KANADA'DA YAZ OKULLARI

İngilizce ve Fransızca'nın resmi dil olduğu Kanada, dil eğitimi ve yaz okulları konusunda diğer ülkelere ve özellikle Amerika'ya güçlü bir rakiptir. Doğal alanları, yeşil parkları ve kültür çeşitliliği ile Kanada dünyanın en yaşanılabilir ve huzurlu ülkelerinden birisidir. Çocuklarını Kanada'da yaz okuluna gönderen aileler, ülkenin güvenilirliliği göz önüne alındığında daha rahattırlar. Öğrenciler Kanada'da hem İngilizce hem de Fransızca olmak üzere çift dil pratiği yapma şansına sahiptirler.

ILAC, Kanada'nın yüksek standartlı yaz okullarındandır. Öğrencilerin sorumluluğunu havaalanından indikleri andan itibaren alan ve profesyonel bir hizmet sunan okul, çok sayıda sosyal aktivite ile de öğrencilerin eğitim sürecini eğlenceli bir hale getirmektedir.

ILACDünyanın en güzel ve yaşanabilir şehirlerinden Toronto ve Vancouver, Kanada yaz okulları için iki alternatif şehir olmaktadır. Toronto Kanada'nın en kozmopolitik, Vancouver ise ikinci büyük şehridir. 

Farklı yaş aralığında birçok kategoriye ayrılan programlar ve konaklama çeşitleriyle ILAC, öğrencilerin kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri ilk öncelik olduğunun bilincindedirler. Bu yüzden kontrollü bir yerleştirme yapmaktadırlar. Aile yanı, yurt gibi konaklama alternatiflerini sürekli denetler ve standartları öğrencilerin beklentilerine uygun bir eşleme ile sunarlar.