NAVITAS PROGRAMLARI

 NAVITAS PROGRAMLARI

UTP:
Bu Program seçilen bölümün 1. Yılına denk gelen bir ön lisans programıdır. Kurs süresi 12 ay (3 dönemdir) programı tamamladıktan sonra öğrenciler 2. Yıla devam edebilirler. İngilizcesi yetersiz öğrenciler ise İngilizce hazırlık programı bulunmaktadır.
UTP Stage I:
Bu programda üniversiteye hazırlık dersleri alınır. IELTS: 5, 5 TOEFL IBT: 69 koşulu vardır. Lise diploması derecesinin minimum 2.5 olması gerekir. Akademik desteğe ihtiyacı olan öğrenciler için hazırlanmış olup 2 dönem boyunca (8 ay) akademik dersler verilir. Kurs bitiminde UTP Stage II ye geçilir.
Başlangıç tarihleri: 7 Mayıs, 30 Ağustos, 3 Ocak, 8 Ocak, 29 Ocak
UTP Stage II:
Programda üniversite 1. Sınıf dersleri verilir. IELTS 5,5 TOEFL IBT 69 koşulu vardır. Lise diplomasının 3,0 (mühendislik için 4.0) olması gerekir. Akademik eğitime son derece hazır olan öğrencilerin girdiği 3 dönemlik (1 yıl) bir programdır. Öğrenciler toplamda 10 akademik ders tamamlarlar.
Başlangıç tarihleri: 7 Mayıs, 30 Ağustos, 3 Ocak, 8 Ocak, 29 Ocak

MIXED UTP:
Üniversite 1. Sınıf dersleri ve akademik İngilizcenin birlikte verildiği bir programdır. IELTS 5,0 TOEFL IBT:60 Koşulu vardır. lise diplomasının 2,5-3,0 arası olması gerekmektedir. Bu programda öğrenciler UTP Stage I ve II nin derslerinin yanı sıra akademik İngilizce alırlar.
Başlangıç tarihleri: 7 Mayıs, 30 Ağustos, 3 Ocak, 8 Ocak, 29 Ocak
 
FIC Associate of Arts Degree:
Bu program 2 senelik bir programdır. Başarılı şekilde bitirilirse öğrenciler Post-Graduate Work Permit Program a veya ilgili bölümün 3. Senesine geçebilirler. Bu programa başvurduktan 6 ay sonra öğrenciler çalışma iznine başvurabilirler.