BOURNEMOUTH COLLEGİATE SCHOOL (AGE 9-16)


Tarihi:


Bournemouth Collegiate School'ın uzun bir hikayesi vardır, asıl kuruluş tarihi 1899'dir. 1923 yılında şimdiki lokasyonuna taşınmıştır.

Lokasyon:

Sahillere sadece 2 dakika uzaklıkta. Okul 8 dönümlük ağaçlık bir arazi ile çevrilidir ve buda öğrencilere güvenli bir ortam sağlamaktadır. Okulun Londra'ya uzaklığı sadece 2 saattir.

Konaklama:

Konaklam seçenekleri tek kişilik odalardan birkaç kişinin kalabileceği odalardan oluşmaktadır  ve bütün konaklamalar yenilenmiştir. Duşlar kolayca erişilebilecek şekilde tasarlanmıştır, ve haftalık çamaşır serbisi sağlanmaktadır. Ayrıca aile yanı konaklama da mevcuttur, okulumuz servisleri hergün öğrencileri konaklamalarından okula götürüp getirmektedir.

Öğünler:

Öğrenciler gün içinde 3 ögün taze hazırlanmış yemeklerden dilediklerince yiyebilirler. Menü her hafta değişmektedir, çeşitli yemekler öğrenciler sağlıklı ve zinde tutmaktadır. Öğrencilerin özel isteklerine görede menüler hazırlanmaktadır(Diyet yemekler gibi)

Tesisler:

Okul birçok tesisiyle eğlenceli vakit geçirmenizi sağlamaktadır: tenis kortları; kapalı yüzme havuzu; olimpik basketbol sahası;Geniş futbol sahaları, voleybol, hokey bunlardan sadece bazılarıdır. bunlara ek olarak deniz okulun hemen yanındadır.

Aktiviteler ve Geziler:

Günlük aktivite programları, haftanın her günü öğleden sonra ve akşam olmak üzere hazırlanmıştır. Öğrenciler yarım gün veya tam gün olarak katılabilirler. Çeşitli şehir turları, tarihi gezilerlerden bazıları Londra, Oxford, Bath, Stonehenge'dır ve daha birçok sosyal ve kültürel etkinlik okul personeli eşliğinde yapılmaktadır.


Program İçeriği:

  • Haftalık 15 saat ders

  • Kur bitiminde verilen sertifikalar

  • Günlük aktiviteler

  • Haftada tam bir günlük gezi

  • Haftada yarım gün gezi

  • Konaklama

  • Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği

  • Dersler 9.15 – 12.45 arası Pazartesi, Salı, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi'dir.


Okul Başlangıç Tarihleri ve Fiyatları 2015: (9-16 yaş)

5 Temmuz-19 Temmuz, 2 Hafta,  Aile yanı veya Residence konaklama, £1280
5 Temmuz-26 Temmuz,  3 Hafta, Aile yanı konaklama, £2520
5 Temmuz-2 Ağustos,  4 Hafta, Aile yanı veya Residence konaklama, £1280
19 Temmuz-2 Ağustos,  2 Hafta, Aile yanı veya Residence konaklama, £1920