GEORGE BROWN COLLEGE

Kanada'nın Toronto şehri merkezinde bulunan George Brown College, Kanada'nın en büyük kolejlerinden biridir. George Brown College öğrencilere Diploma, Sertifika, Lisans ve Yüksek Lisans programlarının yanısıra Yoğun İngilizce eğitimleri de vermektedir.

Yoğun İngilizce Programı her biri 8 hafta süren 9 seviyeye ayrılmış “tam-günlük” bir programdır. Koleje geldiğinizde dil becerileriniz ölçülür. Böylece sizin için uygun olan seviyeden başlarsınız. Öğrencilerin çoğu ortalama altı ay eğitim görür. Bu program sizi Kolej’deki ileri akademik çalışmalara hazırlar.

Diploma/Sertifika Programları 1, 2 ya da 3 akademik yıl (Eylül’den Nisana) sürelidir. Çoğu program Eylül ve/veya Ocak ayında başlar.

Lisansüstü Programlar bir üniversite ya da kolejden mezun olmuş öğrencilere sunulur. Bunlar, mezunlara belirli bir profesyonel alanda ileri beceriler vermek için tasarlanmış, oldukça uzmanlaşmış 8 ya da 12 aylık programlardır.

Lisans Programları Finansal Hizmetler, Otelcilik İşlemleri Yönetimi, Yapı Bilimi ve Yönetimi, Hemşirelik ve Erken Çocukluk Bakımı alanlarında sunulmaktadır. Bunlar, sınıf içi egitimini, ko-op veya is alani yerlestirmesiyle biraraya getiren 4 yıllık lisans programlarıdır.

George Brown College öğrencilere çok sayıda alanda eğitim sunmaktadır. Tüm programlara ulaşmak için linke tıklayınız. 


George Brown College uluslararası öğrenci broşürünü inceleyerek okulla ilgili detaylı bilgiye sahip olmak için
tıklayınız. 


Program Ücretleri: 

Diploma ve Sertifika Programları: 13.520 CAD (2 dönemlik ücret)

Lisans ve Yüksek Lisans Programları: 16.500 CAD (2 dönemlik ücret)

Yoğun İngilizce Programı: 2.688 CAD (8 haftalık ücret)

 

BAŞVURU ZAMANI

Çoğu program Eylül veya Ocak ayında başlamaktadır, ancak bazı programların Mayıs ayı başlama tarihleri de mevcuttur. Programlar hızla dolmaktadır, o yüzden en az ALTI AY önceden başvurmalısınız. Ancak bir programın başlangıç tarihine yakın alınan başvurular da, programda hâlen yer olması durumunda göz önüne alınacaktır.


KABUL ŞARTLARI

İstediğiniz yükseköğrenim programına (Ön Lisans / Sertifika / Lisansüstü / Lisans) kabul edilebilmek için, şu şartları yerine getirmeniz gerekir:

- Orta dereceli veya eşdeğeri bir okuldan mezun olmuş olmak (bir lisansüstü programına başvuranlar için bir üniversite veya yüksekokuldan mezun olmuş olmak).

- Kayıt zamanında 18 yaş veya üzerinde olmak. 18 yaşının altındaysanız, vesayet belgeleri ibraz etmelisiniz.

- 65 $'lık başvuru ücretini ödemek.

- İngilizce yeterlik belgesi.  

 

George Brown College'ın Türkiye yetkili kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Bilgi İstek Formu için tıklayınız
İletişime geçmek için tıklayınız 

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık