CO-OP PROGRAMLARI

 

Hiç şüphesiz, günümüzde yurtdışında eğitim almak ve iş deneyimi kazanmak, hem kişinin farklı kültürler görerek ufkunu açması, hem de kendini daha da geliştirebilmesi bakımından önemlidir.

Centennial College, Co-op "Cooperative Education - staj" sistemi, eğitim ve iş hayatını bütünleştirerek öğrencilere, hayata dair yeni deneyimler ve okudukları bölümle ilgili pratik mesleki tecrübe kazandırır. Co-op programı ile, Centennial College öğrencileri okudukları bölümle ilgili teorik bilgilerini sektördeki en iyi profesyonellerin gözetiminde uygulama ve aynı zamanda çalıştıkları saat başına ücret alma imkanını yakalarlar. Böylece öğrenciler, mezun olduktan sonra iş yerindeki öğrenme sürecini en aza indirmiş olurlar.

Ayrıca, Centennial College'da edinilen sosyal çevreye ek olarak, öğrenciler gelecekteki kariyerlerinde son derece etkili olacak profesyonel bir iş çevresi de edinirler. Böylece, özellikle uluslararası öğrenciler, kendilerini Kanada kültürünün ve yaşam standartının tam ortasında bulduklarında, yaptıkları doğru seçimden dolayı kariyerleri için daha okuldayken büyük bir başlangıç yapmış olurlar.

Kısacası Co-op, mezun olduğunuzda nasıl bir işte çalışmak istediğinize karar vermenizi kolaylaştırırken, okuldayken eğitim masraflarınızın bir kısmını karşılamanızı sağlayıp, yaşam ve iş hayatına dair edindiğiniz yeni deneyimlerle, mezun olduktan sonra size iyi bir işin ve hayatın kapılarını açar.