüm programların ücretlerine, burs olanaklarına ve başvuru tarihlerine toplu bir şekilde ulaşmak için tıklayınız.
 

Universita Cattolica'da Sunulan Lisans Programları: 

İngilizce Lisans Programları (3 yıllık)

- B.Sc. Economics and Management

- B.Sc. International Relations and Global Affairs

- B.Sc. Sustainable Agriculture for Food Quality and Environment

Lisans programlarıyla ilgili detaylı bilgiler için broşürü inceleyiniz.


Bölümlere başvuru ile ilgili önemli bilgiler: 

- İtalya üniversite sınavlarına girmeye gerek yoktur. Üniversite kendi değerlendirmesini yapmaktadır.

- Başvuru için belirlenmiş minimum bir not ortalaması yoktur. Lisenin son 2 yılında Matematik dersinden alınan notlara önem verilmektedir.

- İ
talyanca Pyschology, Sport Science ve Primary Education lisans bölümlerine girişte bölüm bazlı sınav bulunmaktadır.

- İngilizce Dil Belgesi olarak TOEFL IBT'den minimum 80, IELTS'den 6.0 istenmektedir. 

- Academix ile başvuru yapan Türk öğrencilerden başvuru ücreti alınmamaktadır. 

- Başarılı Türk öğrencilere burs uygulanmakta olup
 İngilizce lisans programlarının yıllık eğitim ücreti 8.000 Euro yerine 5.000 Euro'dur.Lisans Programları için Başvuru ve Başlangıç Tarihleri:  

- B.Sc. Economics and Management ve B.Sc. International Relations and Global Affairs

İlk başvuru dönemi 1 Şubat 2019'da, ikinci başvuru dönemi 15 Mart 2019, üçüncü başvuru dönemi 15 Nisan 2019 ve dördüncü başvuru dönemi (eğer yer kalmışsa) 9 Mayıs 2019'de sona ermektedir. Programın başlangıcı ise Eylül 2018'dır.

- B.Sc. Sustainable Agriculture for Food Quality and Environment

İlk başvuru dönemi 1 Şubat 2019'da, ikinci başvuru dönemi 15 Mart 2019, üçüncü başvuru dönemi 15 Nisan 2019 ve dördüncü başvuru dönemi (eğer yer kalmışsa) 15 Mayıs 2019'de sona ermektedir. Programın başlangıcı ise Eylül 2019'dır.


- Tüm İtalyanca Lisans Programları

İlk başvuru dönemi 1 Şubat 2019'da, ikinci başvuru dönemi 15 Mart 2019, üçüncü başvuru dönemi 15 Nisan 2019, dördüncü başvuru dönemi 15 Mayıs 2019'da sona ermektedir. Sadece İtalya'da yaşayan NON-Eu öğrencilerin başvuru yapabileceği beşinci başvuru dönemi ise 15 Haziran 2019'de sona ermektedir. Programların başlangıcı ise Eylül 2019'dır.İngilizce Lisans TIP Programı (Medicine and Surgery) (6 yıllık)

- İngilizce Tıp programına kabul alabilmek için 27 Şubat 2019 tarihinde Universita Cattolica tarafından İstanbul'da düzenlenecek olan Tıp Sınavına girilmesi gerekmektedir. Teste kayıt yaptırmak için gerekli adımları öğrenmek için tıklayınız. 

- Sınava katılmak için 10 Ekim 2018 - 1 Şubat 2019 tarihleri arasında online başvuru yapmak ve sınava kabul edilmesi durumunda 12 Şubat 2019'a kadar 160 Euro'luk sınav giriş bedelinin ödenmesi gerekmektedir. 

- Sınav İstanbul'da gerçekleştirilecektir. Sınav sonuçları 7 Mart 2019 itibariyle açıklanacaktır.

- Program toplamda 6 yıl sürmekte olup, yıllık ücreti 15.600 Euro'dur.


