SPRACHCAFCAFFE LANGUAGES PLUS


FLORANSA

Toskana'nın başkenti Floransa sizi İtalyan kültürü, sanatı ve yemekleri ile karşılamaktadır. Ponte Vecchio veya Campanile di Giotto gibi muhteşem tarihi yapılar tatil fotoğraflarınızın arka planında yer alacatır. Sayısız butik ve dükkanı gezerek İtalyan modasını öğrenmenin yanı sıra sınıfın dışında İtalyanca'nızı pratik yapma imkanı da bulacaksınız.

Konaklama 

İki farklı konaklama imkanı sunulmaktadır; aile yanında iki kişilik oda ve yurtta konaklama. Anlaşmalı olduğu italyan aileler 2 yataklı odalarda diğer uluslararası öğrenciler ile birlikte sizi ağırlamakta, kahvaltı ve akşam yemeği sunmaktadırlar. Okulda yenmesi için paket öğle yemeği verilmekedir. Konaklama yerleri dil okuluna 30 dakikalık yürüme / toplu taşıma mesafesindedir. 

Okul 

Sprachcaffe dil okulu Floransa'nın merkezinde yer alan Piazza della Repubblica Meydanı'na bakan büyük bir konakta yer almaktadır. Okuldan kısa bir yürüyüş ile katedral meydanı Duomo'ya varılmaktadır.  Okulda hepsi kablosuz internet ve video projektörü ile donatılmış 16 adet geniş ve klimalı sınıf bulunmaktadır. Büyük salon resitaller ve sunumlar için kullanılmaktadır. Geniş ortak odalar öğrencilerin dinlenmesi, ders çalışması ve ders aralarında arkadaşları ile sosyalleşmesi için uygun ortamı sağlamaktadır. 

Etkinlikler

Spor, müzeler, piknik, kumsal aktivitleri, şehir turları, araba yarışları, quiz akşamları, sinema, uluslararası öğrenci partileri ve daha fazlası. 

Yaş

14 - 21 yaş aralığı için.

ROMA

Tüm yollar Roma'ya çıkar. Tarihin yıkıntıları üzerinde İtalyanca öğrenin. Ebedi Şehir'deki dil eğitiminiz unutulmaz bir deneyim olacaktır. Her evin, her sokağın ve her meydanın size bu şehirdeki şanlı tarih hakkında anlatabileceği bir hikaye vardır. Dünyaca ünlü bu başkentin içinde dolaşırken aynı zamanda İtalyanca'yı kolaylıkla sınıf dışında da pratik yapabilirsiniz. Pantheon, Piazza Navona, Spanish Steps, etkileyeci St. Peter's Basilikası ile ile Vatican'a bir gezi yapmayı kesinlikle kaçırmayın. Kültür ve mutfak, spor ve alışveriş Roma'da hiçbir şey imkansız değildir. 
Yerel halk kadar turistler için de popüler olan bir bitpazarına dalın ya da heyecan verici birçok dükkanı keşfedin. 

Konaklama 

Öğrenciler yurt bınasında diğer öğrencilerler 3 ya 4 yataklı odalarda kalmaktadırlar. Yurt binası okula 15 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. 

Okul 

Sprachcaffe Roma dil okulu çok merkezi bir konumda, St. Peter's Basilikası'nın yanındadır. Derslerden sonra, yakındaki Plazza del Popolo'ya yürüyebilirsiniz. Sınıfların mevcudu maksimum 15 kişidir ve kurs boyuca size ders malzemeleri sağlanmaktadır.

Etkinlikler 

Spor, müzeler, piknik, kumsal aktiviteleri, şehir turları, araba yarışları, quiz akşamları, uluslararası öğrenci partileri ve daha fazlası.

Yaş

14 - 21 yaş aralığı için.