- Test toplamda 65 sorudan oluşmakta olup, öğrencilere 65 dakika süre verilmektedir. Örnek sınav sorularına ulaşmak için tıklayınız. Sınava hazırlık yapmak için Online Test Simülatörünü kullanabilirsiniz. Online Test Simülatörüne ulaşmak için tıklayınız.

Sınav İçeriği

Biyoloji-18 Soru
Kimya-12 Soru
Fizik ve Matematik-8 Soru
Genel Kültür-2 Soru
Mantık ve Akıl Yürütme-20 Soru (Mantık, akıl yürütme, metin anlama, dikkat ve doğruluk, problem çözme)
Etik-5 Soru (Dini ve etik kültür)


- Sınavda doğru cevaplanan her soru 1 puan kazandırırken, yanlış yapılan her soru 0.25 puan kaybettirmektedir. Sınavda barajı aşmak için 65 puan üzerinden minimum 15 puan alınması gerekmektedir. 

- Programın toplam kapasitesi 50 öğrenci olup, Avrupa Birliği bölgesi dışından gelen öğrenciler için 30 öğrencilik kontenjan ayrılmıştır.  

- İngilizce Dil Belgesi olarak TOEFL IBT'den minimum 80, IELTS'den 6.0 istenmektedir. 


- Universita Cattolica'nın Roma kampüsünde sunulmakta olan Medicine and Surgery programının tüm detaylarına ulaşmak için tıklayınız. 

Universita Cattolica'nın İngilizce Tıp Programı ile ilgili sunumunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz! 

Cattolica Üniversitesi'nin İtalya'nın başlenti Roma'da bulunan Tıp Okuluİtalyanca Lisans Programları (3 yıllık) 

Universita Cattolica öğrencilere çok sayıda İtalyaca Lisans programı sunmaktadır. Bölümlerle ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayınız.

Bölümlere başvuru ile ilgili önemli bilgiler: 

- Çoğu bölüm için giriş sınavı istenmemektedir. Üniversite kendi değerlendirmesini yapmaktadır.

- Başvurular için belirlenmiş minimum bir not ortalaması yoktur. Başvurulan bölüme göre lisede belirli derslerden alınan notlara önem verilmektedir.

- İtalyanca bölümler için B2 düzeyinde İtalyanca bilgisi aranmaktadır. 


Academix ile başvuru yapan Türk öğrencilerden başvuru ücreti alınmamakta olup, ayrıca başarılı öğrencilere burs uygulanmakta olup lisans programlarının yıllık eğitim ücreti 8.000 Euro yerine 5.000 Euro'dur.


Başvuru ve Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

Öğrenci Belgesi
Transkript (kapave mühürlü zarfta)
İngilizce Dil Belgesi (TOEFL IBT'den minimum 80, IELTS'den 6.0) (İngilizce Bölümler için başvuru sırasında gerekmektedir.)
İtalyanca Dil Belgesi (B2 Seviyesi) (İtalyan liselerinde okumakta olan öğrencilerden dil belgesi istenmemektedir.)
Referans Mektubu (Hocalarınızdan alınacak) (kapalı ve mühürlü zarfta)
Niyet Mektubu
- CV 
Pasaport
Türkiye'de üniversite yerleştirme sınavına girdiğinizi ve barajı geçtiğinizi kanıtlayan belge (Başvuru sırasında değil, konsolosluk ve okul kayıt işlemleri sırasında gerekmektedir.)

 

Detaylı bilgi için lütfen tıklayın Universita Cattolica Del Sacro Cuore
 

 

Dünya Üniversite Sıralamasında Birçok Alanda İlk 200'de olan, Mlano'nun kalbinde Olan Cattolica Üniversitemiz
Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Universita Cattolica'nın Türkiye tek resmi kayıt ve başvuru ofisidir. Öğrencilerimizin tüm işlemleri tarafımızdan ücretsiz şekilde yapılmaktadır. 

Sorularınız ve başvurularınız için bize 0212 249 9489 nolu numaradan ulaşabilir ya da info@academix.com.tr 'ye e-mail atabilirsiniz.